999 rezultate për

popullore

Menduh Thaçi në Bruksel, takon Joseph Daul dhe Ivo Vajgl (VIDEO) Gjatë qëndrimit dy-ditor në Bruksel, Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, takoi edhe Raportuesin për
Dëshira për t'u dobësuar i rrezikoi jetën (FOTO LAJM) Dëshira për tu dobësuar ka bërë që një adoleshente anoreksike të rrezikonte jetën, pasi refuzoi ushqim për një javë, me
Basha: Në 8 dhjetor fillojmë përballjen popullore për largimin e qeverisë Lulzim Basha ka deklaruar se Partia Demokratike do të kërkojë në protestën e 8 dhjetorit, largimin e kësaj qeverie. Sipa
Ja 59 shtetet ku mund të udhëtojnë pa vizë shtetasit e Maqedonisë Britania e Madhe dhe Shtete e Bashkuara të Amerikës kanë pasaportën më të fuqishme në botë, pasi me një pasaportë të til
Tifozët e Besiktas, valle popullore me tifozët e Skënderbeut (VIDEO) Edhe pse Skënderbeu humbi ndeshjen e parë në Europa League përballë Besiktas, tifozët shqiptarë dhe turq kanë dhënë spek
Basha: Shtimi i azilkërkuesve erdhi nga keqqeverisja (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane (PPE) e
Këngëtarja dasmë në Tetovë, mbush valixhet me para (FOTO LAJM) Dasmat dhe festat familjare në Kosovë e Maqedoni organizohen kryesisht gjatë verës pasi në këtë kohë vijnë edhe të afërm
Maqedonia me mbi 6 miliardë euro borxhe Maqedonia i shpëtoi krizës politike, por rrezikon ta prekë ajo financiare pasi borxhi që i ka shteteve të tjera është sh
12 librat më popullorë të të gjitha kohërave (FOTO LAJM) Gazeta prestigjoze britanike "The Indepedent", duke cituar faqen e specializuar "lovereading", ka listuar 12 librat më p
KOMENT/ LSI po humb bastionet, a është kjo një shuplakë popullore? Koment nga Albeu.com Edhe pse ka treguar se është një forcë që di të administrojë mirë votën, Levizja Socialiste
Kartmonedha 200-denarshe është plagjiaturë? "Janë keqpërdorur të drejtat e mia autoriale për dizajnin e bankënotës prej 200 denarëve". Kështu e ka komentuar zgjidhj
VMRO-ja e Georgievskit kërcënon me "kundër-bomba" VMRO-popullore e Lupço Georgievski ka reaguar ndaj paralajmërimeve në rrjetet sociale se "bomba" e radhës e LSDM-së ka t
Zgjedhjet në LDK, ja mesazhi i kreut të Partive Popullore Europiane Kryetari i Partive Popullore të Evropës (EPP), Joseph Daul, i ka dërguar një videomesazh Lidhjes Demokratike të Kosovës
Haradinaj: Protesta ishte masive, nuk do të ndalemi Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka falenderuar të gjithë ata që kishin dalë sot në shesh, duke thënë se kjo ishte një pro
Manaferra dhe karrota për një shikim të shëndetshëm Problemet me shikimin kohët e fundit janë bërë një shqetësim i madh për shumë njerëz, kjo dhe për shkak të përdorimit të
Bogov: Situata ekonomike në Maqedoni është e stabilizuar Guvernatori i Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë, Dimitar Bogov, vlerëson se Ekonomia për momentin në vend ësh
YouTube prezanton aplikacionin për fëmijë ‘YouTube Kids’ YouTube sjell aplikacionin më të ri ‘YouTube Kids’, i cili do të bëjë të mundur shfaqjen e programeve vetëm për fëmijë.
AAK fton për pjesëmarrje masive në protestë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e mbështetë fuqishëm vazhdimin e protestës gjithëpopullore, të ftuar për nesër, më 4 sh
Bieber: Maqedonia të quhet Republikë Popullore Demokratike Pas ngritjes së akuzës ndaj kryetarit të opozitës Zoran Zaev nga Gruevski, analisti politik i çështjeve të Ballkanit Flo
AAK: Mbështesim protestat gjithëpopullore Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës vlerëson se protestat janë një mjet demokratik për të shprehur pakënaqësi qy