999 rezultate për

presidenteve

Thaçi - Nikoliç bashkë në Sarajevë Presidenti serb, Tomisllav Nikoliç, ka paralajmëruar pjesëmarrjen e tij në Samitin e Presidentëve të rajonit të Ballkani
Presidenti Thaçi merr pjesë në samitin e Sarajevës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pjesë në Samitin e Presidentëve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, i njohur si Proc
Rama: Thaçi nuk është aty sa për të ngrohur karrigen Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, është pjesë e një kategori
Jahjaga uron Thaçin Presidentja në ikje e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar Hashim Thaçin për postin e ri si president i Koso
Pagat e presidentëve në rajon, prin Jahjaga (FOTO LAJM) Vitin e ardhshëm me shumë mundësi do të përfundojë edhe mandati i Atifete Jahjagës si presidente e Kosovës, por për kaq
Ivanov letër presidentëve botërorë: Fajin për "Kumanovën" e ka Kosova Pas përleshjes së armatosur në Kumanovë dhe zhvillimeve të fundit politike në këtë shtet, pushteti në Maqedoni ka nisur
Ja axhenda e vizitës së Ivanov në Tiranë Presidenti i Maqedonisë George Ivanov nisi sot vizitën zyrtare në Tiranë. Ivanov do pritet nga homologu Bujar Nishani, n
Ja çfarë bëjnë fëmijët e presidentëve amerikanë Amerika së fundmi ka ndërruar disa presidentë që nga Bush, Clinton dhe Obama. Më poshtë janë emrat e djemve të presi
“Gafat” më të mëdha në veshjet e presidentëve amerikanë (FOTO-LAJM) Presidenti amerikan Barack Obama ka marrë kritika negative për ngjyën e hapur të kostumit që kishte veshur gjatë një kon
Takimi Rajonal i Presidentëve, Nishani takon Vujanovic dhe Ivanov (FOTO-LAJM) Në kuadër të Takimit të Pestë Rajonal të Presidentëve, Presidenti Nishani u takua sot me Presidentin e Malit të Zi, Vuja
Takimi Rajonal i Presidentëve, Nishani takon Ivanov Në kuadër të Takimit të 5-të Rajonal të Presidentëve, Presidenti i Republikës Bujar Nishani po zhvillon një takim me Pre
Durrës, nis takimi i 5-të Rajonal i Presidentëve Nis sot në Durrës takimi 5-të Rajonal i Presidentëve, ku marrin pjesë katër Presidentë. Takimi ku marrin pjesë President
Samiti i Presidentëve: Dështoi Maqedonia, por krenohet Sllovakia Ndryshe nga Samiti i shteteve Ballkanike që dështoi në Ohër të Maqedonisë, ai në Bratisllavë të Sllovakisë zyrtarisht ni
Nishani dhe Jahjaga në samitin e presidentëve në Sllovaki Presidenti i Shqiperise, Bujar Nishani dhe ajo e Kosovës, Atifete Jahjaga marrin pjese sot në Samitin e 18-të të preside
Sot nis samiti i presidentëve në Sllovaki Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ditën e sotme do të marrë pjesë në Samitin e 18-të të presidentëve të Evropës Qen
Ivanov në Samitin e presidentëve në Bratisllavë Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov do të marrë pjesë në Samitin dy ditor të presidentëve të vendeve të Evropës së Mes
Jahjaga në Samitin e presidentëve në Sllovaki Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga do të marrë pjesë në Samitin dy ditor të presidentëve të vendeve të Evropës së Mes
Ja kafshët e presidentëve amerikanë (FOTO-LAJM) Kanë qenë të shumta kafshët që patën fatin të bëhen pjesë e familjeve presidenciale amerikane dhe banorë të Shtëpisë së
Presidenti malazes anulon vizitën në Beograd Presidenti i Malit të Zi , Filip Vujanoviç ka anuluar vizitën e tij në Beograd si pasojë e motit të keq. Lajmi bëhet i d
Jahjaga në Budvë, merr pjesë në Samitin e presidentëve të rajonit Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvillon sot një vizitë në Malin e Zi ku do të marrë pjesë në samitin e katërt të