999 rezultate për

portĂ

Ndarja nga jeta e Fatos Buxhakut, Basha: U prehtë në paqe pioneri i reportazhit Pas ndarjes nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur, Fatos Baxhaku, kreu i selisë blu, Lulzim Basha, ka ngushëll
Do të aplikoni për karta ID ose pasaporta biometrike? Ja njoftimi i rëndësishëm Zyrat e aplikimit për ID e pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe të shtunën në të gjithë vendin. Zv.ministrj
Të "fshehtat" e aeroportit, 9 sekretet e atyre që na kontrollojnë pasaportat dhe bagazhet (FOTO) Aeroportet shpesh ndihen si vende të huaja me grupet e tyre të rregullave dhe natyrisht, sekreteve. Vetëm njerëzit që p
Kosova ndërmerr vendimin drastik, pengon përdorimin e pasaportave serbe Ndryshe nga vendimi për taksat, që u njoftua dhe u arsyetua me synime politike, ky vendim i qeverisë së Kosovës erdhi pa
Rama nxjerr Vodan për të sulmuar "Rai 3", pas reportazhit mbi kanabisin në Shqipëri Në një reportazh të publikuar në median italiane Rai 3 thuhet se Shqipëria ka sot më shumë kanabis se sa një vit më parë
Provokon politikani serb: Kosova nuk është shtet, atje shkojmë pa pasaporta Kryetari i ashtuquajturës Komision Parlamentar për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar sot se qy
Ronaldinho i mbytur në borxhe, s’e lejojnë të largohet nga Brazili Ronaldinho nuk ka ditur ta menaxhojë pasurinë e tij pas tërheqjes nga futbollit. Futbollisti, i cili u bë një nga më
Rekord në Ballkan: 390 mijë shqiptarë kanë marrë një pasaportë të BE (FOTO LAJM) Dikur ata ishin thjesht emigrantë. Tashmë shumë prej të ikurve në fillim të viteve ’90, apo dhe më pas, janë bërë qyteta
Ju mbaron pasaporta në fundvit, kështu duhet të veproni Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dhënë ditën e sotme një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata persona pasapor
Qindra dokumente të falsifikuara dhe mijëra euro, arrestohet "koka" shqiptare në Greqi (FOTO LAJM) Një shqiptar 50 vjeçar, është arrestuar nga Policia greke në Ilioupoli për falsifikim dokumentesh, pranimin dhe hedhjen
Gjyqtarët padisin qeverinë: Duam të na rikthehen pasaportat diplomatike Gjyqtarët kanë paditur në gjykatë qeverinë. Ata kërkojnë rikthimin e pasaportave të shërbimit diplomatik. Përmes një
Lëviznin me pasaporta false, arrestohen 2 turq në Rinas (VIDEO) Policia Kufitare ka arrestuar në flagrancë dy shtetas turq S.S 39 vjecc dhe H.C. 41 vjecc të cilët po udhëtonin në Kana
Druri online, si do t'i bëjë zap Rama portalet që nuk i binden Dy projektligjet kyçe të së ashtuquajturës “paketa antishpifje” e qeverisë Rama e vendosin median në internet nën polici
Pasaporta e Maqedonisë, këto janë vendet ku mund të udhëtohet pa viza Qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund të vizitojnë pa viza 123 vende të botës, tregon raporti për vitin 2019 i konsultës
Pasaporta e Maqedonisë e 46 në botë Qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund të vizitojnë pa viza 123 vende të botës, tregon raporti për vitin 2019 i konsultës
Shqipëria, votime si në komunizëm! Reportazh i "Der Standard" Nga Adelheid Woelfl Në një shkollë të vjetër, të lyer me ngjyrë të kuqe dhe të verdhë, në periferi të fshatit
Temperatura të larta në Maqedoni, korriku pritet të shënojë 40 gradë Një valë e të nxehtit afrikan me një mot stabil me diellë dhe thatësira do të përfshijë Maqedoninë e Veriut gjatë muajit
I hiqen pasaportat diplomatike krerëve të opozitës, kush e merr sipas rregullave të reja Krerët e opozitës jo parlamentare, me përjashtim të Monika Kryemadhi, duhet të dorëzojnë pasaportat diplomatike, për ndr
Në arrati, por bën jetë qejfi: Gruevski filmohet në jahtin luksoz Ish-Kryeministri azilant, Nikolla Gruevski u kap nga gazetari i cili nuk arriti të nxjerr asnjë përgjigje, ditën e njëj
DW: Ballkani, porta e madhe për kokainën dhe Durrësi një nga zonat problematike Observatori i Shoqërisë Civile Kundër Krimit të Organizuar: Ballkani ka ende shumë punë. Sidomos në luftën kundër krimit