999 rezultate për

postare

Përtonte ti shpërndante, postierit i gjenden 24 mijë letra në shtëpi Nuk donte t’i dorëzonte! Një postier në Japoni akuzohet për shpërdorim detyre pasi nuk ka dorëzuar me mijëra letra posta
"Jemi mësuar me pak", pensionistët flasin pas shpërblimit të kursyer të qeverisë Nis shpërndarja e shpërblimit të fundvitit për pensionistët. Të moshuarit mund ti tërheqin në sportelet e zyrave postare
Gjykata bllokon një shtypshkronjë në Maqedoni Gjykatësja e procedurës paraprake në Gjykatën Penale Shkup ka marrë vendim që t’ua ngrijë pronat e disa personave juridi
Del në qarkullim pulla postare e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës Për nder të shënimit të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt 2018, në qarkullim postar do të vihet emis
Shqiptarët përfundojnë në pranga, dërgonin me postë drogë në Londër Dy shqiptarë janë arrestuar në Itali, pasi janë akuzuar se trafikonin drogë. Shqiptarët e arrestuar janë shtetasit me
E pazakontë, dogana gjen një tigër në kutinë postare (FOTO LAJM) Inspektorët meksikan kanë gjetur tigra në të gjitha llojet e situatave. Por zyra për mbrojtjen e mjedisit njoftoi një
Ambasada amerikane publikon një pullë postare shqiptare të vitit 1922 Ambasada amerikane në Tiranë postoi sot foton e një pulle postare e nxjerrë në Shqipëri, rreth vitit 1922. “Keni inter
Maqedoni, trafiku online i blerjeve përfshin armë dhe lëndë narkotike Deri dhe armë e lëndë narkotike po gjenden në dërgesat postare pas porosive on-line. Kjo ndodh në Maqedoni, ku fluksi i
Në Maqedoni mund të blihet drogë në Internet Deri dhe armë e lëndë narkotike po gjenden në dërgesat postare pas porozive on-line. Po ndodh kjo në Maqedoni, ku fluksi
Ishte kthyer në tmerrin e arkëtareve, arrestohet i riu shqiptar në Itali (VIDEO) Ka marrë fund tmerri i punonjësve të zyrave postare në një provincë të Torinos pasi policia italiane arrestoi dy persona
Figura e njohur shqiptare në pullë postare në Maqedoni Në prag të Kongresit të Manastirit, Shkupi promovoi pullë postare me figurën e Faik Konicës. 75 vite nga vdekja e kë
Dëshmia e plotë e drejtorit: Mora kredi dhe i bleva fustan nusërie “bjondes” Bejrush Ahmati ka marrë një sasi të konsiderueshme lekësh borxh, madje ka marrë e një kredi bankare 8 milionë lekë të vj
Ky është Sajmiri që tentoi të çonte armët drejt Anglisë (FOTO LAJM) I dyshuari për kalimin transit të armëve nga aeroporti i Rinasit quhet Sajmir Cullhaj, 32 vjeç dhe ai është paraqitur
Kosova dhe Maqedonia promovojnë pullën e përbashkët postare Filatelia e Postës së Kosovës dhe ajo e Postës së Maqedonisë, sot në Prishtinë kanë promovuar emisionin e parë të përbas
Pullat e reja postare me imazhet e Ali Pashës dhe Ibrahim Temos Me rastin e Festës së Flamurit, Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup do të organizoj
Naim Frashëri në pullën postare të Iranit Poeti ynë kombëtar Naim Frashëri, përveç se ka shkruar në gjuhën turke dhe greke, ka shkruar edhe në atë persiane. Kjo
Del në qarkullim pulla postare me portretin e Ukshin Hotit Posta e Kosovës ka nxjerrë në qarkullim pullën postare që i kushtohet veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare Ukshin
Paris, pengmarrje në një zyrë postare Tre persona janë marrë peng nga një njeri i panjohur në një zyrë postare në Colombes, në veriperëndim të Parisit. Sipas
Lazimi në San Marino: Sfida jonë, modernizimi i Postës Shqiptare Më datat 23-25 shtator në San Marino zhvillohet Asambleja e 21-të Plenare e PostEurop, aktivitet në të cilin Posta Shqip
Heronjtë e lirisë në pullën postare të Kosovës Posta e Kosovës do të vërë si pullë postare “Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin”. Të dy këto dy personalitete kanë rënë heroi