999 rezultate për

pozitĂ

Basha në konferencë: Opozita nuk tërhiqet Pas 16 përgjimeve të publikuara nga gazeta gjermane “Bild, ku të përfshirë janë edhe kryeministri Rama ish-ministri Dami
Nga dënimi për Nanon deri te Basha, si i heton prokuroria liderët opozitar Lulzim Basha është kreu i tretë i opozitës, që merret i pandehur nga Prokuroria. Në dy herët e tjera, vendimet për hetim
Kosova ngjitet si "raketë" në renditjen e FIFA-s (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë katër pikë nga dy ndeshjet e muajit qershor. Dardanët fillimisht luajtën në udhëtim
Për “grushtin e shtetit” të Lulzim Bashës dhe gjithë shejtanbudallenjve të tjerë opozitarë! Nga Alfred Peza Kryetari i PD Lulzim Basha, ndërkohë që në Parlament po zhvillohej mocioni me debat kundër dek
Murrizi-Metës: Si i hani i qetë darkat e drekat me opozitarët, kur keni "frikë" për 30 qershorin? Deputeti nga opozita e re, Myslim Murrizi ka deklaruar sot gjatë seancës plenare se sa herë që vendi afrohet drejt Europ
Përfundon takimi mes Metës dhe partive opozitare, Shehi: Data do të dalë nga marrëveshja politike "Një hap i vogël në drejtimin e duhur". Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir
Mediat greke: Rama i kërkoi 90 minuta diplomatëve të zgjidhnin krizën Sipas gazetës “TA NEA”, për një orë e gjysmë, kryeministri Edi Rama i ka shpjeguar sot ambasadorëve të vendeve anëtare t
Nikoll Lesi: Rama të gjejë tunel për të ikur fshehurazi në Dajt, opozita nuk mbahet më Pas dekretit të djeshëm të Metës, Nikollë Lesi shkruan se tani opozita nuk mbahet më dhe se kryeministri Edi Rama duhet
Berisha nxjerr foton: Marshimi i madh drejt kryengritjes së fundit Ish-kryeministri Berisha ka shpërndarë një foto teksa ka filluar protesta e opozitës në Tiranë. "Vershim i jashtezako
Opozita "burgos" Ramën dhe Dakon në mes të Tiranës (FOTO & VIDEO) Pak para nisjes së protestës së sotme të rinjtë opozitarë kanë inskenuar arrestimin e kryeministrit Edi Rama dhe kryebas
Opozita "pushton" Tiranën, por ku gjendet tani Rama? (VIDEO) Protesta e opozitës pritet të nisë nga momenti në moment. Mijëra opozitarë janë mbledhur në kryqytet dhe kërkojnë largim
Rama: Prokurorët shitën dosjen "339" tek opozita (VIDEO) Kryeministri Rama akuzoi prokurorët, sipas tij të frikësuar nga vettingu, për nxjerrje të sekretit hetimor të dosjes 339
Skandalet e përgjimeve nuk e trembin Ramën, sërish thotë se do të mbajë zgjedhjet pa opozitën Kryeministri Edi Rama është shprehur se opozita ka frikë nga zgjedhjet dhe prandaj “kërcënojnë rrugëve me popullin imagj
Këta janë policët e Kosovës që u bënë polic trafiku kur ishin në pozita të larta NdryshIMe të mëdha janë bërë së fundi brenda institucionit të Policisë së Kosovës. Afro 100 pozita janë ndryshuar në
Braçe: Opozita nuk po proteston, po bën fushatë Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka deklaruar se ajo që po bën opozita nuk duhet parë si protestë, por si fushatë. I
Rama: Opozita mund të kthehet në parlament vetëm në zgjedhjet e 2020-ës Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me banorët e Mirditës, ka deklaruar se opozita do të mund të kthehet në Parlament ve
Opozita vendos, protesta e radhës me datë 8 qershor Pas fjalës së kryetari të opozitës Lulzim Basha dhe përmbylljes së protestës së 2 qershorit, partia Demokratike pritet t
Qeveria hapi dje fushatën, opozita rikthehet sot në protestë Ditën e sotme në orën 19:00 opozita e bashkuar me në krye PD dhe LSI pritet të organizojë protestën e 7 kombëtare. En
Qeveria kosovare nuk ia ka frikën mocionit të opozitës Ndonëse duhen edhe 3 nënshkrime për ta ngritur mocionin e votëbesimit dhe për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj”, deputetët
Edhe opozita në Maqedoni nuk beson se hapen negociatat Një ditë pas publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë e Veriut, opozitarja maqedonase VMRO-DPMNE mbetet e bind