999 rezultate për

presidentin

Del sekreti, Marilyn Monroe e uroi presidentin Kennedy pa të brendshme (FOTO LAJM) Marilyn Monroe tronditi kombin kur ajo këndoi për John F. Kennedy në maj të vitit 1962, “gëzuar ditëlindjen z. President
Arrihet koalicioni VV-LDK, Ministritë 6:4 për LDK, përfshirë MPJ dhe Presidentin? Sagës së koalicionit VV-LDK duket se i ka ardhur fundi. Sipas të gjitha gjasave, Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja De
Konstituimi i Kuvendit e vë në lëvizje presidentin për caktimin e mandatarit për kryeministër Konstituimi i Kuvendit të Kosovës, me zgjedhjen e Glauk Konjufcës kryetar dhe nënkryetarëve, i ka hapur rrugë formimit t
Vetëvendosja: Nuk e pranojmë kërkesën e LDK’së që ta ketë Presidentin Një ditë para seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje ia ka përcjellë sinjalin e fundit LDK-së,
Gjykata jep vendimin për Presidentin e Turbinës Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për presidentin e ekipit të Turbinës, Gentian Gjoka. G
Isa Mustafa: Duam Presidentin, shumicën në qeveria ia lëmë LVV Që nga e shtuna ende nuk janë takuar krerët e LVV-së e LDK-së për të arritur një marrëveshje për koalicion qeverisës. LD
Albin Kurti godet LDK-në: Po më kërkohet një pëlqim blanko, më kanë kërkuar presidentin por nuk më kanë treguar kush është ai Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se po i kërkohet nga LDK’ja që të mbështesë kërkesën e tyre për postin e preside
Zërat për një kalim te Napoli dhe vizita në Shqipëri, Reja sqaron gjithçka Edoardo Reja ka ardhur në Shqipëri ditë e sotme. Trajneri i kombëtares flet në lidhje me interesimin e Napolit në një pr
Largimi i mundshëm i Ancelottit, del në skenë emri i Rejës Situatë aspak e qetë te Napoli, teksa stoli i Karlo Ançelotit është lëkundur ndjeshëm pas ecurive negative në Serinë A.
Rama: Presidentin e takova edhe pse jemi në konflikt Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë takuar. Rama tha se socialistët dhe qeveria janë në konflikt të
Meta s'ka ndërmend të ndalet, kë pret sonte në Presidencë? Mbrëmjen e sotme Meta do të presë në zyrën e tij në orën 18:00, ish-Presidentin Bamir Topi për të diskutuar për krizën e
Meta e ftoi për krizën politike, ish-presidenti Topi i përgjigjet thirrjes Ish-Presidenti Bamir Topi konfirmoi sot se do të takohet me Presidentin Ilir Meta. Ky takim vjen pas ftesës që ky i f
Meta takim kokë më kokë me ish-presidentin e Shqipërisë: Unë dal në garë nëse... “Së bashku me ish-Presidentin, Prof.Rexhep Meidani diskutuam sot për zhvillimet më të fundit në vend dhe rëndësinë e zgj
Ilir Meta takon ish-Presidentin Rexhep Mejdani Ngërçi në Kushtetuese, Ilir Meta takon ish-Presidentin Rexhep Mejdani. "Së bashku me ish-Presidentin, Prof.Rexhep Mei
Meta akuzon opozitën: Më kanë lënë vetëm të ekspozuar ndaj një bande Meta ka hedhur akuza të forta ndaj partive kryesore të opozitës duke thënë se me largimin nga Kuvendi ka bërë gabim dhe
Del sekreti, Marilyn Monroe e uroi presidentin Kennedy pa të brendshme (FOTO LAJM) Marilyn Monroe tronditi kombin kur ajo këndoi për John F. Kennedy në maj të vitit 1962, “gëzuar ditëlindjen z. President
Marrëvershja LDK-VV/ Nëse Kurti nuk mer kryeministrin, Mustafa ofron presidentin dhe kryetarin e parlamentit Nëse VV dëshiron ta lërë pozitën e kryeministrit, LDK po i ofron pozitën e presidentit dhe të kryeparlamentarit. Imer
"Dera për Shqipërinë është e hapur”, flet ambasadorja franceze Ambasadorja franceze Christine Vasac ka mbajtur njw deklaratw pwr mediat ku ka folur në lidhje me qëndrimin e presidenti
Rama sëmurë, anulon takimin e rëndësishëm me Presidentin e Maqedonisë Kryeministri Edi Rama ka anuluar një vizitë të rëndësishme me Presidentin e Maqedonië së Veriut Stevo Pendarovski. M
Hajdari "sulmon" Ramën: Është për të ardhur turp si anulove takimin me presidentin e Maqedonisë Në seancën e sotme plenare, deputetja Rudina Hajdari nuk kurrsei as "sulmet" ndaj kryeminstrit Edi Rama. Ajo deklaro