999 rezultate për

pranimit

NEGOCIATAT/ Gjermania: Po luftojmë fort që bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedonë të hapen Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman H
Ish-ministrat e jashtëm letër BE: Gabim strategjik mospranimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut Gabim strategjik e kanë cilwsuar 10 ish-ministra të jashtëm refuzimin që i bëri Bashkimi Evropian Shqipërisë dhe Maqedon
NEGOCIATAT/ Franca bllokon bisedimet mes Maqedonisë dhe BE-së Franca është e vendosur që negociatat e pranimit për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë duhet të shtyhen për gjysmë viti
NEGOCIATAT/ Cilët janë 3 shtetet që dolën kundër dritës jeshile për Shqipërinë Reuters “Franca u ka bërë me dije vendeve të tjera të Bashkimit Evropian këtë javë se është kundër fillimit të
Del raporti i parlamentit gjerman për kushtet e Shqipërisë Bundestagu miratoi të enjten, 26 shtator 2019, në një debat gjysmë ore, me propozim të dy grupeve parlamentare të koalic
Bundestagu gjerman voton "pro" hapjes së negociatave me Shqipërinë Mbëmjen e sotme ligjvënësit gjermanë kanë votuar për kërkesën e paraqitur nga deputetët e kolaicionit CDU/CSU si dhe të
Gjermania voton për Shqipërinë, çfarë pritet të ndodhë sot në Bundestag Bundestagu gjerman pritet të zhvillojë sot debatin përsa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë. Pas diskutimev
Jeni gati për Lotarinë Amerikane? Kur fillojnë aplikimet dhe cilat janë kushtet e pranimit Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar udhëzim
Këto janë kushtet e pranimit tek Universiteti Politeknik Të gjithë maturantët që dëshirojnë të vazhdojnë studimet e larta në një prej 6 fakulteteve të Universitetit Politeknik,
Hapja e negociatave, gazeta austriake: ‘De Facto’, BE ka marrë vendimin për Shqipërinë Gazeta kryesore austriake "Die Presse" njofton sot se është marrë de facto vendimi i Bashkimit Evropian për të mos hapur
Më shumë se 1/3 e vendeve të NATO-s kanë ratifikuar protokollin e pranimit të Maqedonisë Njëmbëdhjetë vende anëtare të NATO-s e ratifikuan Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancë. Dje
Shekerinska në Shqipëri: Rajoni mësoi nga gabimet e veta Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) Radmilla Shekerinska, sot mori
Vendet që votuan kundër pranimit të Kosovës në Interpol Pas dështimit të Kosovës për t’u pranuar në organizatën e policisë ndërkombëtare e njohur si Interpol, mediat serbe kanë
Gjermania ndryshon politikat e pranimit të emigrantëve, kush mund të pranohet E quajnë “tetori i artë”, ose koha më e mirë në Gjermani që numri i të papunëve të bjerë në nivele rekord. Aktualisht
SHBA rihap portat për refugjatët, 11 vende ende të përjashtuara SHBA-ja do të pranojë sërish refugjatë pas katër muajve të një ndërprerjeje shumë të kundërshtuar, njoftoi Shtëpia e Bar
Daçiç: Delegatët e 27 vendeve kundër pranimit të Kosovës në UNESCO Zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiç ka konfirmuar sot se Serbia ka dërguar zyrtarët e saj për të ushtruar presion nda
La Liga, ja arsyet e mospranimit të pagesës së klauzolës së Neymar Refuzimi La Liga-s për të mos pranuar pagesën e klauzolës së çlirimit të Neymar nga Barcelona është i bazuar në dy arsye
Sa prej jush do ta besonin një lëvizje të tillë nga Ibra? Zlatan Ibrahimovic mund të ketë një të ardhme në Manchester United. Reds kanë përfunduar zyrtarizimin prej 75 million
Shpallen rezultatet e provimit të pranimit në Kolegjet Turgut Ozal dhe Mehmet Akif (LISTA) Kolegjet Turgut Ozal dhe Mehmet Akif kanë shpallur rezultatet e provimit të pranimit të organizuar me 22 prill. Mes m
Rusia, “thellësisht” kundër pranimit të Malit të Zi në NATO Ministria e jashtme e Rusisë ka vlerësuar sot se pranimi i Malit të Zi në NATO është lëvizje “thellësisht e gabueshme”,