999 rezultate për

pozita

Nuk do të jetë "Shqipëria Fiton"! Koalicioni opozitar do të garojë me emrin e ri Partia Demokratike dhe aleatët e saj nuk do të futen në zgjedhjet e prillit nën emrin “Shqipëria Fiton”, sic e kemi dëgj
Zbulohet marrëveshja e Bashës me aleatët: Si do të listohen kandidatët e partive të vogla Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është duke firmosur sot marrëveshjen me aleatët për koalicionin opozitar “Sh
Sot afati i fundit për t'u regjistruar në KQZ, pritet të dorëzojë kërkesën koalicioni opozitar 24 shkurti përkon me ditën e fundit ligjore për për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të koalicioneve zgj
E tradhtoi Rama? Tom Doshi hedh "grepat" tek opozita, kapet me njeriun e Berishës (FOTO LAJM) Ish-deputeti Tom Doshi duket se ka nisur të lëvizë të gjithë "gurët" për t'u bërë pjesë e zgjedhjeve më 25 Prill. Ndë
Gati për zgjedhje! Ky është emri që zgjedh opozita përballë Ramës më 25 Prill Opozita tashmë është gati për zgjedhje dhe po shftrytëzon orët e fundit për të mbyllur të gjitha marrëveshjet me aleatët
U quajt "tradhtar" se qëndroi në Kuvend, kush është opozitari që kërkon mandat nga Basha Kreu i PD-së Lulzim Basha duket se e ka hedhur pas krahëve historinë e deputetëve të cilët zëvendësuan mandatet e demokr
Zgjedhjet, Hoxha: Barazim në Tiranë dhe opozita fiton vendin Tirana duket se do të jetë një qark i vështirë në zgjedhjet e 25 Prillit, kur në fakt historia elektorale ka treguar se
Opozita letër Çuçit: Të zgjatet afati i kartave të identitetit Opozita e Bashkuar i është drejtuar me një letër ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, ku i kërkon që të zgjatet deri më 3
Juventusi nuk ia del përballë Napolit, Gattuso "forcon" pozitat (VIDEO) Napoli ka arritur të mposht me rezultatin mininal Juventusin në "Doego Armando Maradona Stadium". Protagonisti kryeso
Si ndikoi pandemia në nivelin e kursimeve në Shqipëri Nga vlerësimet empirike konfirmohet ekzistenca e një korrelacioni midis pasigurisë së situatës së pandemisë dhe rritjes
Prezantohet ekspozita dhe albumi i triumfit historik "EURO 2016" (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot në sallën e Muzeut Kombëtar, albumin fotografik për “EURO 2016”. Al
E arrestuan sapo shkeli në Rusi, shefi i BE-së kërkon nga Putin që të lirojë opozitarin Navalny Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, të lirojë figurën e
Lazim Destani kandidat i Aleancës dhe Alternativës për kryetar komune në Tetovë? Teksa po afrohet fundi i këtij mandati të kryetarëve të komunave po shtohen zërat për kandidatë të mundshëm në zgjedhjet
Kryemadhi zbulon formulën si do të dalë opozita në zgjedhje: Kemi bërë kalkulime! Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka konfirmuar në emisionin “Java” në RTSH sesi opozita do të hyjë në zgjedhjet e 25 pr
Monika Kryemadhi: Opozita e bashkuar merr 100 mandate në zgjedhje Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zbuluar se do të hyjë së bashku me PD në disa zona të caktuara në zgjedhjet e 25
PD e shitur tek qeveria? Jozefina Topalli bën akuzën e fortë Goditja e kodit zgjedhor në Gjykatën Kushtetuese është për Jozefina Topallin goditje e pazarit të fundit të Lulzim Bashë
A do të jetë Opozita e bashkuar në zgjedhjet e 25 prillit?, Basha flet për herë të parë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një interviste në emicioni “Çim Peka Live’’ ka theksuar se opozit
Vetëm 4 ditë në detyrë, Grubi shkarkon Shpat Kasapin nga kabineti Ende pa u bërë një javë nga emërimi i tij si këshilltar, Shpat Kasapi u shkarkua nga pozita. Para katër ditëve u bë
E mbylli si e para e grupit, këto janë kundërshtarët e mundshëm të Juventusit në Champions Shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve do të mbahet të hënën (14 dhjetor) me fillim në ora 12. Juventusi e si
Me një apo dy lista në zgjedhje? Basha: Jemi të bashkuar në çdo aspekt Kreu i PD, Lulzim Basha ka lënë të hapur mundësinë e mënyrës se si do të hyjë opozita në zgjedhjet e 25 prillit 2021.