13 tetor, Meta cakton datën re të zgjedhjeve lokale (VIDEO)
999 rezultate për

pranimin

Parlamenti hungarez votoi "për" pranimin e Maqedonisë në NATO Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi me ftesë të kryetarit të Kuvendit nacional të Hungarisë, Laslo Kover sot ka marrë pjes
VV padit nënkryetarin e LDK-së Lëvizja Vetëvendosje (VV) në Podujevë ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të komunës së Podujevës, Agim Veliu dhe
Ronaldo tek Juventusi, kompanitë e basteve ndërpresin pranimin e parave Cristiano Ronaldo do të jetë një futbollist i Juventusit dhe për këtë janë të sigurt totalisht në Spanjë. Kompanitë
Pesë shtetet e BE-së japin sinjal për pranimin e Kosovës në samit 28 shtetet anëtarë të Bashkimit Europian janë pajtuar në një draft deklaratë para samitit BE-Ballkan Perëndimor që do të
Edhe PDK-ja komenton pranimin e Haradinajt që të hiqet Raporti Bulliqi nga votimi Partia Demokratike e Kosovës përshëndet arritjen e konsensusit nacional mes partive politike për ratifikimin e Marrëves
Tsipras: I gatshëm për pranimin e emrit me referencë gjeografike Liderët politikë të Greqisë janë takuar dje për të diskutuar për mënyrat e mundshme për zgjidhjen e kontestit për emër m
Gjermania ka vetëm këtë kusht për pranimin e azilantëve Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në tetë muajt
Maqedonia do të votojë për pranimin e Kosovës në INTERPOL Përfaqësuesi i Partisë Demokrate Serbe, në Parlamentin maqedon, Ivan Stoilkoviq deklaroi se Maqedonia në fund të shtator
​Hapet konkursi për pranimin e studentëve në konvikte Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës (UP), shpallë konkursin për pranimin e studentëve për banim në konvikt
Zaharieva: Bullgaria me pranimin e shtetit të Maqedonisë, pranon edhe gjuhën maqedonase Zv.kryeministrja bullgare njëherit edhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva, ka deklaruar se Bullgaria me
Në shtator merret vendimi për pranimin e Kosovës në INTERPOL Kërkesa e Kosovës për anëtarësim në INTERPOL, do të vendoset në agjendën e Asamblesë së Përgjithshme që do të zhvillohet
OKB refuzon të pranimin e "abuzimeve" me pakicat në Kosovë Organizata e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut, ka refuzuar pranimin e abuzimeve ndaj pakicave në Kosovë.
Trump nënshkruan protokollin për pranimin e Malit të Zi në NATO Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nënshkruar protokollin për pranimin e Malit të Zi në NA
SOT NË '97/ Vlora vajton viktimat e "Otrantos", Tirana bëhet gati për pranimin e trupave "ALBA" Wshtë data 1 prill 1997. Vlora dhe Tirana ziejnë. Kryeqyteti i trazirave të vitit 1997, Vlora vuan tragjedinë e "Otranto
SHBA/ Senati avancon pranimin e Malit të Zi në NATO Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka votuar për avancimin e miratimit të pranimit të Malit të Zi në NATO. Sikur
Tillerson kërkon pranimin e Malit të Zi në NATO Sekretari amerikan i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson, u ka dërguar një letër liderëve të Senatit ku ka kërkuar mira
Mihajllova mbetet kryetare në Gjykatën Penale deri në pranimin e dorëheqjes së saj Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski, ka konfirmuar informacionet për dorëheqjen e kryetares në detyrë në Gj
Universiteti i Mjekësisë shpall kriterët për pranimin e studentëve, mesatarja mbi 8… Pas përcaktimit të kritereve të pranimit për vitin akademik 2017- 2018, Universiteti i Mjekësisë ka publikuar edhe formu
Nisin diskutimet për pranimin e Bosnje Hercegovinës në NATO Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pritet të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Sarajevë, ku do të fl
Ostreni: Ska anëtarësim në BE pa pranimin e gjuhës shqipe nga maqedonasit Gzim Ostreni në takimin e koalicionit “Aleanca për shqiptarët” më qytetarët e Kërçovës, ka folur për gjuhën shqipe dhe k