999 rezultate për

presionin

Dyshohet si ilaçi që shkakton depresionin, OBSH kërkon të mos përdoret më Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka këshilluar institucionet shëndetësore që të mos e përdorin ilaçin antiviral
Produkti ushqimor që rrit mërzinë dhe depresionin, si ta shmangni Fakti që sheqeri ka një ndikim të tmerrshëm në organizëm, nuk përbën më lajm. Prania e tij ka lidhje të drejtpërdrejtë m
BJELLORUSI/ Opozita vazhdon presionin mbi Lukashenko Dhjetëra mijëra njerëz kanë marshuar në kryeqytetin Minsk dhe qytete të tjera. Protesta masive ka nisur prej disa javës
Juventusi pa sulmues "pykë", Pirlo rrit presionin te drejtuesit Gonzalo Higuain ka prishur kontratën me Juventusin dhe ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për t’iu bas
Barcelona vijon presionin ndaj Messit: Rinovim ose nuk kemi për çfarë të flasim Vazhdon përballja mes Lionel Mesit dhe Barcelonës, me situata që ndryshojnë në çdo moment dhe po e kthejnë këtë në një l
Dikur me probleme me depresionin, Kanye West kandidon për President në SHBA Besojeni ose jo, por Kanye West deklaroi në Tëitter kandidaturën e tij për t’u bërë presidenti i ardhshëm i Shteteve të
Dortmundi "shkel" edhe Wolfsburg, vazhdon presionin mbi Bayernin (VIDEO) Periudha pas rifillimit të futbollit po tregon një formë shumë të mirë te Dortmund, të cilët me fitoren 0:2 kundër Wolfs
Mësojeni tani, mund ta keni matur gabim presionin e gjakut gjithë jetën Rezultatet që marrim kur matim shtypjen e gjakut mund të tregojnë probleme shëndetësore dhe për diagnozën e saktë, është
Një filxhan çaj jeshil frenon inflamacionin ul presionin e gjakut Shkencëtarët kanë zbuluar se çaji jeshil ka nivele të larta antioksidante që ndryshon sistemin imunitar dhe mbron kundër
Barcelona shton presionin për Neymar dhe Martinez Gjiganti katalunas pritet të jetë mjaft aktiv në afatin kalimtar të verës, duke u përforcuar sidomos në fazën ofanzive
Vëllai i Pogba shton presionin: Të gjithë e dinë që dëshiron të largohet nga United Situata e Poul Pogba nuk është aspak e qetë. Francezi prej kohësh lidhet me një largim të mundshëm nga United por kjo gj
Luftoni presionin e ulët të gjakut me këto 2 mjete më efektive Ajo ndjenjë e rraskapitjes dhe lodhjes së përgjithshme që shpesh herë na sulmon mund të fshehë një problem të lidhur me
Tërmeti zhyt 26 mijë njerëz në varfëri, 43 % e popullatës se prekur probleme me depresionin Tërmeti i 26 nëntorit e ka thelluar edhe me tej nivelin e varfërisë në zonat e prekura. Sipas përllogaritjeve të qeveris
Interi rrit presionin për Eriksen, Tottenham rrit vlerën Zikaltrit duan të llogarisin në shërbimet e Christian Eriksenin për ndeshjen e së dielës ndaj Cagliarit Interi e ka r
Anthony Joshua flet hapur për luftën me ankthin dhe presionin gjatë hyrjes në ring Anthony Joshua ka folur në lidhje me luftën e tij kundër ankthit që e bën të dëshirojë të kthehet prapa gjatë kohës kur
Trajneri i Barcelonës: Nuk dinim si ta kalonim presionin e Realit Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverdes në deklaratën e tij pas ndeshjes e ka kritikuar ekipin e tij se nuk ka arritur
Gjendet tek këto kërpudha magjike, trajtimi më i ri për depresionin Një substancë kimike, e gjetur në “kërpurdhat magjike”, e quajtur psilocibinë, mund të jetë trajtimi më i ri për depresi
Rodrygo kërkon qetësi: Nuk dua ta mbaj presionin e zëvendësimit të Roanaldos Rodrygo Goes thotë se është një mëkat që ai nuk e pati mundësinë të luajë përkrah Cristiano Ronaldos dhe ai nuk dëshiron
"Ik nga Durrësi, ik tani sa para do!" Braçe tregon presionin para seancës gjyqësore Zëvendës kryeministri Erion Braçe gjatë një konferencë për mediat, ka folur në lidhje me seancë gjyqësore të zhvilluar d
Pija magjike, një gotë prej saj ul presionin e gjakut Sot do ta prezantojmë recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhinxhër, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, s