999 rezultate për

popullore

Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore Ismet Peja, këngëtar i muzikës popullore shqiptare dhe asaj të vjetër qytetare, është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçar
Ndërron jetë bilbili i këngës popullore Është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare bilbili i këngës popullore, Sali Brari. Lamtumirë – Bilbilit të këngës p
Video për të mos u humbur! Rama ia merr këngës popullore me këngëtarin nga Liqeni (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri mbajti Asamblenë Kombëtare të PS ku kërkoi nga socialistët dhe shqiptarët një mandat të trëtë
Bebe Rexha bën reperen amerikane të bëjë "Twerk” me këngë popullore shqiptare (VIDEO) Bebe Rexha paralajmëroi para pak kohësh se shumë shpejt do të sillte një bashkëpunim me këngëtaren e re, Doja Cat. Nd
"E djeg" me muzikë popullore, Rudina publikon Markun si asnjëherë (FOTO LAJM) Rudina Dembacaj është e dashuruar kokë e këmbë me ish deputetin Mark Frroku dhe këtë e tregon shpesh herë në postimet e
11 mjekimet popullore të gjysheve tona që çuditërisht funksionojnë Shumë shpesh, mjekimet pupullore të gjysheve tona duket se funsionojnë! Prandaj, do zbulojmë në këtë arikull 11 prej kët
Meta harron "hallet" politike, ia merr valles në Zallë Dardhë (VIDEO) Kreu i shtetit Ilir Meta ishe mbrëmjen e djeshme në Zall Dardhë, ku ka festuar me banorët e zonës. Në një video të pu
Arratisja e bujshme dhe pengmarrja e anijes, pse u lirua kapiteni i "Dukati" në Brindizi Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qëndror t
Ndahet nga jeta ikona e valles popullore (FOTO LAJM) Mjeshtri i valles popullore mbarëshqiptare dhe “Nderi i Kombit” , Besim Zekthi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare
Shqipëria në alarm nga COVID-19, në Tiranë nis vallja popullore pa maska e doreza (FOTO LAJM) Në një kohë që Shqipëria po kalon një alarm COVID-19 për shkak se infektimet janë rritur në masë, në Tiranë po zhvillohe
Ditë zie për Ilir Shaqirin, humb jetën nëna e këngëtarit Këngëtari i njohur i muzikës popullore shqiptare, Ilir Shaqiri ka dhënë lajmin e hidhur mëngjesin e sotëm. Ai ka hum
Mjekësia popullore: Majdanozi ilaçi më i fuqishëm natyror për ënjtjen e këmbëve! Ënjtja e këmbëve është një nga problemet kryesore të shumë njerëzve sidomos të moshave të mëdha. Megjithatë duhet thë
Ndahet nga jeta këngëtari i njohur i këngës popullore (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë në moshën 69 vjeçare këngëtari i njohur i muzikës popullore Qerim Sula. Lajmin e trishtë e dha gazetari
11 mjekimet popullore të gjysheve tona që çuditërisht funksionojnë! Shumë shpesh, mjekimet pupullore të gjysheve tona duket se funsionojnë! Prandaj, do zbulojmë në këtë arikull 11 prej kët
Fotot e rralla, Kur Enveri me Mehmetin takoheshin me gjyshin e Kim Jong-ut në Vlorë (FOTO LAJM) Memorie.al publikon disa foto të panjohura që i përksin viteve 1956-të, ku diktatori komunist i Shqipërisë, Enver Hoxha,
Farat e mandarinave, pse çmohen nga mjekësia popullore Mandarinat janë ndër agrumet më të preferuara në vendin tonë, madje edhe prodhimtaria është e lartë. Ato konsiderohen
11 mjekimet popullore të gjysheve tona që çuditërisht funksionojnë! Shumë shpesh, mjekimet pupullore të gjysheve tona duket se funsionojnë! Prandaj, do zbulojmë në këtë arikull 11 prej kët
Koronavirusi, MEPJ njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë në Kinë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë udhëzon shtetasit shqiptarë të shmangin udhëtimet n
Mijëra njerëz "derdhen" rrugëve për Soleimanin, trupi dërgohet në vendlindje Mijera iraniane kanë dalë në rrugët e Teheranit për t’i dhënë lamtumirën gjeneralit Qasem Soleimani përpara varrimit të
Të palexuara më parë, këngë erotike popullore të Rugovës (FOTO LAJM) Me rastin e festave të fundvitit, në ambientet e “Menza Ramis Sadiku” u bë promovimi i këngëve popullore erotike të Koso