999 rezultate për

pozita

Prezantohet ekspozita dhe albumi i triumfit historik "EURO 2016" (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot në sallën e Muzeut Kombëtar, albumin fotografik për “EURO 2016”. Al
E arrestuan sapo shkeli në Rusi, shefi i BE-së kërkon nga Putin që të lirojë opozitarin Navalny Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, të lirojë figurën e
Lazim Destani kandidat i Aleancës dhe Alternativës për kryetar komune në Tetovë? Teksa po afrohet fundi i këtij mandati të kryetarëve të komunave po shtohen zërat për kandidatë të mundshëm në zgjedhjet
Kryemadhi zbulon formulën si do të dalë opozita në zgjedhje: Kemi bërë kalkulime! Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka konfirmuar në emisionin “Java” në RTSH sesi opozita do të hyjë në zgjedhjet e 25 pr
Monika Kryemadhi: Opozita e bashkuar merr 100 mandate në zgjedhje Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zbuluar se do të hyjë së bashku me PD në disa zona të caktuara në zgjedhjet e 25
PD e shitur tek qeveria? Jozefina Topalli bën akuzën e fortë Goditja e kodit zgjedhor në Gjykatën Kushtetuese është për Jozefina Topallin goditje e pazarit të fundit të Lulzim Bashë
A do të jetë Opozita e bashkuar në zgjedhjet e 25 prillit?, Basha flet për herë të parë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një interviste në emicioni “Çim Peka Live’’ ka theksuar se opozit
Vetëm 4 ditë në detyrë, Grubi shkarkon Shpat Kasapin nga kabineti Ende pa u bërë një javë nga emërimi i tij si këshilltar, Shpat Kasapi u shkarkua nga pozita. Para katër ditëve u bë
E mbylli si e para e grupit, këto janë kundërshtarët e mundshëm të Juventusit në Champions Shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve do të mbahet të hënën (14 dhjetor) me fillim në ora 12. Juventusi e si
Me një apo dy lista në zgjedhje? Basha: Jemi të bashkuar në çdo aspekt Kreu i PD, Lulzim Basha ka lënë të hapur mundësinë e mënyrës se si do të hyjë opozita në zgjedhjet e 25 prillit 2021.
Opozita maqedonase kundër marrëveshjes me Bullgarinë, nesër bllokon Shkupin Opozita maqedonase ka paralajmëruar Qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev, se çfarëdo marrëveshje që do të nënshkruajë me
FMN: Shqiptarët, populli më kursimtar në Ballkan Shqiptarët janë populli më kursimtar në Ballkanin Perëndimor. Të dhënat krahasuese nga Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN)
Fëmijët e vrarë gjatë luftës në Kosovë: Muzeu që tregon për një fëmijëri të lënë përgjysmë (FOTO LAJM) E rrethuar nga ndërtesa të larta të arkitekturës komuniste, në bodrumin e një biblioteke në Prishtinë, është ekspozita q
Haziri: Po vazhdojmë të gjejmë zgjidhje për presidentin, Opozita nuk i ka votat ta rrëzojë Qeverinë Hoti Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka konfirmuar se janë duke u zhvilluar negociatat për zgjedh
Rama "preket" nga videoja e Bashës: Opozita ëndërron vdekjen time (VIDEO) Nuk kanë të sosur replikat në distancë mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, ndërkohë që temë kryesore është mënyra sesi qeve
Rama-Bashës: Opozita nuk kthehet më në qeveri me lojën voto PD-në e merr Monikën dhe Ilirin Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryedemokratin Lulzim Basha, lidhur me menaxhimin e situatës së
U la jashtë garës për deputet, reagon Salianji dhe i bën thirrje të fortë Bashës "Unë nuk kam përfituar dhe as jam konsumuar në pushtet. Kam sakrifikuar e investuar fort në betejën opozitare..." I
Mediu: Ilir Meta të shpërndajë parlamentin! "Axhenda e Edi Ramës është vetëm pushteti, ai do të bëjë gjithçka që të manipulojë, ndaj opozita duhet të mbrojë votën..
Ajo apo Basha, kush do të jetë kryeministër nëse opozita fiton zgjedhjet? Përgjigjet Kryemadhi Kryetarja e LSI-së Monika Krymadhi deklaroi se i qëndron marrëveshjes me Lulzim Bashën. Në emisionin “Kjo Javë” në N
Meta e thotë troç: Ramën do t'a luftoj politikisht! "Atëherë opozita e ka të domosdoshme që të jetë shumë herë më e organizuar se sa Rama dhe junta e tij. Opozita për merit