999 rezultate për

prekur

Shfaqet i prekuri i parë nga rriqrat për këtë vit Në Klinikën Infektive në QKUK është paraqitur rasti i parë i prekur nga rriqrat për këtë vit. Këtë e ka konfirmuar pë
Diabeti, mbi 50% e të prekurve rrezik kardiovaskular Më shumë se gjysma e personave që vuajnë nga diabeti kanë një faktor risku për t’u prekur nga sëmundjet kardiovaskulare,
U kujdesën për të riun, preken nga fruthi dy infermiere në Berat Dy infermiere të spitalit të Beratit janë shtruar në pavijonin e infektivit, pasi dyshohet se janë prekur nga fruthi.
4 gjëra që mund t’i kuptoni nga grupi i gjakut Në përgjithësi nuk i kushtojmë rëndësi aspak grupit tonë të gjakut, madje disa prej nesh ende nuk dinë se cilit grup i
Nata e tmerrshme kur djalli vizitoi fshatin dhe la gjurmët në dëborë Në 8 shkurt 1855, njerëz që jetonin pranë Lumit Exe në Devon u zgjuan me një shtresë të trashë dëbore, të bardhë dhe të
Mbrojtësi i Liverpoolit prek topin me dorë, arbitri hesht (VIDEO) Mbrojtësi i Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold e ka prekur topin me dorënë zonën e 16 metërshit. Por arbtri Skomina
Gattuso i nervozuar në konferencën për shtyp: Kemi prekur fundin Para ndeshjes me Bolognën në ‘Dall’Ara’, Genaro Gattuso ka dalë në konferencë për shtyp i nervozuar dhe nuk i kurseu kri
Rritet ndjeshëm numri i të prekurve me kancer Në vitin 2014 numri i personave të prekur me kancer, të cilët ishin regjistruar në Institutin e Onkologjisë ishte 760. N
4 gjëra që mund t’i kuptoni nga grupi i gjakut Në përgjithësi nuk i kushtojmë rëndësi aspak grupit tonë të gjakut, madje disa prej nesh ende nuk dinë se cilit grup i p
Pse duhet të flini herët Kush e tepron me orët e vona mund të rrezikohet nga një vdekje e parakohshme. Ky është konkluzioni në të cilin kanë arri
Rama i prekur, rrëfen se nëna e tij vuan nga një sëmundje Kryeministri Edi Rama sot ka udhëtuar drejt Shkodrës për të qëne i pranishëm në cermoninë e 100 vjetorin e stomatologjis
Doli: Kosova nuk ka mbetur e paprekur nga skandali i Facebook-ut Eksperti i sigurisë kibernetike, Hekuran Doli ka theksuar se edhe Kosova nuk ka mbetur pa u prekur nga skandali i cenimi
OBSH kërkon qasje në Duma të Sirisë Organizata Botërore e Shëndetësisë kërkoi "qasje të papenguar" në Duma të Sirisë, për të verifikuar raportet e partnerëv
Pacolli: Kosovarët e prekur nga sulmi në Gjermani, të telefonojnë këtë numër Ministri i Punëve të Jashtme dhe zëvendëskryeministri, Behgjet Pacolli ka dënuar sulmin në qytetin Munster të Gjermanisë
Vdekja misterioze e 13-vjeçares në Fushë-arrëz: Nuk ishte prekur nga fruthi Ditën e djeshme në Fushë-Arrëz humbi jetën një vajzë vëtëm 13-vjeçare. Ndërkohë me urgjencë janë tranpostuar 3 fëmij
E RËNDË/ 12-vjeçari vdes nga fruthi, vëllai dhe motra dërgohen me urgjencë në Tiranë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Fushë-Arrëz. Nga raportimet e para mësohet se një fëmijë 2 vjeç ka n
Fruthi pushton Serbinë, shqiptarët e Preshevës pa spital Epidemia e fruthit është përhapur me ritme të shpejta në Serbi, duke prekur edhe zonën e Preshevës, e banuar me shqiptar
Rihanna e prekur reagon ashpër ndaj Snapchat: T’ju vijë turp! Sipas raportimeve të BCC-së, gjatë javës Snapchat publikoi reklamën që do të lexoni më poshtë. “Do të preferoje më sh
Këto shenja tregojnë se jeni të prekur nga diabeti Diabeti është një gjendje shëndetësore serioze, i cili po nuk u trajtua, mund të çojë në sëmundjet e zemrës, verbëri, mo
Miliona denarë për popullatën e prekur nga vëshimet në qytetin e Gostivarit Gjatë seancës së sotme të Këshillit të Komunës së Gostivarit, me unanimitet nga ana e këshilltarëve komuna, u vendos që