999 rezultate për

presionit

Mësojeni tani, mund ta keni matur gabim presionin e gjakut gjithë jetën Rezultatet që marrim kur matim shtypjen e gjakut mund të tregojnë probleme shëndetësore dhe për diagnozën e saktë, është
"Jam shefi i policisë, ke thyer karantinën", 43 vjeçari përfundon në pranga pas mashtrimeve Një 43 vjeçar ka përfunduar në pranga pasi akuzohet për mashtrim. Mësohet se ai prezantohej si shef policie dhe u bën
Vuçiç: Kosova do ta largojë taksën vetëm për shkak të presionit nga SHBA Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka zhvilluar pak ditë më parë një intervistë për mediumin ‘FoerignPolicy’. Në një i
Kurti nuk bindet as prej presionit të ndërkombëtarëve: Nuk ia heqim taksën Serbisë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk ka pranuar heqjen e taksës mbi produktet serbe, duke iu përgjigjur kështu negativ
Cilat gra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas
Pas presionit për "gylenistët", Edi Rama dorëzohet para "Sulltanit" Nga Ekspress Edi Rama shpesh lëvdohet me qasjen e lehtë që e ka tek Erdogani. Presidenti turk kujdeset personalisht t
Arsyeja pse anashkalimi i mishrave të dhëmbëve është më i rrezikshëm se sa mendoni Mishrat e dhëmbëve janë pjesa e cila mund të neglizhohet më së lehti gjatë ditës kur vendosni të pastroni dhëmbët, trans
Mishrat e dhëmbëve janë më të rrezikshme se sa mendoni Ne kryejmë të njëjtin ritual çdo mëngjes dhe mbrëmje. Gjithmonë i lajmë dhëmbët me kujdes, por ekziston një pjesë e rënd
Macroni nuk heq dorë as prej presionit: Shqipëria dhe Maqedonia s’janë ende gati! Presidenti i Francës Emanuel Macron dërgoi javën që po përfundon disa mesazhe në drejtim të Shqipërisë. Fillimisht, me n
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në Universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Studimi, braktisja e mediave sociale ju shpëton nga vetmia dhe depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Basha i përgjigjet nga Kruja “presionit” të Rexhep Rrajës: Do ta shohësh ti! Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Kruja në një bashkëbisedim me të rinjtë tha se beteja kryesore e tij ë
Duhani e dyfishon rrezikun e depresionit Konsumimi i cigares mund të ndikoj në zhvillimin e depresionit dhe skizofrenisë. Kjo sipas një studimi të fundit, shkrua
Mënyra e të ushqyerit, ndikimi në shfaqjen e hershme të depresionit Studimet paralajmërojnë se një ndryshim sado i vogël në mënyrën e ushqyerjes mund të nxisë simptomat e depresionit tek t
Berisha: Të tmerruar nga hetimi, dje e sulmoja unë, sot prokurori u shpall kriminel Deklaratat e zv. kryeministrit Erion Braçe për prokurorin Arjan Ndoj, në Durrës, që ka kërkuar arrestimin e ish kreut të
Metoda 5-4-3-2-1: Thojini lamtumirë depresionit, mendimeve negative dhe anksiozitetit Kjo metodë është e thjeshtë, por shumë efektive për vendosjen e serishme të kontrollit mbi mendjen kur ju kërcënon ankth
Ngjarja e frikshme në ish-Bllok, ekspertët japin arsyet e shpërthimit Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial ka dalë me një njoftim zyrtar lidhur me ngjarjen që trunditi kryeqytetin di
Pushoni fëmijën tuaj së qari menjëherë duke i masazhuar këto pjesë Sipas "Nourish", refleksologjia është praktika e masazhimit të këmbëve për të stimuluar nerva të caktuara në trup. Këto
Ushqime që ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut Zakonet tona të ngrënies na bëjnë të besojmë se një dietë e ulët në natrium është një dietë e përbërë nga sakrifica dhe
Ushqime kundër depresionit Shpesh ndodh të jemi të mbingarkuar, të lodhur dhe jo rrallë herë të rraskapitur! Humbasim motivimin, biem në monotoni d