999 rezultate për

preventive

Sekuestrohen 2.3 milion euro pasuri në Vlorë Një sasi e madhe pronash është sekuestruar në Vlorë. Burime zyrtare nga policia lokale kanë bërë të ditur se kanë ven
Të përfituara nga aktivitete kriminale, i sekuestrohen 700 mijë euro pasuri 33-vjeçarit Ndërtesa, tuall dhe mjete, sekuestrohet pasuria e 33-vjeçarit Finalizohet operacioni “Invest”, për sekuestrimin e pas
DETAJE/ 500 mijë euro pasuri të sekuestruara në Elbasan i përkasin dy grabitësve të Rinasit Një pasuri që kap vlerën e 500 mijë eurove i është sekuestruar dy grabitësve të Rinasit, Klement dhe Eldi Çala, vëllezër
Sekuestrohen 4 makina luksoze në Laç, në kërkim 4 të tjera (FOTO LAJM) Janë sekuestruar 4 makina luksoze në Laç, ndërsa policia thotë se është në kërkim edhe të 4 makinave të tjera. Operac
Lokale dhe apartamente, sekuestrohen 1 milion euro prona grupit shqiptaro-italian Policia dhe prokuroria kanë sekuestruar disa prona që i përkisnin një grupi shqiptaro-italian, të cilët sipas autoritete
Lokale, vila dhe makina luksoze, sekuestrohen pronat e bosave të drogës në Lezhë (FOTO LAJM) Në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”, në vijim të hetimeve të procedimit penal të vitit 2017, ku Prokuroria e Rreth
Kërkohej për prostitucion, “boss-it” i sekuestrohen vilat, lokalet e makinat Gjykata e Kurbinit vendosi dje masën e sekuestros preventive të pasurive me burim të dyshimtë kriminal me një vlerë rret
“Antimafia”, sekuestro preventive pasurive të biznesmenit Gjoka Prokuroria për Krime të Rënda kërkon konfiskimin e 9 pasurive të paluajtshme, në të cilat përfshihen komplekse tregtare,
Prokuroria, sekuestro preventive pasurive të Fatmir Kajollit Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur masën e sekuestros preventive për 2.1 milionë metra katrorë tokë pyll, tokë ar
Vitamina C, një “gur i çmuar” për një shëndet të mirë Vitamina C është mjaft e rëndësishme për trupin e njeriut. Ajo gjendet tek; molla dhe sidomos lëkura e saj, tek gjethet
Vlorë, sekuestrohen 4 milionë euro pasuri të paligjshme Gjykata e Vlorës ka vendosur sekuestro preventive, mbi 3 objekte-pallate në ndërtim dhe një tokë truall me sipërfaqe 200
Burgjet në Maqedoni në kushte çnjerëzore (FOTO LAJM) Organizatat për mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe nga Komiteti për preventivë të dhunës ndaj njerëzve alarmojnë për
Padi penale për gardianët Ixhet Memeti, Avokati i Popullit në Maqedoni ka njoftuar se ka dërguar kërkesën për të paditur penalisht gardianët të ci
Novinite: Ndarje preventive e Maqedonisë Ndarja preventive e Maqedonisë është opsioni më paqësor për të ardhmen e këtij vendi për të shmangur skenarët e konflikt
10,7 milionë euro për preventive ndaj SIDA-s Maqedonia për herë të tretë mori mjete nga Fondi global për mbështetje të programeve për preventivë nga HIV/SIDA në shum