999 rezultate për

prekur

Përmbytjet në Shqipëri, Çairi dërgon ndihma për familjet e prekura Komuna e Çairit i ka ardhur në ndihmë familjeve shqiptare të prekura nga përmbytjet, duke i sjellë ndihma ushqimore dhe
Si u bë Fushë-Kruja me det: Imazhet tronditëse të përmbytjeve në Shqipëri (FOTO LAJM) Të paktën 14 zona në vend konsiderohen me situatë problematike përmbytjesh. Instituti i Gjeoshkencave publikoi sot pamj
Valbona Selimllari përlotet LIVE, të gjithë të prekur në Dance With Me Një nga femrat më të bukura shqiptare e cila vlerësohet shumë edhe për faktin se ështe gjitha natyrale është missi i par
Data, kur rifillon mësimi në shkollat e prekura nga përmbytjet Gjendja e shkaktuar prej përmbytjeve solli mjaft dëme edhe në shkolla. Ministria e Arsimit njofton rinisjen e procesi
Flet banorja e prekur nga përmbytjet: Përjetova dramë, më mirë të futesha në tokë! (FOTO LAJM) Në zonën e Kamzës janë rreth 50 familje që janë prekur nga përmbytja. Ata tregojnë momentet e tmerrshme të përjetuara
Përmbytjet, Rama premton kompensim për familjet e prekura Sot në mbledhjen e organizuar nga Kryeministri Edi Rama me Komitetin e Emergjencave, Rama u shpreh se pas përmbytjeve rr
Basha në jug: Emergjente ndihma me ushqime për të prekurit nga përmbytja Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ditën e sotme ka udhëtuar drejt zonave kritike në jug të vendit aty ku përmb
Xhafaj: Në terren 2200 policë për t'u ardhur në ndihmë të prekurëve (VIDEO) Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj sot ndodhet në Novoselë, pranë urës së Mifolit ku u takua me banorët dhe autoritetet
Situata alarmante në jug, nis evakuimi i 3 mijë banorëve të rrezikuar Forcat e Policisë së Shtetitm, zjarrëfikësit dhe ushtria është shpërndarë në të gjithë Shqipëqrinë për t’u ardhur në nd
Sot është dita botërore kundër AIDS, kaq të prekur ka në Kosovë Sot në gjitha vendet e botës do të shënohet “Dita Botërore kundër AIDS-it. Edhe në Kosovë kjo ditë do të shënohet me akt
Një tërmet i fuqishëm trondit Greqinë, ja zonat e prekura Një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e sotme qendrën e Greqisë. Sipas mediave vendase, tërmeti ka qenë me magnit
Ardit Gjebrea reagon i prekur për Lalon: Eh, çfarë kompozitori humbëm Ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur në moshën 68 vjeçare kompozitori i njohur Aleksandër Lalo. Përveç veprimtari
Bleona thumbon Kejvinën: Unë jam për t’u parë, jo prekur E ftuar sonte në Xing ka qenë Bleona Qereti, e cila ka sqaruar ndër të tjera edhe procesin e ngrirjes së vezëve. Në
Ermali i prekur si kurrë më parë: Sa më shumë rritet djali, aq më shumë i dua prindërit! Ermal Mamaqi është kthyer në një personazh shumë të diskutuar dhe sigurisht edhe një nga moderatorët më komikë në Shqip
"Fatkeqësia është biblike", 16 të vdekur dhe 37 të plagosur në Greqi (FOTO & VIDEO) Vërshimet e ujërave të shkaktuara nga shiu i madh gjatë natës në Greqinë qëndrore kanë vrarë të paktën 16 vetë. Qytet
Fotoja që preku këngëtarin e njohur dhe mesazhi për politikën shqiptare (FOTO) Fotoja e një fëmije në Bulqizë që mban në kurriz një kovë me krom ka sjellë reagime të shumta, duke prekur shumë njerëz.
E braktisur prej dekadash! Pamjet mahnitëse të kësaj shtëpie të paprekur nga njeriu (FOTO LAJM) Imazhet e frikshme tregojnë një shtëpi të braktisur të viteve 1940. Fotot e shtëpisë që gjendet në Liege të Belgjikës
Rritet numri i kosovarëve të prekur nga kanceri Për nëntë muajt e parë të këtij viti, 1278 kosovarë janë diagnostikuar me kancer. Numër ky më i lartë për 363 raste.
Nuk ka fitues në "Telia Parken", sfida mbyllet me porta të paprekura Danimarka dhe Irlanda e kanë mbyllur ndeshjen me porta të paprekura në ndeshjen e parë për "play-off"-in e Kupës së Botë
Rreth një vit nga vdekja e Ergit, Barbana e kujton e prekur Duket sikur ka ndodhur dje për shkak të dhimbjes që shkaktoi, por tashmë po bëhet rreth një vit nga ndarja nga jeta e kë