999 rezultate për

posa

I përfshirë në trafikun e narkotikëve, lihet në burg Rexhep Ipek Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur zbatimin e masës së sigurimit “arrest në burg
Gjykata e Posaçme kthen në SPAK dosjen për ish-kreun e burgut 313 Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit i ka kthyer SPAK-ut për plotësim të hetimeve dosjen ndaj
Akuzohet për vrasjen e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut, merret vendimi për Indrit Taullain Gjykata e Prizrenit ka miratuar ekstradimin e Indrit Taullait, i cili akuzohet nga Prokuroria e Posaçme, për vrásjen e K
Spasovski paralajmëron plan të posaçëm për natën e 31 dhjetorit Ministri i MPB-së në ‘Studio 10’ u bëri thirrje qytetarëve që të festojnë festat e fundvitet në mënyrë të përgjegjshme p
Kush është deputeti që doli kundër pensionit për Klodian Rashës: Duket sikur po e blejmë! "Në parim jam dakord edhe pse më duket se po bëjmë një shkëmbim jete..." Ditën e sotme Komisioni i Ekonomisë ka mirat
Babai i Klodian Rashës refuzoi pensionin e posaçëm, Rama i shkon në shtëpi për herë të tretë Kreu i qeverisë Edi Rama ka shkuar për herë të tretë në banesën e familjes Rasha, djali i të cilëve Klodiani u vra nga e
Dosja kundër UÇK-së, Kuvendi merr dëshmitar Dick Marty-n U mbajt sot mbledhja e parë e Komisionit parlamentar për Krimet Serbe në Kosovë, i drejtuar nga deputeti socialist, Ulsi
Në kërkim për vrasjet e bujshme! Lulzim Berisha e Dervishi janë larguar nga Shqipëria Ditën e sotme SPAK lëshoi 5 urdhër arreste për Lulzim Berishën, Emiljano Shullazin, Indrit Taullain, Viktor Ymerin dhe L
Lul Berishën e Shullazin! SPAK kërkon arrestimin e 5 "të fortëve" për vrasjen e bujshme Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK), ka përfunduar hetimin dhe ka dhënë masën e sig
Vrasja e një biznesmeni të njohur, lëshohen tre urdhër-arreste Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit lëshon tre urdhër-arreste për tre bosë të botës së krimit, emra shum
Kuvendi miraton Komisionin e Posaçëm për raportin e Dick Marty Kuvendi ka miratuar ngritjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty. Deputetët votuan me 85 vota pro, 12 kund
SPAK kërkoi 1 vit burg, merret vendimi për Luan Dacin GJKKO ka marrë vendimin përfundimtar për Gjyqtarin e Kolegjit të Posaçëm të Apelit Luan Daçi GJKKO ka vendosur me 12
Pasuria e 35 agjentëve të BKH-së, si do paguhen Ka përfunduar procesi i deklarimit të formularëve të pasurisë për 35 kandidatët e kualifikuar si agjentë të BKH-së. D
Mbetet në fuqi pezullimi nga detyra për Artan Shkëmbin Apeli i Posaçëm lë të pandryshuar masën e “pezullimit nga detyra” për Artan Shkëmbin, zyrtarin e larte të OFL-së. Shk
Emiljano Shullazi padit Arta Markun Ish-prokurorja Arta Marku dhe ish-drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela, janë kallëzuar penalisht.
Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja, mbeten në burg Rraja dhe Halilaj Prokuroria e Posaçme ka kërkuar shtyrjen me tre muaj të hetimeve të dosjes së tentativës për vrasje të prokurorit të Pro
Zgjedhja e anëtarëve të KQZ, Kuvendi voton ngritjen e Komisionit të Posaçëm Kuvendi ka miratuar Komisionin e posaçëm parlamentar që do të zgjedhë trupën e KQZ-së së re. Konkretisht 95 deputetë
Ruçi letër palëve politike për ngritjen e Komisionit për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër të gjithë grupeve parlamentare për ngritjen e Komisionit për zg
12 emigrantë si "sardele" në bagazhin e makinës, arrestohet 28-vjeçari në Tiranë Një 28 vjeçar është vënë në pranga pasi është kapur duke transportuar 12 emigrantë të paligjshme. Finalizohet operaci
"FBI"-ja shqiptare përvesh mëngët më 1 shtator, 60 hetues do trajnohen në SHBA "Byroja Kombëtare e Hetimit" e njohur ndryshe si FBI-ja shqiptare pritet të nisë nga puna më një shtator të këtij viti.