999 rezultate për

portugali

"Ronaldo e meriton Topin e Artë" Agjenti Jorge Mendes, i cili përfaqëson Ronaldon, ka thënë se ylli portugez e ka dëshmuar se e meriton Topin e Artë, për
Pamje rrënqethëse nga zjarri që shkatërroi Portugalinë (FOTO LAJM) “Rreth 1,800 zjarrfikës po përpiqen të përmbajnë nën kontroll zjarret në Portugali qendrore që tashmë kanë plagosur 20
Trofetë e Portugalisë dhe Argjentinës, para dhe pas debutimit të Ronaldos dhe Messit Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi vijojnë të jenë në qendër të vëmendjes sa i përket trofeve të fituar me kombëtaret e
30 trofe në karrierë, Ronaldo: Portugalia do fitojë edhe pa mua Liga e Kombeve ishte trofeu i 30-të në karrierën 17 vjeçare të yllit portugez Cristiano Ronaldo. që pas finales ndaj Hol
Zhbllokohet finalja e Ligës së Kombeve, Portugalia befason Holandën (VIDEO) Portugalia ka kaluar në avantazh në ndeshjen fianle të Ligës së Kombeve kundër Holandës. Luzitatën të udhëhequr nga C
Formacionet zyrtare të finales së Ligës së Kombeve, Portugali-Holandë Do të startojë në orën 20:45, finalja e Ligës së Kombëve, mes Portugalisë dhe Holandës. Të dy skuadrat do të kërkojnë të
Ronaldo: Nuk ka nder më të madh sesa të vesh fanellën e Portugalisë Cristiano Ronaldo pohon se për të nuk ka nder më të madh sesa bartja e fanellës së ekipit kombëtar dhe këmbëngul se ësht
Portugali-Holandë, finalja e parë e kompeticionit të ri, Nations League Portugalia dhe Holanda do të luftojnë për titullin trofeun e Ligës së Kombeve, garës inauguruese të UEFA-s, në finalen e
Ronaldo het-trick, Portugalia në finale (VIDEO) Portugalia ka kaluar në finale të Play-off të Nations League pasi ka mposhtur Zvicrën me rezultat 3-1. Të tre golat p
Nuk ndalet Ronaldo, dopietë për 2 minuta, dërgon Portugalinë në finale (VIDEO) Teksa ndeshja po shkonte drejt fundit dhe po beheshin gati për të kaluar në shtesë, CR7 mendoi ndryshe ylli i Portugali
Zvicra barazon rezultatin përballë Portugalisë (VIDEO) Zvicra ka arritur të barazojë rezultatin përballë Portugalisë në minutën e 56’ fal një penalltia të ekzekutuat saktë nga
Spektakolar Ronaldo, Portugalia zhbllokon ndeshjen ndaj Zvicrës (VIDEO) Portugalia ka arritur të zhbllokojë ndeshjen përballë Zvicrës fal një super goli nga kapiteni Cristiano Roanaldo në minu
Portugali-Zvicër, formacionet zyrtare: Luhet për një vend në finalen e Nations League (FOTO LAJM) Portugalia e Cristiano Ronaldos dhe Zvicra do shqiptarëve do të luftojë për një vend në finale të turneut inaugurues të
Portugalia fton në kombëtare talentin Felix, aty është dhe kapiteni Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Portugalisë për gjysmëfinalen e Nations League, ashtu si i riu i Benficas, Joao Fel
E bujshme, Juventusi shumë pranë yllit të Benficës Merkato e Juventusit ka marrë tjetër rrjedhë. Së fundmi Juventusi sërissh peshkon për te Benfica por jo për Joao Felix p
Ndodh në Portugali, arbitri ndalon ndeshjen për të shkuar në tualet (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë dhe e padëgjuar më parë ka ndodhur në kampionatin portugez. Gjatë ndeshjes Chaves-Nacional, a
SKANDAL/ Në Portugali VAR-i po favorizon Benfican për titull (VIDEO) Të dielën, Benfica ka bërë një hap të madh drejt titullit të kampionit në Portugali, duke e mposhtur me përmbysje Bragën
Telenti Joao Felix nuk ndalet shënon sërish në Portugali (VIDEO) Joao Felix e ka gjetur sërish rrugën drejt golit në Portugali. Ai ka shënuar në minutën e 3’ për ta kaluar në epërsi
Shkon në 29 persona numri i viktimave në aksidentin e Portugalisë Të paktën 29 persona raportohen të kenë vdekur pasi një autobus doli rruga në një lagje të ishullit Madeira, Portugali.
Mourinho: Dua të drejtoj Portugalinë por jo tani Jose Mourinho i cili është i pa punë që prej 18 dhejtorit të vitit të shkuar kur dhe u shkarkua nga Machester United ka