999 rezultate për

prekurve

Greqia pranë të prekurve nga tërmeti, ndihma pas tragjedisë të 26 nëntorit Tërmeti i 26 nëntorit që shkundi nga themelet Durrësin, Thomanën por jo vetëm ngjalli në anën tjetër solidaritetin dhe b
Studentët e Universitetit Bedër, pranë të prekurve nga tërmeti Kolegji Universitar Bedër ka vendosur që periudhën mes datave 2-6 dhjetor ta shpallë "Javën e Vullnetarizmit dhe Solidar
Biznesmeni nga Mali i Zi dhuron 2 milion euro në ndihmë të të prekurve nga tërmeti Presidenti i klubit basketbollistik Mornar nga Tivari i Malit të Zi, Djordje Paviçeviç, thuhet se ka dhuruar një shifër
Prej dy ditësh pranë të prekurve nga tërmeti, Noizy denoncon live policin grindavec Këngëtari Noizy në një lidhje direkte për Top Channel, ka thënë se është dhunuar nga forcat e policisë. “Po pastrojmë
"Kam qarë shumë", Noizy 24 orë në shërbim të të prekurve nga tërmeti (VIDEO) Në ndihmë të qytetarëve të prekur nga tërmeti kanë ardhur në ndihmë edhe emra shumë të njohur të ekranit shqiptar. Nj
Teatri fortezë solidare, i vijnë në ndihmë të prekurve nga tërmeti (VIDEO) Ditën e sotme pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin tonë të gjithë aktorët që janë në mbrotje të teatrit janë solida
Tifozat Kuq e Zi në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri Grupi i tifozëve të Kombëtares së Shqipërisë, Kuq e Zi, ka njoftuar përmes llogarisë në rrjetin social Facebook se kan
KANCERI I GJIRIT/ 315 raste të reja më 2019, rritet numri i të prekurve për 4 % (VIDEO) Numri i grave të prekura me kancer të gjirit nga viti në vit po rritet. Krahasuar me vitin e kaluar, kur numri i grav
Në ndihmë të të prekurve nga tërmeti Janë kohët e vështira ato që na bashkojnë, që na tregojnë se sa shumë kemi nevojë të mbështetemi tek njëri-tjetri. ̷
Duhanpirja, rritet numri i të prekurve nga kanceri Duhani konsiderohet si një prej shkaktarëve kryesorë të kancerit të mushkërive, por edhe sëmundjeve tjera, u tha të prem
Fruthi nuk ka të ndalur në Maqedoni, edhe 105 raste të reja 105 raste të reja me fruth janë regjistruar javën e kaluar, flasin të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik. 49 rastet
Fruthi bën gërdinë në Shqipëri, për dy muaj 91 të prekur Instituti i Shëndetit Publik i kë bërë thirrje qytetarëve të vaksionohen pasi numri i të prekurve nga fruthi është në rr
Diabeti, mbi 50% e të prekurve rrezik kardiovaskular Më shumë se gjysma e personave që vuajnë nga diabeti kanë një faktor risku për t’u prekur nga sëmundjet kardiovaskulare,
Rritet ndjeshëm numri i të prekurve me kancer Në vitin 2014 numri i personave të prekur me kancer, të cilët ishin regjistruar në Institutin e Onkologjisë ishte 760. N
Fruthi kthehet në epidemi, 70% e të prekurve janë nën 1 vjeç Shqipëria është zyrtarisht në epidemi fruthi, kete ka deklaruar mbremjen e se martes Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira R
Shifra alarmante, numri i të prekurve nga fruthi arrin në 162 Ndërkohë që meterologët parashikojnë ditë të acarta, numri i të prekurve nga fruthi në Shqipëri ka arritur në 162 person
Beyonce i vjen në ndihmë të prekurve nga uraganëve Beyonce ka udhëtuar në qytetin e saj të lindjes për t’u takuar me të prekurit nga stuhia shkatërruese. Këngëtarja 36-
Kosova shënon rekord për tuberkulozin, prijnë Prishtina dhe Besjana Të paktën 700 persona në Kosovë janë të prekur nga tuberkulozi, duke e bërë vendin më të prekur nga kjo sëmundje në mesi
Shifra alarmante të të prekurve nga gripi, shtohen mjekët në juglindje Për shkak të situatës së rënduar të gripit, një ditë më parë Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e Arsimit njoftuan mbyllje
Fillon dëmshpërblimi i të prekurve nga përmbytjet në Shkup dhe Tetovë Qeveria në Maqedoni ka filluar dëmshpërblimin e plotë të personave të dëmtuar nga përmbytjet e 6 gushtit. Siç deklaro