999 rezultate për

prese

Veliaj: Ja pse do të mbahet mend Basha, barsoletë brenda selisë blu Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha, për të cilin tha se e vetmja gjë që mbahet
KUPA/ Inter, Napoli dhe Juventusi synojnë çerekfinalen Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me
Basha sulmon qeverinë: Koha t'u rikthejmë shpresën shqiptarëve (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook ka shpërndarë një video ku tregohen dështim
Vaksina, shpresë për bizneset turistike në Maqedoni Punonjësit e turizmit besojnë se pa të ashtuquajturat pasaporta të Kovidit ose kartat e vaksinimit, nuk do mund të imagj
Basha akuza Ramës: Dështoi në çdo sektor, ne do të sjellim shpresë (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka shkatërruar ekonominë. Me një shënim në facebook,
Ka shpresë për Zaniolon, në janar rinis vrapin në fushë Nicolo Zaniolo nis të shohë dritë në fund të tunelit, sepse ekzaminimet e fundit mjekësore kanë konfirmuar se rikuperimi
Van Djik mbush me shpresë Liverpoolin (VIDEO) Van Dijk mbush me shpresa Liverpoolin për rikthimin e tij. Në ndeshjen e 10 tetorit të këtij viti mes Liverpool dhe E
Komuna më e vjetër në Itali do të presë më në fund një fëmijë, s’ndodhte prej 23 vjetësh Quhet Fascia, provinca e Genova-s dhe, nga vetë emri, nuk është një vend ekzotik që ju fton të udhëtoni. Gjatë pandem
Lajm i hidhur, MMA do të ndërpresë kontratën me 60 luftëtarë Presidenti i Mixed Martial Arts, Dana White, ka kumtuar një lajm të hidhur, pasi që tregoi se do t’ju ndërpriten kontrat
KALENDARI/ Mesjava rikthen Superioren në fushë Kategoria Superiore do të rikthehet përsëri në mesjavë, ku të mërkurën të gjitha skuadrat do të zbresin në fushë për të
Përfundon ndërtimi i stadiumit të katërt të Botërorit, do të presë 7 ndeshje (FOTO LAJM) Kur jemi ende edhe dy vite larg Kupës së Botës "Katar 2022", vendi organizator ka përfunduar ndërtimin edhe të stadiumit
Vjosa Osmani telegram Ilir Metës: 28 Nëntori, ditë krenarie e shprese për çdo shqiptar Ushtruesja e detyrës së presidentes, njëherësh kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, nëpërmjet një telegrami e k
DW: Kabineti i Joe Bidenit, një sinjal shprese Kabineti që prezantoi Joe Bideni karakterizohet nga ekspertë dhe eksperte të njohur. Me diversitetin e tij ai pasqyron s
Nga djalosh i thjeshtë në shpresë për botën, kush është krijuesi i vaksinës së Covid-19 Ugur Sahin emigroi me familjen e tij, nga Turqia në Gjermani, kur ishte vetëm 4 vjeç, spas mediave turke. Tashmë ai ësh
PDIU për deklaratën e Vuçiç: Kambanë alarmi! Qeveria të ndërpresë çdo marrëveshje me Serbinë PDIU ka dënuar deklaratat e Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç i cili paralajmëronte një konflikt si ai mes Azerbajxhani
Artan Fuga mposht me sukses COVID-19: Rikthehem me shpresë Akademiku, Artan Fuga, përmes një postimi në facebook, ka bërë me dije për ndjekësit se mungesa e komunikimit këto 17 di
Shpresë për 15 vjeçarin nga Lushnja, niset për kurim në Xhenova Latifi, adoleshenti 15 vjeçar nga Lushnja është nisur drejt spitalit Bambini Jesu në Xhenova të Italisë. E ëma e tij
Lajm i mirë! Borell zhvillon videokonferencë me Ramën dhe jep mesazhin plot shpresë për Shqipërinë Ministri i BE për punët e jashtme, Josef Borell zhvilloi një videokonferencë me kryeministrin Edi Rama ditën e sotme.
Uzuni mposht koronavirusin, ka shpresë për takimin me Juventusin Lajme të mira vijnë nga Hungaria. Sulmuesi Ferencvaros, Myrto Uzuni ka fituar betejën me Covid-19. Lajmi u dha nga ve
Zëdhënësja e KE mesazh të qartë: Maxhoranca të presë “Venecian” për Kodin Zgjedhor Zëdhënësja e KE-së, Ana Pisonero-Hernandez është shprehur se beson se Komisioni i Venecias do t’i japë palëve politike n