999 rezultate për

popullore

Ndërtesa e re e Bankës Popullore përfshihet nga flakët Ndërtesa e re e Bankës Popullore është përfshirë ditën e sotme nga flakët e një zjarri. Komandanti i Brigadës së Zjar
Zaev dhe Ivanov insistojnë në emërimin e guvernatorit të Bankës Popullore Kryeministri Zaev ka deklaruar në mungesa e një guvernatori për Bankën Popullore do të shkaktonte implikime negative në
Banka Popullore nxjerr raportin, 231.660 denar rezultojnë të falsifikuar 83 bankënota rezultojnë të janë origjinale dhe 402 bankënota të falsifikuara në ekspertizën e Bankës Popullore të kryer
Këta janë emrat e preferuar të gjermanëve Sipas një vlerësimi të publikuar sot nga Shoqata e Gjuhës Gjermane (GFDS) rezulton se prindërit gjermanë preferojnë emra
E vetmja që kërkoi falje për Enverin, kush ishte Liri Belishova Ish-antarja e Byrosë politike e Komitetit Qendror të PPSH-së, Liri Belishova është ndarë nga jeta në moshën 92 vjecare.
Zëvendësministri godet Erdoganin me një fjalë të urtë popullore Zëvendësministri i Ekonomisë, Gani Koci, ka postuar një fjalë të urtë popullore, e cila thotë se kur miku fillon të sill
Krenari! Të rinjtë shqiptar "tundin" me valle shqiptare Nju Jorkut (VIDEO) Vallja popullore shqiptare ka "tundur" Bashkinë e Nju Jorkut. Të rinjtë, pjesë e ansamblit “Rozafati” të veshur me ko
Veseli përkujton minatorët që mbrojtën Kosovën nga Millosheviqi Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se greva e minatorëve të Trepçës 29 vite më parë ka bërë kthes
Një mënyrë popullore për të larguar herpesin Herpes është një infeksion relativisht i padëmshëm në lëkurë , por një infeksion viral i mërzitshëm i cili rikthehet në
Këngëtari shqiptar e thotë troç: Gruaja ime bëhet xheloze për Eli Farën (VIDEO) Ai është një nga zërat më të dashur të muzikës popullore shkodrane dhe asaj shqiptare. Ikona shkodrane e muzikës popu
14 të vdekur shënohen pas një shkëmbimi zjarri në një festë popullore Të paktën 14 persona vdiqën dje në mbrëmje pas një shkëmbimi zjarri në një festë popullore me kërcime në shesh të hapur,
Mjekësia popullore: Majdanozi ilaçi më i fuqishëm natyror për ënjtjen e këmbëve! Ënjtja e këmbëve është një nga problemet kryesore të shumë njerëzve sidomos të moshave të mëdha. Megjithatë duhet thë
Nisja e protestave kundër qeverisë, Basha mbledh aleatët parlamentar Kreu i opozitës, Lulzim Basha sapo ka mbërritur në ambientet e selisë blu, për të zhvilluar një takim me aleatët parlame
Valbona Mema prek me fjalët: Tatuazhin e bëra kur mbeta e vetme (VIDEO) Këngëtarja e muzikës popullore Valbona Mema ka folur për hërë të parë në lidhje me tatuazhet e bëra në trupin e saj në e
Noizy dhe Destani shkrijnë së qeshuri fansat, ja marrin këngës popullore (VIDEO) Me tipin e tij prej të forti dhe natyrën e muzikës që prodhon, Noizy duket shumë larg muzikës popullore. Por ai i ka
3 kombinime popullore të ushqimeve që na shkatërrojnë shëndetin (FOTO) Studimet e fundit të dietologëve kanë treguar që disa nga kombinimet e shpeshta të ushqimeve mund të jenë të dëmshme për
Kirurgjitë e pazakonta plastike që po bëhen popullore (FOTO LAJM) Në ditët e sotme korrigjimi i pamjes është bërë një gjë e zakonshme, kirurgjia plastike në veçanti është bërë shumë popu
Origjina e tre traditave më popullore për Krishlindje Fryma e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri ndihet kudo tashmë. Te gjithë kanë vendosur pemët, kanë zbukuruar shtëpitë me
Këngëtarja e njohur tregon historinë e bukur të familjes së saj Ajo është padyshim një nga këngëtaret më të mira dhe më të dashura për publikun shqiptar por që prej vitesh ka emigruar
Humbi jetën në aksidentin në tunelin e Kalimashit, 29-vjeçarja këngëtare e muzikës popullore Një aksident i rëndë ka ndodhur në tunelin e Kalimashit pasditen e djeshme pasi një makinë ka dalë nga rruga. Viktimë