999 rezultate për

pozita

Opozita maqedonase kundër marrëveshjes me Bullgarinë, nesër bllokon Shkupin Opozita maqedonase ka paralajmëruar Qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev, se çfarëdo marrëveshje që do të nënshkruajë me
FMN: Shqiptarët, populli më kursimtar në Ballkan Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor. Të dhënat krahasuese nga Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN)
Fëmijët e vrarë gjatë luftës në Kosovë: Muzeu që tregon për një fëmijëri të lënë përgjysmë (FOTO LAJM) E rrethuar nga ndërtesa të larta të arkitekturës komuniste, në bodrumin e një biblioteke në Prishtinë, është ekspozita q
Haziri: Po vazhdojmë të gjejmë zgjidhje për presidentin, Opozita nuk i ka votat ta rrëzojë Qeverinë Hoti Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka konfirmuar se janë duke u zhvilluar negociatat për zgjedh
Rama "preket" nga videoja e Bashës: Opozita ëndërron vdekjen time (VIDEO) Nuk kanë të sosur replikat në distancë mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, ndërkohë që temë kryesore është mënyra sesi qeve
Rama-Bashës: Opozita nuk kthehet më në qeveri me lojën voto PD-në e merr Monikën dhe Ilirin Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryedemokratin Lulzim Basha, lidhur me menaxhimin e situatës së
U la jashtë garës për deputet, reagon Salianji dhe i bën thirrje të fortë Bashës "Unë nuk kam përfituar dhe as jam konsumuar në pushtet. Kam sakrifikuar e investuar fort në betejën opozitare..." I
Mediu: Ilir Meta të shpërndajë parlamentin! "Axhenda e Edi Ramës është vetëm pushteti, ai do të bëjë gjithçka që të manipulojë, ndaj opozita duhet të mbrojë votën..
Ajo apo Basha, kush do të jetë kryeministër nëse opozita fiton zgjedhjet? Përgjigjet Kryemadhi Kryetarja e LSI-së Monika Krymadhi deklaroi se i qëndron marrëveshjes me Lulzim Bashën. Në emisionin “Kjo Javë” në N
Meta e thotë troç: Ramën do t'a luftoj politikisht! "Atëherë opozita e ka të domosdoshme që të jetë shumë herë më e organizuar se sa Rama dhe junta e tij. Opozita për merit
Përçahet opozita e re, miratohet Kodi i ri Zgjedhor Parlamenti ka miratuar me mbi 90 vota pro ndryshimet e shumë debatuara në Kodin Zgjedhor. Votimi është bërë si zakoni
"Seancë turpi", Maliqi: Do tërhiqem nga politika nëse nuk fiton opozita e bashkuar Deputeti Lefter Maliqi e ka konsideruar seancën e sotme të turpshme, teksa mazhoranca kërkon që të kalojë sot në Kuvend
Rama apo Basha? Sali Berisha zbulon kush do të jetë kryeministri i ardhshëm Ish-kreu i qeverisë Sali Berisha i ftuar në emisionin “Tempora” në Ora News ka komentuar situatën politike në vend dhe a
Yuri Kim e kënaqur me opozitën: Çdo palë ti qëndrojë marrëveshjes së 5 Qershorit Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka folur nga Himara për situatën aktuale në vend duke thënë se është e lu
Propozimi i opozitës për Kodin Zgjedhor, reagon Meta Kreu i shtetit Iilir Meta, ka reaguar pas propozimit të Partisë Demokratike përsa i përket ndryshimeve në Kodin Zgjedhor
Rama mbledh të vetit, zbulohen porositë që iu dha Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një takim me shtabet elektorale dhe me drejtuesit politik në qarqe.
Opozita dërgon në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave Opozita ka dërguar në Këshillin Politik propozimin e saj për lista të hapura 100%. Burime nga Partia Demokratike bëjnë m
Mblidhet Këshilli Politik, pika e vetme që opozita do të diskutojë Këshilli Politik është mbledhur ditën e sotme pas thirrjes së opozitës së bashkuar. Mësohet se sot do diskutohet vetë
Pas takimit me ambasadorët, Opozita e Bashkuar merr vendimin për Këshillin Politik Opozita e Bashkuar ka bërë kërkesë që të mbledhë Këshillin Politik ditën e nesërme në orën 10:00 pasi kryetari i PD, Lul
BJELLORUSI/ Opozita vazhdon presionin mbi Lukashenko Dhjetëra mijëra njerëz kanë marshuar në kryeqytetin Minsk dhe qytete të tjera. Protesta masive ka nisur prej disa javës