999 rezultate për

presioni

Luftoni depresionin me kos Një studim i ri sugjeron se kosi mund të jetë një alternativë efektive për trajtimin e depresionit, pasi përmban bakteri
Meshkujt vuajnë nga depresioni pas lindjes po aq sa femrat dhe ka disa arsye Pas ardhjes në jetë të fëmijës, hormonet që shkojnë lart e poshtë, bëjnë që nëna e re të fillojë të njoh gjithë proçeset
Duro pranon se ekipi i tij do duhet të durojë presionin kundër Skëndërbeut Pas ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, Flamurtari gjen sërish Skënderbeun, këtë herë për javën e 28-t
Artan Hoxha: Prokurori i Elbasanit u dorëhoq nga presioni për një çështje të rëndësishme Gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar në Neës 24 se ish-drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit, i emëruar pak koh
Parandaloni diabetin, kancerin dhe presionin e lartë të gjakut duke pirë ujë në këtë mënyrë aponezët kanë një zakon: Të pinë ujë sapo zgjohen në mëngjes. E pra, kjo mund të duket çmenduri, por shkenca e mbështet
Ja kur fillon depresioni tek fëmijët Sipas një studimi tronditës fëmijët deri në 4 vjeç vuajnë nga simptomat e depresionit dhe ankthit. Nxënësit në shkoll
Të gjithë duhet ta dini, ky është tensioni normal i gjakut, sipas moshës që keni Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat shumë nje
Aktori i preferuar i shqiptarëve tregon kur vuante nga depresioni: Vetëm qaja Aktori i njohur Dwayne Rock rrëfeu para pak kohësh çastin më të dhimbshëm të jetës së tij, momentin kur e ëma tentoi të
Ndërprerja e ushtrimeve, mund t’u shkaktojë depresion Mjekët nga Universiteti i Adelaides në Australi kanë përcjellë shtatë studime të ndryshme ku është hetuar efekti i ndërp
Serbia shton presionin për Asociacionin, a do ta mbyllë njërin sy Haradinaj si demarkacionin? Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është “shumë tolerant” në zbatim
Nikolla trembet nga presioni i LGBT dhe i merr në mbrojtje Fushata e LGBT në disa gjimanze të Tiranës për të shpjeguar dhe sensibilizuar të rinjtë mbi orientimet homoseksuale ka m
Këngëtarja e njohur ka tentuar të vrasë veten në moshën 7-vjeçare Demi Lovato ka rrëfyer për herë të parë se në moshën 7-vjeçare ka tentuar të vrasë veten. Lovato tha se kishte raste
Gazetarja bën deklaratën: Presioni detyroi Prokurorinë të lirojë të arrestuarit në Lezhë Arrestimet në Lezhë, për shkak të skandalit të pronave, u bënë një nga temat më pikante të politikës shqiptare. E ftu
Hiqni dorë nga këto zakone, shkaktojnë depresion Një numër i madh njerëzish anembanë globit po luftojnë kundër depresionit, kështu që ka disa kohë që përpiqet të gjenden
Basha i përgjgjet presionit rus të Ramës me dosjen Tahiri Partia Demokratike është përgatitur se çfarë do të kërkojë të hënën në takimin e parë të komisionit hetirmor për çështje
Kjo është metoda që pastron arterien dhe ul presionin e gjakut Arteriet janë përgjegjësit kryesorë të qarkullimit të gjakut, pasi transportojnë oksigjen dhe lëndë ushqyese në të gjith
Vuante nga depresioni, aktorja vetëvaret në shtëpi Aktorja e njohur në Indi Moumita Saha i ka dhënë fund jetës duke u varur me anë të një shalli në apartamentin e saj në K
Marotta iu përgjigjet akuzave të Pochettinos për presionin mbi gjyqtarët Trajneri i Tottenham, Pochettino pretendoi se drejtuesit e Juventusit, Andrea Agnelli dhe Beppe Marotta bënë presion mbi
Rihapet derbi, autogoli i Baillyt rikthen Liverpoolin në lojë (VIDEO) Ishte e sigurtë se kjo sfidë nuk do të kalonte pa dhuruar emocione të mëdha. Në pjesën e parë gjithçka u duk si e leh
Ilaçi që kuron depresionin pa shkuar tek mjeku Depresioni është një shqetësim emotiv që mund të ketë efekte në shëndetin fizik dhe mendor. Është një gjendje trishti