999 rezultate për

presidenciale

ZYRTARE/ Këto janë 3 kandidatët kryesor për zgjedhjet presidenciale në Barcelonë Pas dorëheqjes së Jose Maria Bartomeus nga posti i presidentit të Barcelonës, do të ketë zgjedhje presidenciale. Joan
Haradinaj bën ushtrime për president: Reagon në formë "presidenciale" pas kalimit të Rimëkëmbjes Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) që po pretendon të bëhet president, Ramush Haradinaj, ka bërë një rea
Media amerikane nxjerr listën: 25 të vdekurit që votuan në zgjedhjet presidenciale (FOTO LAJM) Gazetari Tucker Carlson i Fox New zbuloi një listë të emrave që ai pretendon se janë ndër njerëzit e vdekur që votuan në
Zgjedhjet presidenciale në SHBA, republikanët fitojnë 50 vende në Senat Senatori republikan Dan Sullivan i Alaskës ka fituar rizgjedhjen, sipas parashikimeve të së mërkurës nga “Edison Researc
Zgjedhjet presidenciale në SHBA, Frederik Ndoci zbulon kë votoi Zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është çështja e ditës në mbarë botë. Kush do të jetë presiden
Zgjedhjet presidenciale, protestuesit përleshen para Shtëpisë së Bardhë Në mbyllje të procesit të votimit dhe nisjes së numërimit protestuesit zbritën në rrugë në Washington, ku u panë skena t
Mediat amerikane: Këto janë shtetet që do mbajnë peng zgjedhjet presidenciale në SHBA Beteja mes Donald Trump dhe Joe Biden për të marrë Shtëpinë e Bardhë luhet në shtetet që kanë qenë të pasigurta që nga f
"Unë votova", Jennifer Lopes tregon se për kë shkoi vota e saj në zgjedhjet presidenciale (FOTO LAJM) Jennifer Lopez ka treguar hapur në Instagramin e saj se vota shkoi për Biden, teksa inkurajoi fansat e saj që të dilnin
Pesë çështjet kryesore që dominojnë zgjedhjet presidenciale në SHBA Nga COVID tek aborti/ Pesë çështjet kryesore që Amerikanët votojnë për presidentin. A do të zgjedhin ata Donald Trumpin
Trump pret "rrëmujë kaotike" gjatë zgjedhjeve presidenciale, mësoni arsyen Presidenti Trump tha se zgjedhjet presidenciale në SHBA mund të shoqërohen me rrëmujë dhe kushte kaotike dhe se numërimi
Kush do t'i fitojë zgjedhjet presidenciale në SHBA? Ndërsa kanë mbetur pak ditë nga zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, kandidati demokrat për Shtëpinë e Bardhë Joe Bide
Joe dhe Jill Biden hedhin votën e tyre për zgjedhjet presidenciale Kandidati demokrat për president i SHBA-ve Joe Biden dhe gruaja e tij Jill votuan sot në zgjedhjet, duke iu bashkuar 74
Çfarë ndodh në zgjedhjet presidenciale nëse një nga kandidatët vdes? Shtëpia e Bardhë njofton se Presidenti Trump ka shfaqur simptoma të lehta pas diagnostikimit me koronavirus. Por diagnoz
Gara presidenciale, çfarë tregojnë sondazhet për Trump Një sondazh i ri i Reuters / Ipsos e vendos ish-zëvendëspresidentin amerikan Biden në krye të garës presidenciale, me 4
Zjarr para Shtëpisë së Bardhë, digjet kisha presidenciale në Uashington (VIDEO) Kisha historike e Shën Gjonit, e njohur edhe si Kisha Presidenciale pasi ndodhet jo larg Shtëpisë së Bardhë, u dogj dhe
Trump i vendosur: Nuk do të ketë shtyrje të zgjedhjeve presidenciale Presidenti amerikan Donald Trump ka tha se nuk e ka menduar asnjëherë të ndryshojë datën e zgjedhjeve presidenciale, pav
Shpërthimi në Afganistan, shkon në 30 numri i viktimave Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga shpërthimi i fuqishëm, i cili u krye nga një sulmues vetëvrasës në tubimin zgjedho
Presidenca është e hapur për fëmijët Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski në rezidencën presidenciale ka pritur fëmijët nga “Projekti lumturia”. Kreu
Gaz Demi dekorohet nga Thaçi me dekoratën e lartë presidenciale (FOTO LAJM) Pas titullit kampion, presidenti i Partizanit, Gaz Demi dekorohet me titullin "Urdhri i Pavarësisë". Numri 1 i klubit të
Presidencialet në Maqedoni, mbyllen qendrat e votimit dalin rezultatet e para Mbërrijnë dhe rezultatet e para nga faqja zyrtare e internetit të Komisioni Shtetëror Zgjedhor. Nga kutitë e para të