999 rezultate për

pornografia

Sociologu Tushi: Pornografia që ka mjegulluar fantazitë seksuale të shqiptarëve, shkak i divorceve Pornografia që vijon të përhapet jashtë çdo lloj kontrolli, duket se ka sjellë një sërë problematikash. Sociologu G
Ja kush është "armiku" kryesor i martesës së lumtur Sipas një studimi të fundit të kryer nga sociologët në SHBA, pornografia mbetet armiku i martesës së lumtur. Studimi në
Ndalimi i industrisë së seksit Ambicia e Islandës The Economist Islanda ultraliberale dëshiron të ndalojë pornografinë e shpërndarë përmes i
Pornografia, arrestohen 15 persona në Australi Të paktën 15 persona të akuzuar për shfrytëzim seksual të fëmijëve janë arrestuar nga policia australiane. Mësohet se pj
Kisha Katolike në Gjermani fiton nga erotika dhe pornografia Shtëpia botuese gjermane Weltbild fiton shkëlqyeshëm nga botimi i librave me prozë erotike dhe pornografike. Por, ajo që
Pornografia në filma dhe internet shkakton impotencë Sipas “Psychology Today”, një revistë e specializuar amerikane, pornografia në internet është duke krijuar një brez djem
Facebook ia kalon edhe pornografisë Kompania e sondazheve Hitwise, njofton se rrjetet sociale online janë bërë më të popullarizuara madje edhe se pornografi