999 rezultate për

portalb

Në mesin e personave që vdiqën është edhe djali i një deputeti Në aksidentin tragjik rrugor që ndodhi sot pasdite në autostradën Shkup – Tetovë, ndërroi jetë edhe Jovica Tërpevski i c
Shumica e banorëve të Tetovës po dëmtohen nga uji i pijshëm Shumica e banorëve të fshatrave të Komunës së Tetovës dhe komunave përreth konsumojnë ujë të pijshëm i cili është jo i p
Tetovë, ja kush pretendon të marrë kreun e Këshillit Komunal Sot përfundimisht do të mbahet mbledhja e këshilltarëve të Komunës së Tetovës për të zgjedhur kryetarin e Këshillit, njo
Rasti “Monstra”, harrohet ligji për dëshmitarët! Me dymbëdhjetë shtator sërish do të ketë seancë për rastin Monstra, mirëpo kësaj radhe familjarët dhe avokati i të akuzu
Prokurorë, gjykatës dhe ekspertë do të reformojnë gjyqësorin Ministria e Drejtësisë, me vendim të ministrit, Bilen Sali e ka formuar “Këshillin për reforma në sektorin gjyqësor”, në
Taravari për Portalb, do ta bojkotojmë çdo takim me Ivanovin Ministri i ri i Shëndetësisë Arben Taravari, nuk ka marrë pjesë në takimin e kabinetit të ri qeveritar me presidentin Gj
Keqpërdorimi i bojkotit në Maqedoni Dukuria e përdorimit të bojkotit në vendet e Ballkanit veçse po shkon duke u shpeshtuar. Kjo metodë demokratike e re
VMRO dhe paramilitarët, të paparashikueshëm për qeverisjen në Maqedoni Pas ngjarjeve të fundit në Kuvend, dhunës ndaj deputetëve dhe tani uzurpimit të zyrave, gjithçka mund të pritet nga depu
Rasti “Kumanova”, asnjë polic i dënuar për dhunën ndaj të burgosurve Deri më tani asnjë polic nga njësiti special nuk ka marrë padi penale për torturën ndaj të akuzuarve në rastin “Kumanova
Kristijan Daniellson viziton Maqedoninë Drejtori Drejtorisë për zgjerim të Komisionit Evropian, sot po zhvillon një vizitë në Maqedoni, njofton Portalb. Mëso
Konfirmohet takimi mes Ivanov me Bejlin dhe Oravin Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, mësohet se do të takojë sot rreth orës 12, ambasadorin e SHBA-ve Xhes Bejli dhe e
Ja çfarë mendojnë partitë politike për vendimin e BDI-së Vendimi i mbrëmshëm i Bashkimit Demokratik për Integrim për t’u tërhequr nga Qeveria ka sjellë reagime të ndryshme te pa
"Monstra", Familjarët: Presim që Janeva ta dëshmojë pafajësinë e të akuzuarve Bedri Ajdari, familjar i të akuzuarve për rastin “Monstra”, në deklaratën e tij dhënë Portalb-it rrëfen për pritjet e ti
Nis takimi i përbashkët i Hahn me 4 liderët 16:20 – Ka nisur takimi i përbashkët i eurokomisarit Johanes Han me krerët e partive nënshkruese të Marrëveshjes së Përz
Aksidentohet zëdhënësja e Prokurores Speciale Zëdhënësja e prokurores speciale, Lençe Ristovka ka pësuar aksident me veturën e saj të tipit "Renault". Makina e saj
Të gjitha vërejtjet e progres-raportit për Maqedoninë! Me progres-raportin e Komisionit Evropian, Maqedonia fitoi rekomandim të kushtëzuar për fillim me bisedimet në BE. Në ra
Maqedonia ende pa regjistrim të popullatës Regjistrimi i popullsisë është një ndër proceset më të rëndësishme të një shteti, pa të cilin dukshëm nuk kemi shifra të
Shkup, gruaja rreh burrin Një njëzetë e pesë vjeçare në Shkup ka rrahur burrin e saj, pasi ky i fundit ishte kthyer shumë vonë në shtëpi. Ai ki
Përplasen dy makina, një i vdekur e shtatë të plagosur Një shtetas bullgar rreth 45-vjeç ka humbur jetën si pasojë e përplasjes mes dy makinave, njëra me targa të Maqedonisë d
Republika e Iliridës, Prokurora nis hetimet Prokuroria publike heton rastin e shpalljes së Republikës së Iliridës nga ana e Nevzat Halilit ditën e enjte. Nga prokur