999 rezultate për

precedenti

Kurthi i lehtë i Emirateve dhe precedenti për Kosovën Rëndësia e përshëndetjes dhe urimit, pastaj rrëshqitja për të harruar baraspeshën e natyrshme shqiptare Izrael – Pale
Precedenti Rama! Opozitës turke mund t'i merret Stambolli në tavolinë Ditët e nxehta të majit 2011 do të shënonin një precedent të rrezikshëm për demokracinë shqiptare, ku përmes disa teknik
Precedenti i rrezikshëm i vettingut me rastin Prela Me datë 5 shkurt, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit i udhëhequr nga Roland Ilia si kryesues, Valbona Sanxhaktari relato
Majko kërkon uljen e Ramës me Bashën për zgjidhjen e krizës Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, bëri thirrje në studion e emisionit “Top Talk” se “Edi Rama dhe Lulzim
Precedenti i rastit “Pacolli” rrëzon zgjedhjen e Thaçit? Subjektet opozitare janë duke i analizuar aspektet juridike për ta dërguar në Gjykatën Kushtetuese zgjedhjen e Hashim Th
Precedenti i 2002-it, Kushtetuesja vendim brenda ditës për ministrat e Majkos Gjykata Kushtetuese nuk ka asnjë ngutje me ligj për të marrë menjëherë në shqyrtim kërkesën e depozituar nga Presidenti
FSHF në KAS, precedenti i parë për një Kombëtare Federata Shqiptare e Futbollit mund të jetë e para në listën e federatave europiane që mund të dërgojë një vendim të kom
Putini: Në Krime u votua në përputhje me precedentin e Kosovës ​Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e SHBA-së Barak Obama. Ai ë
Precedenti, si u zhduk 9-vjeçari në vitin 2004 Një nga zhdukjet më të bujshme të dekadës së fundit në qytetin e Elbasanit është ajo e një 9- vjeçari në 7 Korrikun e vi
Precedenti, Imeraj dhe Spiro, vendim i kundert ne 2005 Kolegji Penal i Gjykates se Larte i shfuqizoi aktet e Prokurorise se Pergjithshme per hetimin e ceshtjes se rruges Rresh