999 rezultate për

prekur

Shpërthimi i Çernobilit, ky është fshati shqiptar më i prekur nga reja radioaktive Më 26 prill 1986, një incident në centralin bërthamor të Çernobilit do të shënonte një kthesë të madhe në Europë dhe do
Shaqiri ngushëllon Sala: Jam i prekur nga humbja e tij (FOTO LAJM) Vdekja e Emiliano Sala e tronditi botën e futbollit, ku shumë lojtarë janë ngushëlluar me familjen e Sala, i cili humbi
Shqipëria në prag epidemie nga fruthi Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar këtë të martë se në Shqipëri, për periudhën nga fillimi i vitit e deri më sot j
“Vazhdon i paprekur bixhozi”, akuza për llotot (FOTO LAJM) Që nga 1 Janari, bastet konsiderohen të ndaluara me lig. Ama sipas qytetarit dixhital të ish-kryeministrit Berisha ba
Nisin reshjet e dëborës, cilat janë zonat e prekura (FOTO LAJM) Duket se viti 2018 do të mbyllet i zbardhur nga reshjet e dëborës. Gjatë natës dhe përgjatë mëngjesit të sotëm në zo
Një shtet i huaj sulmon mediat amerikane Një sulm kibernetik ka shkaktuar probleme në shtypjen dhe shpërndarjen e gazetave kryesore amerikane, përfshirë gazetat
Milan-Fiorentina mbyllet pjesa e parë me rrjeta të pa prekura Është mbyllur me rrjeta të pa prekura pjesa e parë mes Milanit dhe Fiorentinës e cila po zhvillohet në stadiumin San Sir
Njihuni me perimen që ju shpëton nga kanceri i stomakut Konsumimi me shumicë i perimeve të bardha ul rrezikun e prekjes nga kanceri në stomak.Ky është konkluzioni në të cilin k
1 400 të prekur nga AIDS-i në Shqipëri, shumica janë burra "Kjo është një ditë për të kujtuar të gjithë ata që kanë humbur jetën nga AIDS, sepse nuk kanë pasur mundësi të marrin s
E hënë me rrebeshe shiu e rrufe, këto janë zonat më të prekura Fillimi i javës, 26 nëntor 2018: i gjithë vendi do të përfshihet nga reshje shiu pjesërisht dhe rrebeshe me shkarkesa el
Tifozi i Wellsit humb kuletën, ia kthejnë pa prekur Të shumtë ishin tifozët Wellsjan që erdhën dje në stadiumin ‘’Elbasan Arena’’ për të ndjekur kombëtaren e tyre. Por një
“Vallja e vdekjes”, misteri i Evropës mesjetare të prekur nga epidemia e murtajës Nga Nikolla Budanoviç Shumë kohë përpara se bota të prekej nga “Beatle-mania”, një lloj tjetër manie përfshiu Europën
Ndihma e shpejtë në rast se kafshoheni nga një gjarpër Ja pra disa udhëzime të nevojshme të ndihmës së parë që mund t’ju ndihmojnë në këto rrethana. Për të evituar rrezikun
Gjysma e Tiranës pa drita! Këto janë zonat e prekura Gjatë ditës së sotme disa lagje të kryeqytetit, prej orës 9:00 të mëngjesit deri në orën 14:00 do të jenë pa energji ele
Tirana sot pa energji, këto janë zonat e prekura Gjatë ditës së sotme do të mungojë furnizimi me energji elektrike në disa zona të Tiranës. Njoftimin e ka bërë të di
Tirana nesër pa energji, këto janë zonat e prekura OSHEE, ka njoftuar se ditën e nesërme disa zona të Tiranës do të shkëputet përkohësisht energjia elektirke për shkak të
Pako të dyshimta drejt Pentagonit, rezultojnë me ricin. Asnjë i prekur nga simptomat Të paktën dy pako të dërguara për Pentagonin gjatë së martës kanë testuar pozitive me substancën helmuese vdekjeprurëse,
I ofenduan stilin, reagon e prekur aktorja Aktorja Blake Lively është ndër të paktët personazhe me famë botërore që sheh të arsyeshme të vishet vetë e të mos punës
Letër vajzës sime, që e humba pa e prekur asnjëherë Një nënë ka shkruar një letër emocionuese për beben e saj që nuk mundi të vinte në jetë për shkak të një dështimi...
Shtohen të prekurit me Virusin e Nilit në Kosovë, përhapet nga mushkonjat Të martën është identifikuar rasti i tretë me virusin e Nilit në Kosovë, ndërkaq ditë më parë, një person ka ndërruar je