999 rezultate për

potenciale

Kryeministër shqiptar? Kur publikohet emri i kandidatëve potencialë nga BDI Gjithçka do të dihet sot në ora 13:00 nga Prespa. BDI sot fillon tubimin qendror në Prespë dhe se në këtë tubim hapës do
E mbani mend? Ky është supergoli i parë i Messit me Barcelonën (VIDEO) Në 2005, në moshën 17 vjeç, Lionel Messi tashmë po tregonte të gjitha potencialet për tu bërë kampion. Faqja sportive
Emery drejt largimit, Allegri e Nuno kondidatët potencialë Arsenali po mendon ta shkarkojë trajnerin aktual dhe tashmë janë zbuluar alternativat për trajner të ri Ditët e Unai
Tre kandidatët potencialë për stolin e Barcelonës Ernesto Valverde është në presion duke i pasur parasysh paraqitjet e Barcelonës kohëve të fundit, andaj edhe tifozët kan
Culture Trip i ka kushtuar një shkrim potencialeve turistike të vendit tonë Energjia e Tiranës më motivon të eksploroj çdo gjë që ky qytet ka për të ofruar. Tirana është një qytet shumë i gjallë d
Jepet alarmi: Sistemi bankar shqiptar në rrezik Shqipëria ka përqendrimin më të lartë, në raport me mesataren e rajonit, të aseteve bankare, sipas një raporti të Bankës
ATK jep lajmin e mirë për ata që mbledhin kupona Administrata Tatimore e Kosovës ka bërë tërheqjen e numrave potencialë fitues, për rimbursim të qytetarëve nga grumbulli
Meta: Malta dhe Shqipëria të ngjashme, potenciale shkëmbimi Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot Presidenten e Republikës së Maltës, znj. Marie-Louise Coleiro Preca, e cila sho
Mourinho letër United: Ja si e ndryshoj ekipin Jose Mourinho vazhdon të jetë i interesuar për të marrë drejtimin e skuadrës së Manchester United. Madje, tekniku por
Qeveria identifikon tre grupe potenciale për veprimtari terroriste ​Është zbardhur Strategjia për parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit që shpie në terrorizëm.
Rama në Itali: Kontakte me sipërmarrjen e rajonit të Venetos Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar këtë të premte një vizitë në Itali ku është takuar me 200 sipermarres te rajonit te V
Gjermania, Muller refuzon shiritin e kapitenit Sulmuesi i Bayern Munchen Thomas Muller përjashton veten nga kandidadët potencialë për të marrë shiritin e kapitenit në
Shqipëria mes destinacioneve turistike të së ardhmes Shumë shpejt qytete si Parisi apo Nju Jorku mund të përballen me një krizë të turistëve për shkak të përvojave zhgënjyes
"Brazil 2014", 10 kandidatët potencialë për "Këpucën e Artë" (FOTO LAJM) Thomas Muller është fituesi i "Këpucës së Artë" në Kupën e Botës "Afrikë e Jugut 2010" duke iu bashkuar emrave të mëdhen
Gjermeni: Qeveria e angazhuar për promovimin e potencialeve turistike Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, po zhvillon një vizitë dyditore në Republikën e Hungarisë
Fondi për të akuzuarit potencialë është i domosdoshëm Qeveria e Kosovës ka aprovuar projektligjin për mbrojtjen juridike dhe mbështetjen financiare të personave të akuzuar po
Peshkimi, sektor me potenciale për punësimin e njerëzve Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave z. Edmond Panariti priti sot në takim komisioneren e
Tre rivalët potencialë të Barcelonës (FOTO LAJM) Barcelonës i mjafton të paktën një pikë përballë Celtic Glasgow në mënyrë që të sigurojë vendin e parë në Grupin H të Ch
Milan, 3 kandidatët potencialë për stolin (FOTO LAJM) Besim i përkohshëm, shkohet përpara (tani për tani) me Massimiliano Allegrin. Ky është vendimi i drejtuesve të Milan pas
Rama fjalim në Asamblenë e OKB: Integrimi projekti më i rëndësishëm politik Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbajti pasditen e sotme një fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkua