999 rezultate për

presheve

"Pjesëmarrje masive në zgjedhje", Meta mesazh për shqiptarët e Preshevës Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka bërë thirrje shqiptarëvetë Luginës së Preshevës të marrin pjesë masivisht në zgje
Organizohet në Preshevë protestë për bashkim kombëtar Shqiptarët e Luginës së Preshevës do të protestojnë për bashkim kombëtar më 28 nëntor. Një gjë e tillë është konfirmu
Pa eskortë në Berlin, detajet e vizitës së Albin Kurtit në Gjermani Ende pa eskortë policore erdhi fituesi i zgjedhjeve parlamentare të Kosovës, Albin Kurti, në Berlin. Politikani ende në
Situata e shqiptarëve në Preshevë, të hënën diskutohet në Kuvend Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbaj seancë të jashtëzakonshme me të vetmin pikë të rendit të ditës, situatën aktuale e
Thaçi "harron" Preshevën, tani do bashkim me Shqipërinë Në 20 vjetorin e operacionit ushtarak “Shigjeta” – drejtimi operativ numër 2, presidenti Thaçi ka folur sërish për bashk
Thaçi shpallet "Qytetar Nderi" në Has: Marrim Preshevën pa dhënë asnjë centimetër Kosovë Mundësinë e bashkimit të Luginës me Republikën e Kosovës, presidenti Hashim Thaçi e ka përmendur edhe para qytetarëve të
Thaçi nuk heq dorë nga ndarja e Kosovës edhe pas "knock down-it" të Berlinit Kryeministri Rama dhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi patën një takim pak më parë, të cilin e ka njoftuar lideri kosov
Vuçiç: Medvegja mbetet në Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçië, më në fund i ka dhënë përgjigje presidentit Thaçi, rreth deklarimeve se e gjithë
Një pjesë e Serbisë kërkon të bashkohet me Kosovën, nuk është Lugina e Preshevës Kosova tash e sa vite ka probleme të shtrijë autoritetin e saj në veri të vendit, por nga dikush nga Sanxhaku i Novi Paz
Albin Kurti si Thaçi: Lugina t'i bashkohet Kosovës Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti është në një linjë me Hashim Thaçin sa i përket bashkimit të Luginës me Kosovën. Ai
Foshnja e parë që lindi në Serbi është nga Lugina e Preshevës Në orët e para të mëngjesit të 1 janarit të Vitit të Ri, fëmija i parë ka lindur shqiptar në “Juzna Serbi” (Luginën e Pr
Serbia inatin e taksës e nxjerr te Lugina e Preshevës Nën arsyetimin se ka rënë importi dhe eksporti, Qeveria e Serbisë ka mbyllur terminalin doganor në Preshevë, duke e zhve
Banorët e Luginës kanë një mesazh pas taksës 100% ndaj mallrave serbe Përfaqësuesit politik si dhe afaristët që shtrijnë biznesin e tyre në komunat në jug të Serbisë, Preshevë, Medvegjë e Bu
Kryekomunari i Preshevës i përvishet Thaçit: Jemi më lojtar se ti Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka folur rreth idesë së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi se do të ke
Shqiptari që atdhe e ka Serbinë tenton të hyjë në Këshillin e Preshevës Në Luginën e Preshevës sot do të mbahen zgjedhjet për Këshillin Nacional të Shqiptarëve. Por, garës në këto zgjedhje i k
Letra sekrete e Cooperit për trazira, Kryetari i Preshevës s’përjashton kryengritje Trazirat e paralajmëruara nga ish-Lehtësuesi i dialogut Kosovë-Serbi, Robert Cooper nuk po i përjashton as Kryetari i Pr
Thaçi paralajmëron vizitë në Preshevë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në zyrën e tij ka pritur përfaqësues të shoqërisë civile nga Lugin
Shesheli blen shtëpi në Preshevë, a do të ketë guxim të jetojë atje? Kryetari i Partisë Radikale Serbe dhe deputeti i kësaj partie në Kuvendin e Serbisë, Vojislav Sheshel ka deklaruar se pl
Gjendet i vdekur një nxënës në Preshevë Një nxënës i klasës së parë është gjetur i vdekur në shkollën “Zenel Hajdini” në Preshevë. 6 vjeçari, F.J ka vdekur n
Arifi: Ai që bën lojë me Preshevën, nuk na njeh mirë Kryetari i Preshevës, Shqipërim Arifi, ka thënë se është momenti i fundit që edhe njëherë të tematizohet kërkesa e shqip