999 rezultate për

president

Dyshime për vërtetësinë e një kapeleje të presidentit Linkoln Do ta heqë muzeu kapelën e presidentit amerikan, Abraham Lincoln? Testet e fundit të ADN-së rivënë në pikëpyetje vërtetë
Vdes Presidenti i Vietnamit Presidenti i Vietnamit, Tran Dai Quang, ka ndërruar jetë në moshën 61 vjeçare. Agjencia vietnameze e lajmeve njoftoi
Gjithçka që duhet të dini nga takimi i Zaevit me Pence Porosi inkurajuese për Marrëveshjen e Prespës, ka marrë kryeministri Zoran Zaev nga nënpresidenti i SHBA-së Mike Pence n
Gjesti i madh i presidentit të Chelseat, shikoni surprizën që i ka bërë tifozëve sot në Greqi (FOTO LAJM) Presidenti i ekipit të Chelseat, Bruce Buck, ka bërë një gjest të madh për tifozët e Bluve të Londrës, në ndeshjen e so
Nëse Perëndimi e lë Turqinë në dorë të Rusisë dhe Iranit, do ta pësojë shumë keq Vlera e lirës turke ka rënë me 40% përkundrejt dollarit brenda këtij viti. Marrëdhëniet midis dy vendeve arritën në p
Kartoni i CR7: Zëvendëspresidenti i Juves "sherr" me gjyqtarin në tunel Cristinao Ronaldo pati një natë për tu harruar në debutimn e tij në Champions League. Portugezi u ndëshkua me karton
Vuçiç nuk do të takohet me Thaçin dhe Donald Trumpin në SHBA Pasi u tërhoq nga bisedimet në Bruksel, Aleksandar Vuçiç duket se do të bojkotojë edhe punimet e Asamblesë së Përgjithsh
Ish-presidenti Bush u dërgon një letër qytetarëve maqedonas Marrëveshja e Prespës është kompromis inkurajues dhe i drejtë që do ta vendosë Maqedoninë në rrugën drejt BE-së dhe NATO
Tony Blair, President i Premier League? Këto janë shanset e tij Ish-kryeministri britanik Tony Blair së fundmi duket se do të bëhet pjesë e botës së futbollit. Sipas asaj që raport
Juventus i papërmbajtshëm, do transferojnë "Ronaldon e ri" Juventus merkaton e verës që lamë pas ka bër edhe blerjen më të bujshme të kohëve të fundit, Cristiano Ronaldon për 110
Për herë të parë në histori një lider nga Korea e Jugut viziton diktaturën (VIDEO) Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, është ka mbërritur në Penian për një samit historik me Kim Jong-un, si pjesë
Messi ka ndryshuar, e konfirmon presidenti i Barcelonës Lionel Messi që nga largimi i Andres Iniestas është përzgjedhur si kapiteni i Barcelonës. Për këtë çështje presidenti
Panucci padit Nishanin në gjykatë, gazeta amerikane i kushton vëmendje (FOTO LAJM) Lajmi i bujshëm i publikuar pak ditë më parë, se trajneri i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci kishte paditur në gj
Panucci nuk i ndahet Nishanit, ngre padi të re Pak ditë më parë trajneri i Kombëtares, Cristian Panucci ngriti një padi kundër ish-presidentit shqiptar Bujar Nishani p
Presidenti i Bayernit: Ai është i sëmur, duhet të dënohet Uli Hoeness ka qenë shumë i inatosur pas ndeshjes ndaj Leverkusenit, pasi iu referua rastit të minutës së 80' ku Belarab
Presidenti i Bayern-it "shpërthen" ndaj Bellarabit Presidenti i Bayern Munich Uli Hoenes ka qenë shumë i inatosur pas ndeshjes ndaj Leverkusenit. Ai ka shpërthyer ndaj
Presidenti Trump e shpall Karolinën e Veriut "zonë fatkeqësie" Për shkak të stuhisë Florence, që goditi Karolinat, thuajse një milion shtëpi dhe biznese mbetën pa energji elektrike, n
Dorëzohet Manafort, gati të "tradhtojë" Presidentin Trump Ish-kreu i fushatës presidenciale të zotit Trump, Paul Manaforti, ka rënë dakord të pranojë fajin për dy akuza kriminale
SHBA dhe BE ia kthen shpinën Ivanovit, është i padëshirueshëm Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, është një nga kundërshtarët më të mëdhenj të marrëveshjes me Greqinë, së bashku
Presidenti i PSG paralajmëron Realin për çështjen "Neymar" Duket se interesimi i Real Madrid për Neymar nuk është shuar ende. Disa media spanjolle raportojnë se Reali do të mu