999 rezultate për

posacme

Videoja e Lefter Allës, Artan Hoxha thirret nga SPAK-u Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka thirrur për të dëshmuar gazetarin investigativ Art
KPK shkarkon gjyqtaren e Gjykatës së Posaçme Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar gjyqtaren Marsela Balili. Balili ishte ishte caktuar përkohësisht si
Vettingu, KPK merr vendimin për kryetarin e Gjykatës së Posaçme KPK ka rikonfirmuar në detyrë kryetarin e Gjykatës së Posacme Sandër Simonin.
DYSHIMET/ Banda e rrezikshme donte të eliminonte Ndojn? SPAK kërkon ndihmë jashtë vendit Vazhdojnë hetimet për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj ndodhur pak muaj më parë ku humbi jetën shoferi i tij. Di
Zgjidhet kreu i SPAK, kush do të drejtojë strukturën e posaçme për tre vite Arben Kraja ka marrë gjashtë vota nga mbledhja që KLP duke u zgjedhur kështu kreu i SPAK. Gazetarja Glidona Daci bën
Uniforma të reja për anëtarët e SPAK (FOTO LAJM) Tetë anëtarët e SPAK janë betuar sot para Presidentit Ilir Meta, duke shënuar kështu fillimin e punës së Prokurorisë së
Me dorën mbi Kushtetutë, kështu u betuan anëtarët e SPAK (FOTO LAJM) 8 Anëtarët e Prokurorisë së Posacme u betuan sot në Presidencë. Ceremonia filloi në orën 09:30 për 8 anëtarët e zgjed
Ambasada amerikane për SPAK: Nga sot zyrtarë e bosë të krimit nuk janë më të paprekshëm Ambasada amerikane në Tiranë, e ka quajtur një hap të rëdnishëm themelimin e Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsionit dhe
Fillon punën Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, kush janë gjyqtarët Nis nga puna ditën e sotme Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, e cila do të gjykojë krimet e rën
SPAK, betohen në Presidencë 8 prokurorët që do hetojnë zyrtarët e lartë shqiptarë Anëtarët e Prokurorisë së Posacme do të betohen sot në orën 9.30 në Presidencë. Sipas raportimit të gazetares së ABC
Atentati ndaj prokurorit, Redjan Rraja befason organet e drejtësisë Prokuroria e Krimeve të Rënda i ofroi statusin e bashkëpunëtorit të drejtësisë Redjan Rrajës, nën arrest për atentatin e
Nga Saimir Tahiri te Arbër Çekaj, çështjet e "nxehta" që merr në dorë Gjykata e Posaçme Reforma në drejtësi ka shkaktuar ndryshime shumë të ëmdha në vendin tonë ndërsa Gjykata e Krimeve të Rënda është drejt m
Kush janë 3 kandidatët në garë për kreun e SPAK Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka njoftuar se gara për kryetarin e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion është mbyllur d
Afati i fundit për kreun e SPAK, zbulohet kandidatura e dytë pas Arben Krajës Sot është afati i fundit ku kandidatët për kreun e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK) duhet të paraqesin kërkes
Në hetim të politikanëve, përfundon sot afati për kreun e SPAK Përfundon sot afati për aplikimet e tetë anëtarët e emëruar të SPAK për kreun e Prokurorisë së Posaçme. Aplikimet për
Kush janë 3 prokurorët që pritet të garojnë për SPAK Pas zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm KLP duhet të zgjedhë tashmë edhe kreun e Strukturës së Posaçme Antikorrupsio
Reforma Zgjedhore/ BE refuzon strukturën e posaçme propozuar nga PD Bashkimi Europian refuzon propozimin e Partisë Demokratike, për të qenë pjesë e strukturës së posaçme për Reformën Zgjed
1000 kuaj fuqi dhe rrobat e posaçme bëjnë burrin të fluturojë si "Iron Man" (VIDEO) Shpikësi britanik për ta dërguar një letër matanë ujit, ka përdorur rrobat e tij fluturuese. Këto rroba të krijuara n
Qeveria miraton buxhetin për SPAK, sa para do marrin hetuesit e zyrëtarëve Këshilli i Ministrave ka vendosur buxhetin për Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion, i cili do të jetë në fillim nga një
DASH: Mirëpresim bashkëpunimin e Haradinajt me prokurorinë Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj d