999 rezultate për

pres

"Shumë shpejt Vjosa Osmani do ushtrojë detyrën e Presidentes" Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka komentuar se si do jetë Kosova pas Hashim Thaçit, për të cilin flitet se
Isa Mustafa, emri i vetëm i LDK-së për president Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka mohuar se do të jetë kandidat për president të Kosovës.
"Mezi e pres rastin e parë", infektohet kryeinspektorja e shëndetit që bëri bujë Areti Beruka, kryeinspektore për shëndetin në Tiranë është infektuar me koronavirus. Beruka ka rezultuar pozitive ng
Eurodeputeti i del në krah Metës: Rama të presë Komisionin e Venecias Eurodeputeti David Lega ka mbështetur idenë e paraqitur ditën e sotme nga Oliver Varhelyi me anë të një postimi në Twitt
Artan Hoxha bën paralajmërimin e fortë: Na presin 4 muaj ferri! Gazetari Artan Hoxha ka komentuar ndalimin e qarkullimit në ish-sheshin Shqiponja duke paralajmëruar 4 muaj ferri në kry
Meta e çoi Kodin e ri Zgjedhor në Venecia, vjen reagimi nga BE Eurokomisioneri për zgjerimin Oliver Varlehyi ka reaguar pas vendimit të presidentit Meta për ta çuar Kodin Zgjedhor në
Rama i del në mbrotje Bollinos dhe Malltezit, i turret presidentin: Ç'i duhet Metës nga i sigurojnë të ardhurat! Pas sulmeve të bëra nga presidenti Ilir Meta në adresë personale të botuesit Carlo Bollino dhe bashkëshortes së tij Alba
Presidenti nga Florida: Votova për njërin që quhet Trump Presidenti Donald Trump votoi të shtunën në shtetin e Floridas, ndërsa rivali i tij demokrat ishte në Pensilvania në një
Shënoi dy gola, Tuchel për Kean: Të mos presim shumë nga ai Sulmuesi i talentuar italian Moise Kean luajti ndeshjen e dytë radhazi si titullar në kampionatin francez dhe shënoi dy
OKB: Shqiptarët më pesimistë se bota, 46% presin të jenë më keq se sot në vitin 2045 Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi glo
Presidenti i La Ligas " kërcënon" Messin: Mendohu mirë përpara se të largohesh Javier Tebas, presidenti i La Liga, i ka përcjellë një mesazh Lionel Messit. Ai këshillon sulmuesin argjentinas të mendo
Mori medalje të artë në Budapest, presidenti Thaçi përgëzon Krasniqin Dje në Budapest të Hungarisë, Distria Krasniqi arriti të kurorëzohej me medalje të artë në turneun prestigjioz “Grand Sl
SHBA-atë zgjedhin Presidentin e ri me 3 nëntor, cili është elektorati "gri" Ndërsa kanë mbetur vetëm disa ditë para zgjedhjeve të 3 nëntorit, presidenti republikan Donald Trump dhe kandidati demok
Paratë u mblodhën brenda javës, shpresë për Esrën 2 muajshe (VIDEO) Sot ka arsye që prindërit e Esrës vetëm 2 muajshe të gëzojnë sepse falë ndihmës së shqiptarëve për ndërhyrjen e saj në k
Ish-presidenti kritikon Realin: Ishte budallallëk shitja e Ronaldos Ish-presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, i kthehet shitjes së Cristiano Ronaldos në vitin 2018 te Juventusi, të c
Nga Washington te Trump, citatet e famshme të presidentëve amerikanë pas marrjes së detyrës (FOTO LAJM) Pas betimit dhe marrjes zyrtarisht të detyrës së kreut të shtetit, gjatë ceremonisë presidentët amerikanë mbajnë një fja
Nga fikja e mikrofonave te akuzat për racizëm, Trump dhe Biden "ndezin" Shtetet e Bashkuara me debatin e fundit Presidenti Donald Trump dhe rivali i tij, ish-nënpresidenti Joe Biden, u përplasën në një debat të fortë të enjten, 12 d
Irina Shayk kalon pritshmëritë, pozon nudo për revistën prestigjoze (FOTO LAJM) Irina Shayk pozon e papërmbajtur dhe e ‘paturp’ për kopertinën e Vogue, nudo me asgjë në trup, ndërsa përpiqet të mbulo
Del sekreti, Marilyn Monroe e uroi presidentin Kennedy pa të brendshme (FOTO LAJM) Marilyn Monroe tronditi kombin kur ajo këndoi për John F. Kennedy në maj të vitit 1962, “gëzuar ditëlindjen z. President
Këndon në mitingun e Republikanëve, Bleona thirrje shqiptarëve të votojnë Trump Këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti prej vitesh jeton në SHBA, ndërsa vijon atje edhe karrierën e saj. Së fu