999 rezultate për

presidentja

Osmani tregon kur do merret vendimi për caktimin e datës së zgjedhjeve Presidenca e Kosovës njofton se presidentja nw detyrw Vjosa Osmani ka përfunduar takimet me partitë politike në Kuvend r
Zgjedhjet në Kosovë, Osmani fillon konsultimet me parti politike Pas njoftimit të djeshëm të Gjykatës Kushtetuese lidhur me vendimin e saj, ku rrëzoi qeverinë Hoti, Presidentja e Kosovë
Presidentja e KE-së jep lajmin e mirë: Ja kur nis vaksinimi anti-covid për evropianët Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka lajmëruar se Agjencia Evropiane e Barnave do të mbajë një tak
Vjosa Osmani vizitë në Shqipëri, me kë do takohet Presidentja në Detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani do të nisë nesër vizitën e saj zyrtare në Shqipëri. Përmes një njoftimi zy
Angela Merkel shpallet gruaja me fuqishme nga "Forbes", kush renditet pas saj Kancelarja gjermane Angela Merkel është në krye të listës së revistës amerikane “Forbes” si gruaja më e fuqishme për vit
Për herë të parë në histori, nën Presidentja e Amerikës është grua dhe me ngjyrë! Me një fitore të thellë ndaj Trump, me 30 mijë vota epërsi, Joe Biden u shpall mbrëmjen e sotme si President i 46-të i S
Presidentja e Komisionit Evropian paralajmëron europianët: Krishtlindjet këtë vit do të jenë ndryshe Me paralajmërime për kohë të vështira presidentja e Komisionit të BE po i përgatit shpirtërisht europianët për kufizime
A do të hapen kufijtë pas Pashkëve, flet presidentja e KE Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të premten, se janë duke u zhvilluar bisedime midis vendeve
Ursula Von Der Leyen jep lajmin e mirë: Ka ardhur koha për hapjen e negociatave! Pas Konferencës së Donatorëve ku u mblodhën 1.15 miliardë euro për Rindërtimin, kryeministri Rama dhe Presidentja e KE,
Dhuruan 1.15 miliard euro, Presidentja e KE ia bën të qartë Ramës: Do monitorohet çdo gjë! Shqipëria ka arritur të mbledh më shumë se 1.15 miliardë € nga Konferenca e Donatorëve në Bruksel. Presidentja e KE,
Njihuni me presidenten e parë grua në Greqi Parlamenti grek shpalli sot një grua si presidente të vendit. Kjo është një ditë historike për vendin, pasi Katerina
Presidentja kroate bën gafën me Kosovën, e publikon në hartë si pjesë të Serbisë (FOTO LAJM) Kosova pjesë e territorëve të Serbisë, kjo është gafa e rradhës e bërë tashme edhe nga Presidentja kroate Kolinda Grabar
Presidentja e KE akuzon Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan "Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor." Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evrop
NEGOCIATAT/ Presidentja e KE-së: Ndjej keqardhje të thellë për Shqipërinë Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Urusula von der Leyen tha se është zhgënjyese dhe ndjen keqardhje për shty
Gjuzi i "lëvdoi ballkonin", zv/presidentja pozon gjysëm zhveshur (FOTO LAJM) Silvana Bushati vazhdon të jetë mjaft aktive në rrjetet sociale, që pasi bëri bujë në media teksa deputeti Kujtim Gjuzi
Presidentja kroate "Beson" Presidentja kroate sot ka filluar zyrtarisht fushatën për rizgjedhjen e saj Presidente të Kroacisë. Ajo që bie në sy ësh
Presidentja kroate 'çmend" serbët: S'mora dot pushkën t'i qëlloja! Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ka tërbuar serbët, pas një deklarate bombastike, që ka ngjallur reagim
"Prusjane e veshur me Chanel", kush është presidentja e Bankës Qendrore Europiane Christine Lagarde njihet si drejtuese e FMN nga e gjithë bota. Fjala e saj ka peshë, qoftë për krizën e Greqisë apo për
ZYRTARE/ E besuara e kancelares gjermane në krye të BE-së Ministrja gjermane e mbrojtjes, Ursula Von der Leyen do të jetë presidentja e re e Këshillit të Europës. Njeriu i bes
Presidentja kroate: BE krijoi një vakum të rrezikshëm në Ballkan Integrimi i Ballkanit Perëndimor në familjen europiane ishte kryefjala e Samitit të Brdo-Brijunit që u zhvillua në Tiran