999 rezultate për

pretendente

Partizani në Laç e Kukësi në Ballsh, pretendentët duel në distancë Java e katërt e Kategorisë Superiore mbyllet këtë të diel me dy ndeshjet e fundit, Laçi-Partizani dhe Bylis-Kukësi, që d
Perisic mund të largohet nga Interi, zbardhen klubet pretendente Sulmuesi i Interit, Ivan Perisiç dha një intervistë për “FourFourTëo”, ku foli për refuzimin që i bëri Manchester Unit
Rossi ka pritshmëri të larta për vitin e ardhshëm 9 herë kampioni i botës në Moto GB, Valentino Rosi ka pretendime të larta sa i përket vitit të ardhshëm. Ai beson se do
Sot nis Championsi, këto janë ekipet pretendente (FOTO LAJM) Ditën e sotme, nis zyrtarisht edhe faza e grupeve e Champions League, dhe 32 skuadra, janë të gjitha në kërkim të trofeu
Këto janë pretendentët e "Këpucës së Artë" (FOTO LAJM) Tashmë në Botëror janë vetëm katër skuadra ku dy prej tyre do të përballen nesër ndërsa dy të tjera ditën mërkurë. P
Këta janë pretendentët për “Topin e Artë” të Botërorit Kupa e Botës na ka dhuruar deri më tani emocione të papërshkrueshme . Të shumtë kanë qenë lojtarët që kanë shkëlqyer
Belgjika shënon 5 gola dhe frikëson botën si pretendente për titull Belgjika ka regjistruar një tjetër fitore në Rusi, duke e mposhtur 5-2 Tunizinë. 8 gola në dy takime, Belgjika deri m
Vajza me origjinë shqiptare pretendente për Miss Franca Pretendente për kurorën e më të bukurës në Francë, këtë vit është një vajzë me origjinë shqiptare. Ajo quhet Kleofina
Merkel dhe Amal Clooney, pretendentë për Nobelin e paqes Avokatja e të drejtave të njeriut, Amal Clooney është një nga pretendentët e çmimit Nobel për paqen, për 2017, një refle
Në Itali fitojnë të gjithë pretendentët. Napoli përmbys Lacion Seria A luajti sot në mbrëmje ndeshjet e vlefshme për javën e 5-të. Të gjitha ekipet pretendente fituan, ndërkohë që
Laçi i bën mur Partizanit, Kukësi dhe Skënderbeu pretendentë për titullin Partizani u dorëzon titullin Kukësit dhe Skënderbeut dhe tashmë trofeu i Superiores për të kuqtë kthehet në një utopi, a
Merkel pretendente për çmimin Nobel të Paqes Listës prej 367 pretendentëve për çmimin Nobel të Paqes i është bashkuar edhe Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e cila
Hart në kërkim të një skuadre të re, ja pretendentët Joe Hart, portieri i Manchester City, si duket nuk është më zgjedhja e Pep Guardiolas, dhe është në kërkim të një skuadr
Rama: Ishte betejë heroike Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të ndeshjes mes Francës dhe Shqipërisë, ku “Gjelat” triumfuan
Titulli në La Liga, ja kalendari i 3 pretendentëve (FOTO) Pas humbjes së Barcelonës ndaj Sociedadit gara për titull në La Liga është hapur. Tashmë diferenca mes Barcelonës dhe At
“Euro 2016”, pretendentët për triumf sipas Eurosport (FOTO LAJM) Gjiganti mediatik “Eurosport”, në versionin “online” të tij, ka bërë dje një prezantim të 24 skuadrave pjesëmarrëse, duk
Kadare sërish kandidat për "Nobel", ja kandidaturat Ismail Kadare edhe këtë vit është në mesin e pretendentëve kryesor për çmimin Nobel. Shkrimtari i lindur në Gjirokastër
Shqiptarja pretendente për Nobel në shkencë Shkencëtarja dhe kozmologia shqiptare Laura Mersini Houghton rrëfen për jetën e saj dhe lidhjet me Shqipërinë. Ajo organ
Sot starton Seria A, pretendentët me lider të rinj (FOTO LAJM) Sot do të nisë një ndër kampionatet më të bukur në botë, Seria A. Një ndër ligat më të ndjekura në Shqipëri do të marrë
"Topi i Artë 2014", 3 pretendentët kryesorë (FOTO LAJM) "Topi i Artë 2014" sipas të gjitha gjasave do të fitohet nga Cristiano Ronaldo. Fakti që kompanitë kryesore të basteve n