999 rezultate për

port

Të jesh fqinj me aeroportin dhe të mos ndjesh zhurmën e aeroplanëve... Ai është fqinji më i afërt me aeroportin perëndimor të Londrës dhe nuk shqetësohet aspak për zhurmat e tyre. Harri Pa
Del raporti, vullkani Kilauea shkatërroi 467 shtëpi “Shpërthimi i fundit i llavës vullkanike në Kilauea, që ndodhi rreth një muaj më parë ka shkatërruar 467 shtëpi”, njofto
Sulmi i Belgjikës nuk mjafton për të shënuar ndaj Panamasë, rrjetat mbeten të paprekura Është mbyllur pjesa e parë e takimit midis Belgjikës dhe Panamasë me një barazim pa gola 0-0. Rrjetat kanë mbetur të
Mediat brziliane sulmojnë ashpër Neymar-in Brazili mbrëmjen e djeshme nuk arriti të marrë më shumë se një barazim 1-1 kundër Zvicrës. Brazili kaloi në avantazh
Burri kishte dhimbje të forta stomaku, mjekët ia hapin dhe gjejnë diçka krejt të pazakontë Një burrë i cili vuante nga dhimbja e vazhdueshme e stomakut, zbuloi se e gjitha i vinte nga një çakmak që e kishte gëll
Neuer shfaq zëmirimin e tij pas humbjes kundër Meksikës (FOTO LAJM) Kombëtarja e Gjermanisë u mposht sot 0-1 nga Meksika në ndeshjen e parë të Grupit F. Kampionët e botës e kanë nisur m
Detaj që nuk u vu re, Portugalia i shpëton humbjes për një "fije" (FOTO LAJM) Portugali arritti të marrë një barazim kundër skuadrës së Spanjës vëtëm falë aftësive të mrekullueshme të Cristiano Rona
"Pancerat" e nisin vrullshëm, dy goditje drejt portës së meksikanëve (VIDEO) Gjermania dhe Meksika, po luajnë ndeshjen e parë të vlefshme për grupin F të kësaj Kupe Bote. Në “Luzhniki Arena” të
De Gea humb vendin e startuesit ke Spanja, tifozët duan Kepan në portë Portieri i Spanjës, David De Gea, e ka humbur besimin e publikut spanjoll pas një gabimi trashanik kundër Portugalisë.
Çmendet komentatori, shikoni si bërtet pas penalltisë së humbur nga Messi (VIDEO) Komentatorët e futbollit tashmë janë bërë pjesë e bukur e futbollit, dhe njihen për entuziazmin e tyre në komentimin e n
Luftë në Athinë, shqiptarët përplasen me armë me rusët Një përleshje e ashpër mes bandave ruse dhe shqiptare ka ndodhur Athinë. Ngjarja ka ndodhur ne zonen Peristeri pas
Një grua me thikë bërtet " Allahu Ekber" në Francë Sulm me thikë në një supermarket në "La Seyne-sur-Mer", në Francën juglindore. Një grua raportohet se ka goditur punonjë
Portieri i Islandës tregon sekretin si mundi ti presë penalltinë Messi-t Padyshim që pritja e panalltisë së Lionel Messit nga portieri i Islandës, Hanes Halldorson ka bërë shumë bujë. 34-vje
Serbia merr "frerët" e lojës, tenton portën disa herë Serbia ka marrë gjithçka në kontroll në lojën e saj kundër Kosta Rikës, duke krijuar disa raste të pastra për gol por ka
Era e fuqishme ngre në qiell tualetit portative, mbi pushuesit zbrazën jashtëqitjet (VIDEO) Pushimet familjare në një park të Kolorados së Shteteve të Bashkuara, u kthyen në makth për të pranishmit, pasi filloi n
Shqipëria po plaket, qytetarët denden në ilaçe Shqiptarët po denden gjithmonë e më shumë me ilaçe. Edhe pse popullsia e vendit ka ardhur duke u pakësuar, importi i bar
Jemen, ushtria përparon drejt "Portit të jetës" Forcat jemenite, të mbështetura nga koalicioni që udhëhiqet nga sauditët, kanë marrë kontrollin e aeroportit të qytetit
I priti penalltinë Messit, ky është profesioni i portierit Halldorsson Kombëtarja e Argjentinës nuk e filloi mirë Botërorin në Rusi, duke barazuar 1-1 me Islandën. Më i miri në fushë për ‘
Italia mbyll portet për emigrantët, Salvini: As të mos e provojnë Matteo Salvini, ministri i Brendshëm antiemigracion i Italisë paralajmëroi anijet humanitare që transportojnë emigrantë
Hannes Halldorsson, nga regjisor filmash në portierin i priti penalltinë Messit në Botëror Përfaqësuesja e Argjentinës e filloi me barazim Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Argjentinasit nuk arritën më shumë