999 rezultate për

prani

Hapet peticion për pranimin e kodit të Kosovës në Twitter dhe Yahoo Është hapur një peticion për pranimin e kodit të Kosovës në platformat sociale Twitter dhe Yahoo. Kodet telefonike IT
Luhet Milan-Juventus, por sa shumë yje e shohin nga tribuna Milani dhe Juventus përballen të mërkurën në një ndeshje mes të barabartësh, si rrallëherë gjatë viteve të fundit, ku ba
KATAR 2022/ Inaugurohet stadiumi në prani të 20 mijë spektatorëve Në Katar është hapur për publikun një nga stadiumet më të bukur, që do të shërbejë për Kupën e Botës 2022. Një ceremo
Joshua gati për ndeshjen me Pulev: Nuk do jetë e lehtë, të pranishmëve do iu jap një natë të paharruar Kampioni i peshave të rënda, Anthony Joshua ka thënë se është përgatitur për përballjen e radhës ndaj Kubrat Pulev. D
Qëlloi 43 vjeçarin në prani të fëmijëve, arrestohet autori në Lezhë Kapet pas dy orë ndjekjeje nga shërbimet e Policisë së Lezhës, autori i dyshuar i plagosjes me armë zjarri të 43-vjeçari
Tension në Astir, një person kërcënon të hidhet nga pallati Një ngjarje e rëndë po ndodh në kryeqytet ku një person kërcënon të hidhet nga pallati. Ngjarja po ndodh tek zona e A
Manastirliu tregon vendimin e ri pas 1 dhjetorit: Mësimi do alternohet, online dhe me prani fizike Komiteti Teknik i Ekspertëve, nisur nga situata epidemiologjike ka vendosur që t’i rekomandojë Ministrisë së Arsimit, Sp
DW: A do ta respektojë Trump traditën me një fjalim ku të pranojë humbjen? Pranimi publik i humbjes nga kandidatët që humbasin ka qenë element kryesor i zgjedhjeve presidenciale të SHBA që më 189
Debati Trump-Biden, këngëtarja shqiptare e pranishme (FOTO LAJM) Presidenti republikan i SHBA Donald Trump dhe sfiduesi i tij demokrat, ish nënkryetari Joe Biden, u përfshinë në një deb
Lajme të mira nga Britania, si ndryshoi kurba e infeksionit COVID në ditët e fundit Vala e dytë e koronavirusit në Britani duket se po ‘avullon’, pasi numri mesatar i testeve pozitive ditore ka rënë për h
Rikthehen akuzat për përdhunim ndaj Ronaldos? Modelja amerikane i nënshtrohet testit mendor Cristiano Ronaldo rikthehet sërish në qendër të vëmendjes lidhur me akuzat për përdhunim. Sipas mediave spanjolle, çë
Inter-Milan mund të luhet me tifozë në stadium, ja çfarë duhet të ndodhë Zëvendësministrja e Shëndetësisë në Itali, Sandra Zampa, i ka dhënë shpresë të gjithëve se derbi i Milanos me Interit dh
MOTI/ Vijojnë ditët me diell dhe prani vranësirash 7 shtator 2020. Moti do të vijojë me diell dhe prani vranësirash në Juglindje dhe Verilindje. Era do të jetë me drejt
Merret vendimi për tifozët në Serie A Futbolli italian do të vazhdojë pa tifozë. Skuadra si Napoli, Parma e Sampdoria, kanë luajtur disa ndeshje miqësore me p
Po rrinte në ballkon, u katandis kështu (FOTO LAJM) Një 5 vjeçare me banim në Izmir të Turqisë doli për të qendruar në ballkonin e apartamentit të saj, por një e shtrënë çi
Maqedonia e Veriut hap bisedimet e pranimit me Presidencën gjermane, Shqipëria mbrapa! Rajoni i Ballkanit Perëndimor do të jetë në axhendën e zgjerimit të Bashkimit Europian. Në një artikull të “Euractiv”, t
Superkupa e Evropës do luhet me praninë e tifozëve Koronavirusi bëri që një pjesë e mirë e ndeshjeve të sezonit 2019-2020 të luhen pa praninë e tifozëve, megjithatë rikthi
OBSH: Virusi është ende i pranishëm, po planifikohet rihapja e shkollave “Virusi është ende i pranishëm dhe ne duhet të mësojmë si të jetojmë me të”. Deklarata u bë nga Drejtori Rajonal për Eur
Sot takimi PS-PD-LSI, i pranishëm edhe Rama Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar mbi propozimin e 28 deputetëve
Mësohet kur hapen stadiumet italiane dhe ato angleze Tifozët italianë dhe ata anglezë kanë mësuar se kur mund të vizitojnë stadiumet. Në Itali po punohet në të gjitha dre