999 rezultate për

posteve

Pritet takim i liderëve për ndarjen e mëtejme të posteve qeveritare Edhe gjatë ditës së sotme nuk u arrit marrëveshje mes partive të koalicionit qeverisës për ndarjen e posteve në eshaloni
Takim liderësh për ndarjen e posteve të mbetura Partitë e koalicionit qeverisë ende nuk kanë filluar bisedimet për ndarjen e pozitave të eshalonit të dytë dhe të tretë.
Të hënën vazhdojnë bisedimet për ndarjen e mëtejme të posteve Partitë që janë pjesë e shumicës parlamentare mohojnë të kenë filluar bisedimet lidhur me ndarjen e posteve të zëvendësm
Vazhdojnë bisedimet mes BDI-së dhe VMRO-së për qeverinë e re Gruavskit i kanë mbetur edhe gjashtë ditë nga përfundimi i mandatit për formimin e Qeverisë së re, ndërsa po synon edhe
Ja 13 kërkesat e BDI-së për agjendën e negociatave Bashkimi Demokratik për Integrim pas takimit të kryetarit të saj Ali Ahmeti me kongresistin amerikan Eliot Engel, ka bër
Marrëveshja u nënshkrua, kush është zyrtarisht kryeministri? Edhe pse u nënshkrua marrëveshja mes PDK-së dhe LDK-së, zyrtarisht nuk dihet emri i kryeministrit dhe i ministrave të qe
Plas gallata në internet, politikanët në pritje të posteve Pas formimit të koalicionit PDK-LDK dhe më tej për të ngritur institucionet e për të ndarë postet mes dy partive, ka pla
Java e madhe e ndarjes së posteve mes PDK dhe LDK Kjo javë mund të cilësohet java e madhe e politikës, për shkak se pritet që brenda kësaj jave të ndahen postet mes Parti
Ja ndarja e posteve ministrore sipas partive Sipas burimeve që ka marrë portali Albeu.com, thuhet se në Kosovë është gjithcka gati dhe se postet ministrore dhe poste
BDI: Nuk është folur ende për ndarjen e posteve Bashkimi Demokratik për Integrim ka hedhur poshtë informacionet që qarkullojnë në media lidhur me ndarjen e mundshme të
BDI: Nuk është folur për ndarjen e posteve Ali Ahmeti thotë se nuk ka një marrëveshje për ndarjen e posteve dhe se të gjitha ata që shkruhen në media janë vetëm sp
Ahmeti kundër rritjes së pagave të politikanëve Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti reagon lidhur me vendimin e qeverisë për rritje pagash duke u shprehur s
Kandidatët që nuk u bënë deputetë favoritë për postet e zv/ministrave Kandidatët për deputetë socilistë që gjenden në listë menjëherë pas atyre që kanë fituar mandatin do të përfshihen në po
Gjykata e Lartë dënon Berluskonin Katër vite burg është dënimi që ka marrë ish kryeministri italian Silvio Berluskoni për çështjen e "Mediaset". Vendimi ë
Marrja e posteve qeveritare, Pack: Haradinaj duhet të jetë më i durueshëm Deputetja gjermane e Parlamentit Evropian, Doris Pack në një intervistë për Radio Dukagjinin duke iu referuar “vullne
PD drejt ndarjes se posteve qeveritare me ato partiake Partia Demokratike duket se po shkon drejt ndarjes së posteve qeveritare nga ato partiake. Ndërsa partia m&eum
Koalicioni i ri, fillojne spekulimet per ndarjen e posteve Dy ministri dhe posti i kryetarit të Parlamentit, janë propozimet që kryeministri aktual i Shqipëris