999 rezultate për

popullore

Xherdan Shaqiri "e kall" vallen në një dasmë shqiptare (VIDEO) Edhe pse ndodhet larg nga vendlindja e tij prej vitesh, Xherdan Shaqiri nuk e ka harruar muzikën e bukur shqiptare.
Vaji i hudhrës / Mrekullia e mjekësisë popullore Hudhra është një ndër antibiotikët më të fuqishëm natyror, dhe përbërës i shumë preparateve mjeksore të rëndësishëm.
Samiti i grave të PPE në Spanjë: Rama i trembet drejtësisë së pavarur! Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, Albana Vokshi, i njohu përfaqësueset e Partive Popullore me qënd
Kërkohet mbyllja e kufirit Serbi – Maqedoni Partia popullore serbe, e cila në zgjedhje ishte pjesë e koalicionit të partisë së kryeministrit Aleksandar Vuçiç, sot k
Mbreslënëse: Nxënës shqiptarë me kostume popullore në Parlamentin Evropian Institucionet ndërkombëtare janë studiuar vetëm në librat e Historisë apo të Gjeografisë. Tashmë këta nxënës patën fa
VMRO-Popullore: Zgjedhjet parlamentare të mbahen bashkë me ato lokale Partia VMRO-Popullore nëpërmjet një njoftimi për mediat ka bërë thirrje që zgjedhjet parlamentare të mbahen bashkë me at
Mustafa, pjesmarrës në 40 vjetorin e Partive Popullore Evropiane Kryeministri i vendit Isa Mustafa, ndodhet në Luksemburg, kun do të jetë pjesë e përkujtimit të 40 vjetorit të Partive P
VMRO-PP: Ivanov, hajde tani shlyeji marrëveshjet ndërkombëtare me nënshkrimin tënd! VMRO-Partia popullore ka deklaruar se është e impresionuar nga akti i lartë patriotik, i guximshëm dhe i mençur të cilin
VMRO-Popullore vendos të mos merr pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit Partia VMRO-Popullore ka paralajmëruar se nuk do të merr pjesë në zgjedhjet parlamentare të parakohshme të 5 qershorit.
BP: Transaksionet jashtë Maqedonisë, legale Sipas mediave maqedonase thuhet se deri tani asnjë institucion kompetent nuk ka kërkuar ndihmë nga Banka Popullore e Maq
10 skuadrat më popullore në rrjetet sociale në Angli (FOTO LAJM) Rrjetet sociale janë bërë një domosdoshmëri në ditët e sotme edhe për klubet sportive, që janë gjithmonë e më aktiv.
VMRO-ja e Georgievskit: Mos i dënoni shumë "xhihadistët" shqiptar Partia VMRO-Popullore ka reaguar në lidhje me pjesëmarrësit nga Maqedonia që marrin pjesë në luftën e Sirisë, siç thuhet
Boiken Abazi: Shqiptaret jashtë Kosovës s’i ka ndalur as Serbia në përpjekjen për liri Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje për marrëdhënie me jashtë, Boiken Abazi, i cili sot u deportua nga Republika e Kosovë
Arrestohet Xhelal Sveçla, VV: Qeveria kriminale po mundohet të shtypë rezistencën popullore Policia e Kosovës ka arrestuar sot Drejtorin e Inspeksionit të Komunës së Prishtinës, Xhelal Sveçla, cka ka sjellë edhe
Çfarë po konsumojmë? Edhe birra gjermane me pesticide Çokollatat, bananet dhe tashmë birra. Europa është në alarm për atë që po konsumon. Sipas prestigjozes gjermane, "Bil
Kurti: Protesta nis nesër në 10:00, do të jetë gjithëpopullore Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ftuar në emisionin "Info-Box", ka bërë të ditur se, protesta e opozitës
Meta: Forcim të marrëdhënieve me Algjerinë Në kuadër të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut që po zhvillohet këtë javë në Tiranë, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë,
KOMENT/ Ndërtimet tek “Liqeni”, a do të ketë një “JO” popullore si ajo për armët kimike? Nga Albeu.com Ndërhyrja e Bashkisë së Tiranës duke prerë pemë në zemër të Parkut të Liqenit me planin për të ndë
Basha në asamblenë e PPE: Korrupsioni në nivele alarmante Kreu i PD ndodhet në Bruksel, ku po merr pjesë në asamblenë e Partive Popullore Europiane. Gjatë takimeve ai ka informua
Opozita: Protestë mbarëpopullore më 9 janar (VIDEO) Liderët opozitarë të mbledhur në një takim në selinë e Nismës për Kosovën kanë bërë të ditur se më 9 janar do të mbajnë