E FUNDIT/ Aksident i rëndë në Shkodër, humb jetën këmbësori
999 rezultate për

popullit

Kushtetuesja pezullon Ligjin për Paga deri më 30 mars 2020 Gjykata Kushtetuese e ka miratuar përkohësisht kërkesën e Avokatit të Popullit për pezullim të Ligjit për Paga. Sipas
Tifozët grekë: Dhimbja dhe solidariteti nuk njohin kufij! Kurajo popullit shqiptar Një solidaritet i jashtëzakonshëm ka ardhur nga Greqia, në këtë situatë të rëndë për popullin shqiptar, si pasojë e tërm
Meta bën deklaratën e fortë: Do të zbres në shesh dhe nuk do të iki derisa… "Kam vendosur të zbresë në shesh dhe nuk do të ikë nga sheshi derisa ti kthejë popullit shqiptar zbatimin e Referendumit
Raporti i Avokatit të Popullit, si tentoi Dvorani të fuste në kurth Metën Plotësimi i vendeve bosh në Gjykatën Kushtetuese dhe situata absurde, kur për një vend në këtë gjykatë janë “emëruar” dy
Albin Kurti i sygjeron Thaçit dorëheqjen: Do t'i bënte mirë popullit "Dorëheqja e Hashim Thaçit do të bënte mirë". Kështu ka deklaruar mbrëmjen e sotme në Abc News kreu i Vetëvendosjes A
Fjalët prekëse të Kim Mehmetit për Albin Kurtin: Boshti i patriotizmit, bëje Kosovën që endërronim Publicisti i njohur Kim Mehmeti ka reaguar pas procesit zgjedhor të zhvilluar fundjavën e kaluar në Kosovë nga i cili do
Murrizi bën gafën e rëndë në Kuvend: Si arixhinj me çadra... Me largimin e opozitës nga Kuvendi, dhe djegien e mandateve, figura si deputeti Myslim Murrizi filloi të dominonte në kr
E quajti "pjeshkëz", reagon Avokatja e Popullit Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca, ka reaguar për herë të parë në një dalje televizive pas etiketimeve fyese dhe seks
E quajti 'pjeshkë', Avokati i Popullit reagon pas deklaratës së Murrizit Një ditë pas protestës para Parlamentit të shoqatës “Down Syndrome Albania”, nënkryetari i Kuvendit Myslim Murrizi ka kë
"Qepe ti, hiqi ato syze", Maliqi debaton ashpër në studio me Petro Koçin Deputeti i PD, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes mbrëmjen e sotme në Open. Debati është nd
Me frymën që i del nga brinjët, Rama flet për Metën dhe votimet e 30 qershorit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është duke folur për votimet e 30 qershorit, ndërsa nuk ka ndaluar se akuzuari Presidentin Meta në
Cipras flet pas zgjedhjeve: Respektoj vendimin e popullit Kryeministri në detyrë i Greqisë, Alexis Cipras, ka reagaur pas mbylljes së procesit zgjedhor dhe pas daljes së sondazhe
Demokracia e Re siguron fitoren, reagon Tsipras: Respektoj vendimin e popullit (FOTO LAJM) Pas përfundimit të procesit zgjedhor në Greqi, duket se nga sondzhet e para fituese renditet partia e Mitsotakis, Demokr
Rama në panik, hyn në Përmet i maskuar (FOTO LAJM) Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu pak pasi Rama mbërriti në Përmet, me anë të një postimi në Facebook ësh
Iliri të qetësojë Monikën, kurse Saliu-Lulin: Rama tregon rrugën për daljen na kriza Kryeministri Edi Rama ishte në Patos ku zhvilloi takimin e radhës me banorët e zonës në kuadër të zgjedhjeve lokale të 3
Letër e hapur "viktimës" së djeshme Nga Arlind Hoxha I dashur pushtetar që u vrave dje ! Po ta shkruaj këtë letër pak ore pas ngjarjes tragjike
60 të proceduar për dhunë në protestë, Alibeaj: Policia është e popullit dhe jo kundër tij Nga protesta e djeshme rezultojnë të proceduar 60 persona prej të cilëve 42 janë arrestuar. Partia Demokratike e Shqipër
Fotoja e skandalit, Hoti thotë se PDK po përdor dramat e popullit për qëllime politike Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka akuzuar kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se e kanë dëmtuar kauz
Avokati i Popullit për vrasjen në Dardani: Policia u tha familjarëve durojeni dhunën Gjatë të mërkurës u lansua projekti “Fuqizimi i luftës kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje faza e dytë”, nga
Avokati Popullit nuk lejohet të futet në Spitalin e Traumës, përplasje me Policinë Policia e Shtetit ka refuzuar të lejojë hyrjen e Avokatit të Popullit në ambientet e Spitalit të Traumës. Avokatja e