999 rezultate për

power

I morën "karriget" Bashës e Monikës, kjo është pasuria e deputetëve të rinj opozitar Zëvëndesimi i deputetëve të opozitës nga rradhët e tyre në parlamentin shqiptar u bë me shumë bujë. Pavarësisht se u
CUMMINS Power Generation risillet në Shqipëri nga AON shpk Një ndër markat më të njohura në botë të motor-gjeneratorëve CUMMINS(kamins) Power Generation, risillet në Shqipëri nga
Audi shpallet firma më e mire në kategorinë "Pronarë të kënaqur" Sipas hulumtimeve të JD Power, prodhuesi gjerman i veturave për të dytin vit me radhë ka shënuar rezultate të shkëlqyera
Ndahet nga jeta aktori i "Power Rangers" (FOTO LAJM) Papa Magasiva, i njohur për rolin e tij në “Power Rangers”, u gjet i vdekur të shtunën. Ai ishte 38 vjeç. Autoritete
Dështon Apple, heq dorë nga produkti i shumëpërfolur Apple ka hequr nga një produkt që ishte parashikuar për të karikuar pajisjet elektronike, si iPhone, iPad vetëm duke i l
Në amerikë një person fiton llotarinë e çmendur plot 768 milion dollar Një biletë e vetme e shitur në ëisconsin të Amerikës ka qenë fatlume për një person. Lotaria e njohur amerikane si Power
Shpallen ushtritë më të forta të Ballkanit për 2019, si paraqitet Shqipëria (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpiloi edhe këtë vit listën e fuqive më të mëdha ushtarake të botës
Khabib do të përballet kundër Mayweatherit, këto janë koefiçentët e ndeshjes Pasi Khabib Nurmagomedov i bëri ftesë për luftë Mayweatherit, sytë e gjithë audiencës së sporteve luftarake janë kthyer
Vajza e Kim Kardashian do të quhet Donda? Një ditë më parë Kim Kardashian lajmëroi ardhjen në jetë të fëmijës së saj të tretë, një vajzë e lindur nga një nënë sur
Arsenal dhe City e mbyllin në avantazh pjesën e parë (VIDEO) Sonte në darkë po luhen dy ndeshjet e para në kompeticionin "Carabao Cup", Arsenali përballë West Hamit dhe Leicesteri m
Paditet pronari tajlandez i klubit të Leicester Cityt Pronarët e klubit të futbollit të Leicester City thuhet se janë paditur për 323 milionë paund mbi paratë që i detyrohen
“Rusia po shkatërron rendin botëror” Ambasadorja në largim e Shteteve të Bashkuara në OKB, Samantha Power, ka deklaruar se Rusia është e angazhuar në veprim
Panariti: Sistemi hidrik ka nevojë për menaxhim sipas standardeve të kohës Një muaj pas nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit me Republikën Popullore të Kinës, në fushën e menaxhimit të in
Meta: Me interes ndërtimi i hekurudhës që lidh Shqipërinë me Maqedoninë Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, është pritur në një takim nga drejtuesit e kompanisë “Power Construction Corporation of Chin
BMW M4 GTS me 615 kuaj fuqi (FOTO LAJM) G-Power, është kompania e njohur për modifikimin e makinave që ka bërë të mundur modifikimin e disa modele të BMW M4, nd
BMW M4 G-Power me 600 kuaj fuqi (FOTO LAJM) BMW M4 është një nga modelet kabrio më të kërkuara me katër ulëse në tregun botëror. Kërkesat e shumta që ka ky model ka
Basha urges for protests to set Albania free from Rama and Meta Lulzim Basha, along with other senior leaders of the DP in Shkodra commemorated the 25th anniversary of the April 2nd, t
Rama: The health reform is not to guarantee our power From the city of Durres, where he inspected the "Electronic Receipts" project, PM Rama underlined that the health reform
Mustafa: We did not come to power to steal Leader of the Democratic League of Kosovo, Isa Mustafa met with supporters of his party in Vushtri, where he said that t
BMW M3 me 730 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Kompania gjermane e njohur për modifikimin e veturave, G-Power, kompania gjermane për rregullimin e makinave është pë