999 rezultate për

presidentin

Forcat Speciale shkojnë të arrestojnë Presidentin, luftë me badigardët (VIDEO) Një përballje dramatike me armë zjarri shpërtheu jashtë rezidencës së ish-presidentit të Kirgizstanit, Atambayev, pasi f
Tentuan të vrisnin presidentin e klubit të Korabit, gjykata lë në burg autorët Gjykata ka lënë në burg të arrestuarit e përfshirë në sulmin e ngritur ndaj presidentit të Korabit. Dy të rinjtë u ar
Kërcënoi Presidentin e Korabit, kush është "koka" e bandës së gjobëvënies (VIDEO) Detaje të reja janë mësuar në lidhje me arrestimin e dy gjobëvënëseve në Tiranë. Sipas informacioneve mësohet se të
Kim Kardashian viziton Shtëpinë e Bardhë me vajzën dhe shkëlqeu me kombinimin (FOTO LAJM) Kim Kardashian ka vizituar së fundmi Shtëpinë e Bardhë për të takuar Presidentin Trump dhe të gjithë sytë ishin tek ajo.
Haradinaj mirëpret në Prishtinë presidentin Meta dhe vajzën e tij (FOTO LAJM) Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas dorëheqjes së tij po vazhdon të relaksohet me takime miqësore, por edh
Si e vranë Festim Laton, Presidentin e Çamërisë Sipas burimeve të policisë hollandeze mësohet se mbrëmë në darkë dy persona e kanë ftuar për kafe Festim Laton. Sapo ka
Albin Kurti: Kosova s’ka qeveri, ftoj presidentin ta caktojë datën e zgjedhjeve Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zg
Rama takim miqësor me presidentin turk Erdogan (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka publikuar një foto në Instagram, në të cilin duket qartë një takim i tij me presidentin turk. Ra
Zaev bie në përgjim "fals"; Rama, Vuçiç, Putin, Erdogan plan për ndarjen e Kosovës (VIDEO) Komikët rusë Vovan (Vlladimir Kuzencov) dhe Leksus (Aleksej Stollarov) kanë publikuar video në emër të ish-presidentit t
Vendosi datën e re të zgjedhjeve, Rama sulmon përsëri me historitë e Haxhi Qemilit Presidentin Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish Presidentin Ilir Meta, pasi ky i fundit vendosi me dekret këtë të enjte që zgjed
Do ti njohë Meta zgjedhje e 30 qershorit? Al Jazeera interviston Presidentin Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dhënë një intervistë për median e huaj “Al Jazeera”, ku ndër të tjera është pyetur
"Meta, burg përjetë nëse shpërndan Parlamentin" I ftuar në studion e emisionit "Kjo Javë" Spartak Ngjela komentoi krizën politike në vend, si edhe situatën e krijuar pa
11 hapa, si shkarkohet Ilir Meta Pas miratimit në Kuvend të rezolutës për presidentin Ilir Meta maxhoranca ka një rrugë të gjatë deri në shkarkimin e tij
Thaçi e Haradinaj ngrenë dolli për Clintonin e Albrightin Presidenti Hashim Thaçi, presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të
Kur Presidenti Bush volli mbi kryeministrin japonez S’mund të mohohet, se puna e presidentit amerikan është tejet rraskapitëse. Më 8 janar 1992, pas udhëtimit nëpër 16 zona
Gega: Partizani do të kërkojë lojë dhe fitore me Kukësin Partizani do të respektojë deri në fund kampionatin dhe do të synojë fitoren ndaj Kukësit. Trajneri Skënder Gega kërkon
Një thirrje për ndihmë: Shpëtojeni Presidentin Ilir Meta! Nga Alfred Peza Ilir Meta sot është një njeri në hall. Ndaj, gjithkush jo vetëm që duhet ta mirëkuptojë, por edh
Thaçi shfaqet me Remin nëpër Gërmi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, çdo fundjavavë zgjedh të shëtisë në natyrë. E sot ai ka zgjedhur Parkun Gërmia për t
Thaçi dhe Vuçiçi sot ndodhen në Maqedoninë e Veriut Në Kabinetin e Presidentit “Vila Vodno” sot, në orën 13:45, do të mbahet ceremonia zyrtare e pranim-dorëzimit të funksio
E papritur, sipas mediave italiane Allegri jep dorëheqje nesër Media e njohur italiane "Sport Mediaset" ka raportuar një lajmë të bujshëm në lidhje me të ardhmen e trajnerit të Juvent