999 rezultate për

presion

Koulibaly presion Juventusit: Napoli fiton titullin Kalidou Koulibaly ka deklaruar i bindur se Napoli do të shpallet kampion këtë sezon në Serinë A. Koulibaly bëri të qa
Pija magjike, një gotë prej saj ul presionin e gjakut Sot do ta prezantojmë recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhinxhër, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, s
"Lajnë bulevardin në mes të natës se do vijë i çmenduri për inagurim": Vlora pa gjumë nga pompat me presion (VIDEO) Mbrëmjen e kaluar, qytetarët e Vlorës nuk kanë arritur të venë gjumë në sy. Kështu shprehet një qytetar teksa denoncon r
Hysaj presion francezëve: Nuk vijmë këtu për të humbur Elseid Hysaj dëshiron të besojë te shanset që ka ekipi i tij përballë Francës të shtunën në mbrëmje në ndeshjen kualifik
E PLOTE/ U rrit fiktvisht numri i votuesve, pati presione të mëdha: Raport i OSBE që nxin 30 qershorin Zbardhet raporti final i OSBE/ODHIR për zgjedhjet e 30 qershorit. Në dokument thuhet se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve c
VOA mbi raportin e OSBE: Punonjësve të administratës iu bë presion të votonin OSBE/ODIHR deklaroi në raportin përfundimtar se zgjedhjet vendore të 30 qershorit në Shqipëri u mbajtën pa marrë shumë n
Depresioni i zakonshëm pas pushimeve, ndiqni këto hapa për ta kaluar Pas pushimeve të verës, kthimi në shtëpi mund të jetë vërtet i vështirë. Ka shumë njerëz që përjetojnë depresion pas udh
Shtypja e lartë e gjakut mund të ulet përmes konsumimit të lëngut "magjik" Simptomat e shtypjes së lartë të gjakut mund të zvogëlohen duke bërë ndryshime në dietën tuaj. Për të ulur nivelin e
Depresioni veror! Gjashtë shenjat që po vuani prej tij Depresioni sezonal, nuk ka të bëjë vetëm me stinën e dimrit. Edhe depresioni veror, është gjithashtu një problem serioz.
Metoda 5-4-3-2-1: Thojini lamtumirë depresionit, mendimeve negative dhe anksiozitetit Kjo metodë është e thjeshtë, por shumë efektive për vendosjen e serishme të kontrollit mbi mendjen kur ju kërcënon ankth
Ankth dhe depresion para lindjes! Sara Hoxha rrëfen debatin që bëri me të ëmën (FOTO LAJM) Sara Hoxha mund të jetë me pushime në Capri, por këto kohët e fundit nuk kanë qenë aspak të lehta për të! Ajo ka treg
A mund të jenë ngjitës ankthi dhe depresioni? A mund të të zërë një sëmundje mendore si ankthi dhe depresioni ashtu si të zë gripi? Shumë njerëz besojnë se po, sipas
Rritet represioni në Hong Kong: Gaz lotsjellës dhe armë kundër protestuesve Pas më shumë se dy muaj protestash pro-demokracisë, në Hong Kong kanë ristartuar përleshjet e dhunshme mes demostruesve
Uashingtoni presion Beogradit për njohjen e Kosovës SHBA-Ja udhëheqëse e sulmeve të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në Mars të vitit 1999, vazhdojnë ta shohin Ballkanin si një
PSG presion Barcelonës, drejtuesit mblidhen për ofertën e fundit ndaj Neymar-it Barcelona duhet të dorëzojë ofertën finale për brazilianin Neymar. PSG dhe ylli i ekipit po i bëjnë presion katalanas
Popullsia e 4 qyteteve shqiptare në presionin e rënies së dyfishtë Në tremujorin e dytë të vitit përveç emigracionit të lartë, dhe lëvizjeve të brendshme qarqet e Vlorës, Beratit, Korçës
Bieta Sulo rrëfen për herë të parë depresionin që kaloi pas lindjes së djalit (FOTO LAJM) Dy vite më parë, moderatorët e njohur Bieta Sulo dhe Alban Dudushi, u bënë prindër për herë të parë. Bieta solli në j
Kali vetëm 14 muajsh i jashtëakonshëm në futboll (VIDEO) Ky kalë po shijon momentin jetësor. Itsy, një kalë 14-muajsh, po e shijon goditjen e një topi me kokë, së bashku me k
Njerëzit që konsumojnë këtë çokollatë bien më pak në depresion Njerëzit që hanë çokollatë të zezë kanë më pak të ngjarë të bien në depresion pasi përbërësit e saj psikoaktivë prodhojn
Çokollata e zezë ka efekt të ngjashëm me kanabisin Personat që rregullisht konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezkuar nga depresioni, shkruan Dailymail. Shken