999 rezultate për

presidences

Artan Hoxha nxjerr foton e çuditshme të Metës Gazetari Artan Hoxha ka publikuar një foto të Presidentit Meta i cili po qethet brenda Presidencës nga berberi. Ai ku
Thaçi-Osmanit: Seanca të mbahet në orën 16:00 Presidenti Hashim Thaçi ka kërkuar prej kretares së Kuvendit, Vjosa Osmani mbajtjen e një seance në orën 16:00. Thaçi
Mijëra manifestues para Presidencës, Ilir Meta ulet në gjunjë e ndez atmosferën (FOTO LAJM) Në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" po zhvillohet manifestimi i Presidentit Meta. Meta ka zbritur në bulevardin "Dësh
Spiropali sulmon Metën: Tufë halabakësh që kanë marrë peng institucionin e Presidencës Ministrja Elisa Spiropali e ftuar në emisionin "Real Story" në Neës 24 i është përgjigjur zëdhënsit të presidentit Tedi
Soros i kërkoi takim Metës, Presidenca zbardh detajet Ditën e sotme në media bëri jehonë takimi i Metës me djalin e Soros, Alex në Presidencë. Zëdhënësi i Presidencës Ted
Zoran Tegeltija zgjidhet kryeministër i Bosnje dhe Hercegovinës Parlamenti i Bosnje dhe Hercegovinës, të enjten, zgjodhi kryeministrin e ri të vendit. Zoran Tegeltija do të jetë kry
Meta e pret në takim, Rama bën not afër Presidencës Kryeministri Edi Rama ka refuzuar të shkojë në takimin e sotëm të Presidentit Ilir Meta për të dialoguar për zgjidhjen e
"7 shqiptarë të vrarë në 10 ditë", Artan Hoxha shpërthen ndaj politikanëve Mbrëmjen e djeshme një tjetër shqiptar është akzekutuar në Greqi, duke e çuar në 11 numrin e personave që kanë humbur je
Ushtria shqiptare tregon "muskujt", zbarkon në mes të Tiranës (FOTO LAJM) Në ambientet e jashtme dhe të brendshme të Pallatit të Kongreseve është zhvilluar Panairi për Sigurinë dhe Mbrojtjen, ku
Daçiç kërcënon Bosnjen nëse e njeh shtetin e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka reaguar pas deklaratave të Zhelko Komishiqit, anëtar kroat i Pr
Anëtari i ri i presidencës së Bosnjës: Kosova është shtet i pavarur Anëtari i zgjedhur i presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, ka thënë sot se për të Kosova është një shtet i pavarur.
Partitë kryesore të Bosnjës shpallin fitoren në zgjedhjet e sotme Partitë kryesore të Bosnjës kanë shpallur fitoren menjëherë pas mbylljes së vendvotimeve në ora 19:00 të dielën në zgjed
Sot boshnjakët drejtohen në kutitë e votimit Qytetarët në Bosnje dhe Hercegovinë votojnë sot në zgjedhjet e përgjithshme, të cilat vijnë pas një fushate zgjedhore, k
Përurohet para Presidencës vepra artistike "Çufoja dhe Bubi Kaçurrel" Lulishtes përballë Presidencës i janë shtuar dy “banorë” të rinj, aq të dashur për fëmijët, Çufoja dhe Bubi Kaçurrel, të
Auditori gjen veprime të paligjshme në zyrën e presidencës Zyra e Presidentit të Kosovës po mbanë jashtëligjshëm ushtrues detyre nëpozitën e Drejtorit të Departamentit të Informim
I ngacmuan të dashurën, plas sherri me thika mes Tiranës (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Katër të rinj janë përleshur me thika përballë Presidencës në Tiranë. Nga
Meta hipën në kullë, Rama jep leje për një tjetër "përbindësh" betoni Epidemia e kullave në Tiranë kërcënon edhe sigurinë kombëtare. Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar ndërtimin e nj
Anëtari serb i presidencës boshnjake hyn në Kosovë, si e lejoi policia? Anëtari i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës Mladen Ivanic nga Republika Srpska është duke qëndruar në Kosovë në nj
URIME/ Thaçi mposht Vuçiçin, e ka pagën shumë më të lartë Janë bërë publike pagat e presidentëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe pagën e presidentit slloven.
Rita Ora e vë në siklet zyrtarin e presidencës Pyetja e një gazetareje ka vënë në siklet zyrtarin e presidencës së Kosovës, Ardian Arifaj. Gjatë konferencës për shtyp