1758 rezultate për

presidenti

Myftinia e Elbasanit nderon kampionėt e botės (FOTO LAJM) Gjatė njė takimi me moton "Takim kampionėsh" tė inicuar nga Myftinia e Elbasanit, ėshtė zhvilluar sot nė kėtė qytet, cer
Trukime nė Francės, arrestohen presidentėt e Marseille dhe Caen Skandal nė futbollin francez. Vincent Labrune, presidenti i klubit tė Olimpik Marsejės, ėshtė arrestuar nga policia pėr
Duka takon presidentin e Federatės Italiane: Moment historik Nė vigjilje tė miqėsores sė parė mes Italisė dhe Shqipėrisė, Presidenti i Federatės Italiane tė Futbollit, Carlo Tavecch
Nikoliē: Serbėt po zhduken, ēdo vit po humbim nga njė qytet Presidenti i Serbisė, Tomislav Nikoliē ėshtė shprehur i shqetėsuar lidhur me situatėn demografike nė shtetin serb, ku si
Presidenti i Genēlerbirligi ndalon mjekrėn: Jeni futbollistė, jo imamė! Presidenti i klubit nga Ankaraja, Genclerbirligi, Ilhan Cavcav, ka tronditur opinionin publik nė Turqi me vendimin e fun
SHBA-ja shkon nė luftė nėse ISIS prek armėt bėrthamore Presidenti i SHBA-ve Barak Obama ka pėrsėritur se Amerika nuk do tė ēojė trupa tokėsore kundėr grupit terrorist ISIS.
Presidenti i Pescaras, ēarter special pėr Memushajn Ledian Memushaj ėshtė larguar qė nė orėt e para tė mėngjesit tė sotėm nga grumbullimi i Kombėtares shqiptare, pasi ai ės
Kinė, darkė madhėshtore pėr liderėt botėrorė (FOTO LAJM) Presidenti i Kinės Xi Jinping dhe bashkėshortja e tij Peng Liyuan organizuan njė darkė madhėshtore pėr liderėt botėrorė
Rezart Taēi kėrkon tė blejė Parmėn Biznesmeni i njohur shqiptar, Rezart Taēi kėrkon tė bėejė klubin italian tė Serie A, Parma. Sipas televizionit zyrtar tė
Nishani kalon nė heshtje ligjin e akcizave, Braēe: 10 arsyet pse abuzimi do vazhdojė Presidenti i Republikės Bujar Nishani pritet tė kalojė nė heshje ligjin "Pėr Akcizat", ndėrsa lidhur me kėtė ligj, kanė
Presidenti mė i varfėr nė botė nuk e shet makinėn as pėr 1 milionė dollarė (FOTO LAJM) Presidenti i Uruguait, Jose Mujica i cili nga kolegėt e tij ėshtė tepėr i varfėr dhe ka vetėm njė makinė modeste "Wolsfa
Presidenti Erdogan transferohet nė pallatin me 1000 dhoma (FOTO LAJM) Gazeta angleze The Telegraph nė njė artikull tė publikuar dje ka shkruar se presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka kal
Nikoliēi dhe Ivanovi shtojnė bashkėpunimin Serbi - Maqedoni Presidenti i Maqedonisė, Gjorgje Ivanov ka takuar sot nė Beograd presidentin serb, Tomislav Nikoliē. Tė dy bashkėbise
Nikoliēi nuk ikėn nė Belgjikė pėr shkak tė Kosovės Presidenti i Serbisė, Tomislav Nikoliē nuk do tė marrė pjesė nė njė mbledhje qė mbahet nė Bruksel, pėr shkak se aty shfa
Presidenti i Sampdorias: I kam thėnė Morattit futi njė shkelm kėtij filipinezit (VIDEO) Presidenti i Sampdorias Ferrero ėshtė shprehur se i ka thėnė moratit "futi njė shkelm kėti filipinezit", duke i'u referu
Presidenti i Partizanit tė Beogradit: Vendim jashtėzakonisht i njėanshėm nga UEFA Presidenti i Partizanit tė Beogradit, Dragan Gjuric ėshtė shprehur se vendimi i UEFA-s ėshtė i njėanshėm. "Ky ėshtė n
Jahjaga dhe Izetbegoviē nuk e kanė konfirmuar pjesėmarrjen nė Beograd Kryetari i Grupit tė Komisionit Trelateral tė Serbisė, Jovan Kovacic, ka thėnė pėr agjencinė serbe tė lajmeve BETA se di
Zv.presidenti i Google thyen rekordin e Baumgartner (FOTO-VIDEO) Rekordet vendosen pėr t’u thyer. Kur u hodh nga 39 mijė kilometra lartėsi nė 2012, austriaku Felix Baumgartner tėrhoqi v
Ja ēfarė bisedoi Bushi i vjetėr me presidentin e Jugosllavisė Joviē pėr Kosovėn Njė delegacion me zyrtarėt mė tė lartė tė ish-Jugosllavisė shkoi nė Nju Jork, ku dhe bisedoi me ish-presidentin e SHBA-v
Presidenti i Serbisė Nikoliē bėhet tapė me raki Presidenti i Serbisė, Tomislav Nikoliē, i cili kėto ditė ka dhėnė deklarata tejet tė ashpra lidhur me atė ēfarė ndodhi n
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.