999 rezultate për

postin

Vetëm me 8 klasë shkollë, kjo është ministrja që merr postin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Teresa Bellanova është ministrja e re përgjegjëse për Politikat Bujqësore, Ushqimore dhe Pyjore të Qeverisë Conte 2. Emr
Asistentja e saj shpërthen në lotë pas nominimit të Vjosa Osmanit për postin e kryeministrit (FOTO LAJM) Asistentja e Vjosa Osmanit, Egnesa Vitia nuk ka arritur që të përmbahet kur ka marrë vesh për nominimin e Osmanit si kan
Boris Johnson merr postin: Theresa May ishte viktimë e krizës Brexit Një Boris Johnson dinamik dhe i përkushtuar ishte ai që u prezantua para kamerave për fjalimin e parë zyrtar. ligjër
Ish- gazetari i Firences merr postin e presidentit në Parlamentit Europian Ligjvënësi socialist Europian, David Sassoli u zgjodh president i parlamentit Europian për dy vjet e gjysmë. 63 vjeça
Voltana Ademi: Situata është shumë e rëndë, nuk e di nëse do e le postin Voltana Ademi dhe kryebashkiakët e tjerë u takuan sot në ambjentet e selisë blu me kreun e opozitës Lulzim Basha. Ajo
Xhelal Mziu: Nuk e liroj karrigen, postin e kryebashkikut e lë vetëm me votë të lirë Kryetari i Bashkise Kamëz Xhelal Mziu në një prononcim për RTV Ora i quajti zgjedhjet e sotme "farsë" "Na kthejnë në
Habit pretendenti për postin e kryeministrit britanik: Çlodhem kur kutitë e verës i kthej në autobusë! Boris Johnson, pretendenti për postin e kryeministrit britanik, zbuloi se një nga hobet e tij ishte ”prodhimi” i autobus
Vetëm 1 milion euro i kushtoi Juventusit trjaneri Sarri Juventusit thuhet t’i ketë kushtuar emërimi i Maurizio Sarrit në postin e trajnerit vetëm 1 milion euro. Sipas mediav
Gjuzi: Meta të kishte lënë postin që prej 2017 Deputeti Kujtim Gjuzi gjatë fjalës së tij në seancën plenare ku po diskutohet shkarkimi i presidentit Meta, është shpreh
Ish-i i Milanit gati të firmosë për PSG-në Milani e mbylli sezonin duke mos i përmbushur objektivat dhe duke mos arritur kualifikimin për në Champions League. Për
Lajm i hidhur, miku i shqiptarëve nuk fiton sërish postin e eurodeputetit Pak orë pas mbylljes së votimeve për anëtarët e Parlamentit Evropian, duket se raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenste
May dha dorëheqjen, hidhen kandidaturat e para për postin e Kryeministrit Ende pa kaluar 24 orë nga deklarata se Kryeminsitria Theresa May do të tërhiqet, kanë dalë 5 kandidatët e parë. Bori
Ish-badigardi i Topallit merr postin e rëndsishëm Një emër tjetër, ardhur nga PD, ngjitet në pozicionet më të larta të administratës. Marjan Laca, i cili që në kohën e
Emërohet drejtori i ri i policisë të Tiranës (FOTO LAJM) Rebani Jaupi është emëruar në krye të policisë së Tiranës. Ai momentalisht mbante postin e zëvendës drejtorit në poli
"Nuk rri dezhurn për Bashën", Majko refuzon postin e kryeministrit Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka reaguar rreth mundësisë që ai të jetë i përzgjedhuri i opozitës për të drejtuar ma
Për herë të parë Arabia Saudite vlerëson një grua në postin e ambasadores Arabia Saudite e ka emëruar një princeshë si femrën e parë ambasadore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sfida e saj do
Erion Braçe merr postin e rendësishëm në qeveri Erjon Braçe do të jetë zv.kryeministri i ri i qeverisë Rama. "Erion Braçe do të bëhet zv.kryeministri i ri i qeverisë
Një gazetare zgjidhet ambasadore e SHBA-ve në OKB Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e zgjodhi zëdhënësen e Departamentit të Shtetit, Heather Nauert, në po
Rama i jep postin e rendësishëm kundërshtarit të Bashës në PD Janë zbardhur propozimet e Këshillit të Ministrave për anëtarë të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Emr
​Ceferin pa rivalë në garën për postin e presidentit të UEFA-s UEFA ka bërë të ditur se asnjë person nuk do ta sfidojë presidentin aktual të këtij organi qeverisës së futbollit në Evr