999 rezultate për

praktike

Djali i Schumacher do të debutojë në Formula 1 fundjavën e ardhshme Emri Schumacher është zyrtarisht përsëri në Formula 1. Siç njoftoi Ferrari të martën pasdite, Mick Schumacher do të b
Metoda praktike, si të freskoni apartamentin tuaj në ditët e nxehta Evropa po përjeton vera rekord ku po bëhet gjithnjë edhe më e rëndësishme mbajtja e vet shtëpive tona të freskëta. K
Disa mënyra praktike se si ta mbani shtëpinë të freskët gjatë verës Disa këshilla se si të freskoheni më mirë në shtëpi gjatë muajve të verës Vendosni një tas me akull përpara freskuese
Gati për plazh? 9 gjëra praktike që mund të blesh tani që po vjen vera (FOTO LAJM) Ashtu si shumica e njerëzve për momentin, të gjithë jemi shumë të kujdesshëm me shpenzimet tona në këtë periudhë post ka
Çfarë nuk duhet të mungojë këtë verë në garderobën tuaj (FOTO LAJM) Ndonwse mund ta kni garderobwn plot, sërish dëshironi të blini diçka të re dhe praktike. Ne kemi përzgjedhur sot disa ve
Edhe nëse s'jeni besimtarë muslimanë, 6 arsye pse agjërimi është i rëndësishëm Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi
Shmangni koronavirusin: 9 këshilla praktike për të kufizuar rrezikun tuaj Nëse shpërthimi global i koronavirusit të ri COVID-19 po ju shndërron në një mikrob, ju tashmë e dini se si të kolliteni
9 këshilla praktike për parandalimin e variçeve Variçet janë enë gjaku të mëdha me ngjyrë të errët, të cilat përveçse nuk ju lejojnë të ekspozoni këmbët me fustane, jan
Rritet numri i aksidenteve, ndryshon testi i praktikës për patentën CCdo ditë, persona të rinj i drejtohen qendrave të autoshkollës në mënyrë për të marrë lejen e drejtimit. E ndarë në pje
Stoltenberg tregon kur do ta përdorin në praktikë emrin e ri të Maqedonisë Kjo është ditë historike, ky me të vërtetë është një moment krenar për Republikën ardhshme të Maqedonisë së Veriut, si d
Jemi në periudhën e çizmeve, mënyrat më praktike për t’i mbajtur të pastra Jemi fiks në perudhën e cizmeve por edhe në periudhën ku cdo jë bëhet më shpejt pis. Prandasj për cimzmet e lëkurës d
10 keshilla praktike për të mësuar një gjuhë të huaj 1.Qëllimi Mund të tingëlloje shumë banale por nëse qartësohet qëllimi se pse dëshirojmë të mësojmë gjuhën e huaj nuk
Rama për gjobat e policëve: Më ra goja, kjo praktikë të marrë fund Kryeministri Edi Rama tha se do të ndryshojë mënyra e gjobitjes së shoferëve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor.
Mbani larg sëmundjen më të keqe me këto këshilla praktike Ekspertët e kancerit në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) kanë publikuar një kod prej 12 pikash që synon paran
Mënyrat më praktike për të shëruar infeksionin urinar (VIDEO) Infeksionet urinare fillojnë nga rrugët tona urinare që përbëhen nga veshkat, ureterët, fshikëza e urinës dhe uretra dhe
5 metoda praktike për të luftuar celulitin 1.Qëndroni Të Hidratuar Është një fakt tashmë që nëse ju nuk pini ujë mjaftueshëm çdo ditë atëherë trupi juaj nuk do të
Arifi flet bukur për Asociacionin, të shohim si do të veprojnë në praktikë Avni Arifi, këshilltari politik i kryeministrit Ramush Haradinaj thotë se Kosova ka marrë obligim ndërkombëtarë për krij
Mbrohuni nga nxehtësia me këto këshilla praktike I nxehti i verës vjen edhe me një sërë vështirësish dhe problematikash shëndetësore kryesisht për grupet e popullatës më
Mënyra praktike për të shëruar djegien nga dielli Edhe përdoruesit më vigjilent të kremrave kundra diellit harrojnë të riaplikojnë shtresën e dytë ose mbetet një pjesë në
Disa mënyra praktike për të larguar aromën e keqe nga frigoriferi Ndonjëherë edhe pse është i pastër dhe ushqimet nuk ajën të prishura frigoriferi mban një aromë të rëndë dhe të keqe.