999 rezultate për

premten

Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, në të gjitha shkollat fill
Nesër disa nga lëndët e PSP-së në seancë gjyqësore Këtë javë në Gjykatën Penale do të jenë shumë persona të akuzuar në lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Nga e marta
Javën e ardhshme rikthehet shfuqizimi i Speciales Kryesia e Kuvendit pritet të vendosë në pjesën e parë të javës së ardhshme rreth iniciativës së deputetëve për shfuqizim
Mijëra protestues në Azi kundër vendimit të Trump pro Izraelit Vendimi i presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e izraelit, ka shkaktuar një valë p
TABELA/ Si do të jetë moti deri ditën e hënë në Kosovë Ditëve të fundit mbi rajon kanë filluar të shtrihen fusha të presionit të lartë, që do të vazhdojnë të jenë të pranishme
Blerjet e çmendura në të "Premten e zezë"(FOTO LAJM) "Black Friday" ose "E premtja e zezë" është një fenomen botëror ku në një ditë shënohen zbritje të mëdha të çmimeve nëp
Tahiri kthehet në Shqipëri, çfarë tha ish-ministri për udhëtimin jashtë vendit Ish-­ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri eshte kthyer ne Shqiperi, pas mesnatës së të dielës. Avioni me të cilin Sai
Tahiri udhëtoi në Hamburg me një ish-vartës, i ati po shërohet në Mynih Samir Tahiri, ish-ministri nën hetim që u largua të premten nga Shqipëria, kthehet sonte pas mesnate në Tiranë nga aerop
Haradinaj u premton veteranëve se do t’i marrin pensionet deri të premten Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çli
Paraburgim për nënën nga Gjilani që dyshohet për vrasjen e foshnjës Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, për caktimin e masës së paraburgim
Jonida Shehu largohet nga “Pasdite në Top Channel” Largimeve nga Top Channel i është bashkuar edhe një tjetër emëri njohur. Bëhet fjalë pikërisht për moderatoren e “Pa
Thaçi i reagon Vuçiçit: Kur të më bëhet mirë mua do të dekretohen serbët Presidenca e Kosovës ka mohuar pretendimet e zyrtarëve të lartë serbë se dekretimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve në veri
Johnson provokon kryeministren May për Brexit-in I heshtur për “Brexit” që prej disa muajsh, ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson tensionoi situatën duke
Këshilltari i Pacollit tregon kur do të votohet Haradinaj për kryeministër Jetlir Zyberaj, këshilltar i kryetarit të AKR-së, Behgjet Pacolli, shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës formohet të
Barcelona gati të bëjë ofertën që do ia marrë Coutinhon Liverpoolit, rritet sërish vlera Nonëse nuk mjaftuan as 125 milionë, Barcelona nuk ka ndërmend të tërhiqet dhe të shikojë vendin bosh të lënë nga Neymar.
Rekord në Portugali, 220 zjarre brenda një dite Portugalia është duke bërë përpjekje që të vë nën kontroll zjarret, pasi në këtë vend të Evropës Jugore të premten u reg
220 zjarre brenda një dite në Portugali Portugalia është duke bërë përpjekje që të vë nën kontroll zjarret, pasi në këtë vend të Evropës Jugore të premten u reg
Gjykimi rreth vdekjes së Zejnepes: Apeli shqyrton të premten tragjedinë në Suharekë Gjykata e Apelit ka parashikuar që të premten të trajtojë ankesat në rastin ndaj vrasësit të Zejnepe Berishës. Në rre
E FUNDIT/ Të enjten zgjidhet kryetari i Kuvendit, të premten votohet qeveria Koalicioni PAN ka arritur që t’i sigurojë votat për krijimin e qeverisë. Burime të Gazetës Express, marrin vesh se s
Rrethrrotullimi i vdekjes në Prishtinë Katër anëtarë të familjes Alidemaj kanë humbur jetën të premten në orët e hershme, derisa automjeti tyre ka rënë nga rre