999 rezultate për

preng

"Më vrisni mua", si sakrifikoi jetën Preng Bib Pasha për diplomatin britanik Nga Hasan Bello Preng Bib Doda (1860-22 mars 1919) lindi në Orosh të Mirditës. Ai ishte pinjoll i familjes së
Atentati ndaj Preng gjinit, dalin detaje të tjera për autorin 30 vjeçar Autori që desh i mori jetën Preg Gjinit është i moshës rreth 30 vjeç. Pervec pamjeve të cilat u bënë të ditura se ekz
Asnjë pistë konkrete për atentatin ndaj Gjinit, prokuroria mbledh drejtuesit e policisë Prokuroria e Tiranës ka thirrur sot në një takim drejtues të Policisë së Shtetit për të diskutuar rreth atentatit ndaj 5
I shpërtheu tritoli, ku është sot Preng Gjini Pas atentatit me tritul në mes të Tiranës, Preng Gjini është nisur 3 ditë më parë drejt Turqisë. Ai ka qëndruar vetëm
Familjarët e Preng Gjinit bëjnë gati lëvizjen e radhës, pritet transferimi i tij Preng Gjini ndaj të cilit u ngrit atentat me lëndë plasëse dy ditë më parë, ka thënë prerë se nuk do të flasë kurrë për
Dëshmia "surprizë" e Preng Gjinit: Nuk mbaj përgjegjësi për veprimet e vëllait tim Dy ditë pas atentatit, Preng Gjini është marrë në pyetje në spitalin e Traumës nga ku ka treguar të gjitha lëvizjet që k
Shtyrje dhe orar i çuditshëm rifillimi, gallatë në ndeshjen e Herdi Prengës (VIDEO) Riga-Tre Fiori, 0-0 dhe ndeshja ndërpritet. Në fushë edhe një shqiptar, mbrojtësi Herdi Prenga. Sistemi i ndriçimit nisi
Lala zbulon detaje për atentatin ndaj Gjinit: Dyshohet se kanë vrarë një punonjës policie "Pjesëtarë të këtij fisi kanë vrarë një punonjës policie Ndue Kaza, nëse s’gaboj. Hetuesit thonë se është histori e larg
I dyshuar për ekzekutimin e Kastriot Reçit, çfarë tregojnë analizat e ADN-së së Preng Gjinit Policia e Tiranës nuk ka ende një njoftim zyrtar për shpërthimin e ndodhur ditën e djeshme me tritol më mes të kryeqytet
Piu kafe me nipin e më pas mori makinën e tij, detaje nga atentati ndaj Preng Gjinit Nga hetimet lidhur me atentatin me ekzpoziv të ndodhur pasditen e djeshme në kryeqytet, bëhet me dije se Preng Gjini mbë
400 gr tritol nën rrotën e makinës, Preng Gjini demtohet rëndë në të dy sytë Një makinë shpërtheu pasditen e djeshme në mes të Tiranës duke plagosur disa persona. Shenjestra, Preng Gjini, 51-vje
Shpërthimi me eksploziv që alarmoi Tiranën, si është gjendja shëndetësore e Preng Gjinit Preng Gjini, shënjestra e atentatit të dyshuar pasditen e djeshme në kryeqytet e ka kaluar rrezikun për jetën dhe është
Artan Hoxha “zbërthen” atentatin ndaj Preng Gjinit: Të vrasim kudo që të jesh Shpërthimi me eksploziv mbrëmjen e sotme në një makinë tronditi Tiranën. Gazetari Artan Hoxha u shpreh se nga të dhënat
Po kalonte afër ku shpërtheu makina e Preng Gjinit, një fëmijë dërgohet me urgjencë në spital Ka shkuar në 2 numri i të lënduarëve, kalimtarë, në atëntatin mafioz ndaj Preng Gjinit të ndodhur pasditen e sotme në zo
Vëllai iu vra një vit më parë, kush është shenjestra e shpërthimit me tritol Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë në zonën e Vasil Shantos. Një makinë, së cilës i ishte ven
Historia e dhimbshme e familjes Gjonmarkaj: Gjyshi kërkohej të pushkatohej në vend të djalit Publikohet historia e panjohur e familjes së Preng Gjonmarkajt me origjinë nga Oroshi i Mirditës dhe që rrjedh nga dera
Nga dëshmia e pajtuesit të gjaqeve tek i arrestuari në Poloni, a po zbardhet skema e eliminimit të Jan Prengës Ditën e djeshme është kapur njëë nga autorët e dyshuar për pengmarrjen e Jan Prengës. Interpol Tirana është informuar pë
Zhdukja e Jan Prengës, kapet një nga autorët e dyshuar Një nga autorët e dyshuar për eliminimin e Jan Prengës, është arrestuar në Poloni. Gentian Bleta përdorte disa identi
Eliminimi i Jan Prengës, pajtuesi i gjaqeve tregon çfarë tha për SPAK Pajtuesi i gjaqeve, Nikoll Shullani, i cili ndërmjetësoi për të liruar Jan Prengën pas rrëmbimit në janar të këtij viti,
Ndahet nga jeta ish-kreu i PD në Mirditë (FOTO LAJM) Ish-kryetari i PD në Mirditë, Preng Toma është ndarë nga jeta. Lajmin e bëri të ditur kryetari i demokratëve, Lulzim Bas