E FUNDIT/ Të shtëna në Kavajë, humb jetën një person
999 rezultate për

presioni

Macroni nuk heq dorë as prej presionit: Shqipëria dhe Maqedonia s’janë ende gati! Presidenti i Francës Emanuel Macron dërgoi javën që po përfundon disa mesazhe në drejtim të Shqipërisë. Fillimisht, me n
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në Universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Studimi, braktisja e mediave sociale ju shpëton nga vetmia dhe depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Aktori i preferuar i shqiptarëve tregon kur vuante nga depresioni: Vetëm qaja Aktori i njohur Dwayne Rock rrëfeu para pak kohësh çastin më të dhimbshëm të jetës së tij, momentin kur e ëma tentoi të
Sëmundja që nuk njeh moshë Depresioni nuk po toleron asnjë moshë, duke përfshirë edhe të rinjtë, duke filluar që nga mosha 16 vjeçare. Sipas psi
Kush vuan nga depresioni, mos t'a ndajë këtë erëz nga tavolina Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit. Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lar
Rodrygo kërkon qetësi: Nuk dua ta mbaj presionin e zëvendësimit të Roanaldos Rodrygo Goes thotë se është një mëkat që ai nuk e pati mundësinë të luajë përkrah Cristiano Ronaldos dhe ai nuk dëshiron
Presioni te Napoli, futbollistët "zhdukin" bashkëshortet nga qyteti Pauza e përfaqësueseve, e cila ka parë 13 futbollistë të Napolit që të largohen në kombëtaret respektive do të sjellë di
Basha i përgjigjet nga Kruja “presionit” të Rexhep Rrajës: Do ta shohësh ti! Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Kruja në një bashkëbisedim me të rinjtë tha se beteja kryesore e tij ë
Presioni dhe kërcënimet e Serbisë për 10 muaj larguan 18 serbë nga FSK-ja Presioni i vazhdueshëm i Serbisë mbi pjesëtarët e komunitetit serb detyroi që 18 prej tyre të largohen nga FSK-ja. Ed
Duhani e dyfishon rrezikun e depresionit Konsumimi i cigares mund të ndikoj në zhvillimin e depresionit dhe skizofrenisë. Kjo sipas një studimi të fundit, shkrua
Mënyra e të ushqyerit, ndikimi në shfaqjen e hershme të depresionit Studimet paralajmërojnë se një ndryshim sado i vogël në mënyrën e ushqyerjes mund të nxisë simptomat e depresionit tek t
Pse shtatzania është sot më e vështirë se më parë? Depresioni në shtatzëni po bëhet një fenomen në rritje. Shtatzënia është një periudhë shumë delikate,të cilën shumë gra
Mes tyre edhe shqiptarë, VIP-at që e pranuan hapur se vuajnë nga ankthi (FOTO LAJM) Ankthi dhe depresioni janë dy probleme të shëndetit mendor që sa vjen dhe po shënojnë një rritje edhe në vendin tonë.
Berisha: Të tmerruar nga hetimi, dje e sulmoja unë, sot prokurori u shpall kriminel Deklaratat e zv. kryeministrit Erion Braçe për prokurorin Arjan Ndoj, në Durrës, që ka kërkuar arrestimin e ish kreut të
"Ik nga Durrësi, ik tani sa para do!" Braçe tregon presionin para seancës gjyqësore Zëvendës kryeministri Erion Braçe gjatë një konferencë për mediat, ka folur në lidhje me seancë gjyqësore të zhvilluar d
Pija magjike, një gotë prej saj ul presionin e gjakut Sot do ta prezantojmë recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhinxhër, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, s
Depresioni i zakonshëm pas pushimeve, ndiqni këto hapa për ta kaluar Pas pushimeve të verës, kthimi në shtëpi mund të jetë vërtet i vështirë. Ka shumë njerëz që përjetojnë depresion pas udh
Shtypja e lartë e gjakut mund të ulet përmes konsumimit të lëngut "magjik" Simptomat e shtypjes së lartë të gjakut mund të zvogëlohen duke bërë ndryshime në dietën tuaj. Për të ulur nivelin e
Depresioni veror! Gjashtë shenjat që po vuani prej tij Depresioni sezonal, nuk ka të bëjë vetëm me stinën e dimrit. Edhe depresioni veror, është gjithashtu një problem serioz.